2019 Finning Pro Tour: Strathmore Stampede
Aug 2-5
Strathmore, Alberta, CA
STRATHMORE STAMPEDE
EVENT :SADDLE BRONC  
PERFORMANCE: #1 1:00PMFRI AUG 02 2019 
1 CHET JOHNSONDOUGLAS, WYCS X-26 X MEN MARVEL
2 TYLER CORRINGTONHASTINGS MNCS R-62 REDON ACRES
3 CORT SCHEERELSMERE NECS Z-46 ZELDA'S WHITNEY
4 JAKE FINLAYGOODWELL, OKCS S-19 STARBURST ROLLY
5 BRADLEY HARTERLORANGER, LACS B-26 BUSINESS GIRL
6 LEFTY HOLMANVISALIA, CACS A-86 AQUILA STRAP
7 WYATT CASPERPAMPA, TXCS X-41 XTERIOR WALLS
8 JUSTIN BERGCAMROSE, ABCS T-38 TIMELY DELIVERY
9 LOGAN YOUNGCAROLINE, ABCS Z-24 ZORTA PROUD
10 LACHLAN MILLERWARWICK, AUSTRALIACS A-4 ABSENT SOOT
11 HUNTER SAWLEYFOX CREEK, ABCS U-38 URGENT DELIVERY
RR CS W-46 WANING MOON
RR CS Y-37 YODELLING HILLS
PERFORMANCE: #2 1:00PMSAT AUG 03 2019 
1 BEN ANDERSENECKVILLE, ABCS B-21 BLUE CHIP
2 LOGAN HAYWILDWOOD, ABCS Y-24 YO YO MARBLE
3 LANE WATTHARDISTY, ABCS T-65 TIGER WARRIOR
4 SAM KELTSSTAVELY, ABCS Y-9 YONDER SKIES
5 CALL MARRTWIN BUTTE, ABCS S-65 SHADOW WARRIOR
6 DUSTIN FLUNDRAPINCHER CREEK, ABOS B8 OLS TUBS LITTLE MUFFIN
7 RICKY WARRENBIG VALLEY, ABOS 508 LUNATIC PARTY
8 STEVEN DENTMULLEN, NECS A-9 ANGRY SKIES
9 JAKE BURWASHNANTON, ABOS XW OLS TUBS MAGIC CARPET
10 DAWSON DAHMDUFFIELD, ABOS W42 COMEBACK RED
RR CS X-77 XEMPLARY BUBBLES
RR CS Y-51 YAKIMA WARRIOR
PERFORMANCE: #3 1:00PMSUN AUG 04 2019 
1 RILEY REGIERCORONATION, ABVS 201 RISE AND SHINE
2 JAKE BROWNECKVILLE, ABDR 1 DOCTOR THROUGH CRES
3 KOLE ASHBACHERARROWWOOD, ABCS A-98 ATOMIC WARRIOR
4 CHANCE BARRASSYELLOWHEAD COUNTY, ABCS A-17 ARTIC PLUM
5 CODY DEMOSSWATERVALLEY, ABVS A26 SLY DEVIL
6 CONNOR MURNIONJORDON, MTCS A-8 AMBITIOUS BUBBLES
7 LANE CUSTARDMORE, ABVS 135 SPLIT DECISION
8 CHASE ZWEIFELPARADISE HILL, SKVS R125 TWISTED SISTER
9 LANE WIMBERLYBELEN, NMVS 053 ONE MORE REASON
RR CS U-1 UNTIL KAMLOOPS
RR CS T-55 TRIBAL WARRIOR
RR VS 273 STACK EM UP
PERFORMANCE: #4 3:00PMMON AUG 05 2019 
1 PRESTON BURRSTRATFORD, TXCS B-46 BARRED LIEUTENANT
2 COBURN BRADSHAWMILFORD, UTNS 226 HONEYMOON
3 DUSTY HAUSAUERDICKINSON, NDCS A-30 ALLOTOF MONEY
4 KOLBY WANCHUKSHERWOOD PARK, ABCS A-81 ANXIOUS MARGIE
5 CHASE BROOKSANACONDA, MTCS A-50 ACRYLIC DANCER
6 ZEKE THURSTONBIG VALLEY, ABNS V3 BANDALERO
7 JAKE WATSONHUDSONS HOPE, BCCS T-38 TIMELY DELIVERY
8 DAWSON HAYWILDWOOD, ABNS 242 GET SMART
9 JESSE WRIGHTMILFORD, UTNS 228 BOTTOMS UP
10 JOSH DAVISONMILES CITY, MTCS A-46 ABUSIVE WHITNEY
11 JADE BLACKWELLPIEDMONT, SDNS J10 POWER SUPPLY
12 COLE ELSHEREFAITH, SDNS +2 BIG SURPRISE
RR CS Y-42 YUKON RAMBLER
RR CS W-27 WAIKIKI COCONUT
   
EVENT :BAREBACK  
PERFORMANCE: #1 1:00PMFRI AUG 02 2019 
1 STRAWBS JONESDUFFIELD, ABC S-77 SOAP BUBBLES
2 WYATT MAINESMAPLE CREEK, SKC S-83 SPECIAL DELIVERY
3 DANTAN BERTSCHEASTEND SKC T-17 TWIN CHERRY
4 GAVIN DEROSEKAMLOOPS, BCC A-74 ARCADIC JOE
5 COLE JAMIESONRED DEER, ABC Z-63 ZASTRON ACRES
6 KY MARSHALLBOWDEN, ABC W-14 WITLESS MARGIE
7 COLE GOODINECARBON, ABC Y-92 YIPEE KIBITZ
8 DYLAN BILTONRED DEER COUNTY, ABC Z-16 ZIG ZAG CHERRY
RR C A-6 ANNUAL NEWS
RR C A-66 ALERT WARRIOR
PERFORMANCE: #2 1:00PMSAT AUG 03 2019 
1 TY TAYPOTATREGINA, SKO J2 AWKWARD TODD
2 TRENTEN MONTEROWINNEMUCCA, NVC W-38 WELCOME DELIVERY
3 STEVEN DENTMULLEN, NEO C19 FREE SHIPPING
4 TY BREUERMANDAN, NDO S91 AMERICAN THUMPER
5 TANNER AUSNEW LONDON, MNO D3 BARCELONA CITY
RR C A-2 ADDED MONEY
RR C A-47 ARBITRATOR JOE
PERFORMANCE: #3 1:00PMSUN AUG 04 2019 
1 ORIN LARSENINGLIS, MBC U-23 UPTOWN GIRL
2 SETH HARDWICKRANCHESTER, WYV 73 TRUE GRIT
3 KODY LAMBSHERWOOD PARK, ABV T1 DANCING QUEEN
4 SPUR LACASSECalgary, ABC Z-62 ZION ACRES
5 PASCAL ISABELLEOKOTOKS, ABV 29 SHEER ICE
6 TIM O'CONNELLMARSHALL, MOV 838 MUCHO DINERO
7 JESSE POPEMARSHALL, MOC W-32 WALLEYE ROCKET
8 SHANE O'CONNELLRAPID CITY, SDV 971 THE RITZ
RR C Y-34 Y NOT CRYSTAL
RR C Z-51 ZULU WARRIOR
PERFORMANCE: #4 3:00PMMON AUG 05 2019 
1 JACOB STEMOBASHAW, ABN W3 CALL ME CRAZY
2 WYATT DENNYMINDEN, NVC A-11 ACTUALLY GORGEOUS
3 CLINT LAYECADOGAN, ABN 118 STEVIE KNICKS
4 JAKE VOLDAIRDRIE, ABN X81 SPILLED PERFUME
5 COLIN ADAMSDELORAINE, MBN 214 PARTY GIRL
6 CALEB BENNETTTREMONTON , UTC A-91 AGENT LYNX
7 RICHMOND CHAMPIONDUBLIN, TXN S9 COORS ORIGINAL
8 MICHAEL SOLBERGSUNNYNOOK, ABC S-83 SPECIAL DELIVERY
RR N 117 TAXI
RR C A-65 ABSOLUTELY FEARLESS
   
EVENT :BULL RIDING  
PERFORMANCE: #1 1:00PMFRI AUG 02 2019 
1 LOGAN BIEVERCLARESHOLM, ABCB -302 CONTROLLED BURN
2 SHAY MARKSSUNNYBROOK, ABCB 447 COLD WATER
3 COY ROBBINSCAMROSE, ABCB 480 REBEL SOUL
4 LONNIE WESTCADOGAN, ABCB 557 MASTER SPLINTER
5 BROCK RADFORDDEWINTON, ABCB 433 LIBERTY TOWER
6 BILLY WESTCADOGAN, ABCB 57 SHINE LIKE JUSTICE
7 LUKE GEESTANFORD, MTCB 431 COWBOY CAMP
8 ARDIE MAIERTIMBER LAKE, SDCB -201 NIGHT MOVES
9 ROSCOE JARBOENEW PLYMOUTH, IDCB 584 NIGHT SHIFT
10 BRADY PORTENIERCALDWELL, IDCB 502 ON TARGET
11 ZACHERY KINGCRESTON, BCCB 430 EARLY DEPARTURE
RR CB 301 LIGHTING MCQUEEN
RR CB 509 COLD SHOULDER
PERFORMANCE: #2 1:00PMSAT AUG 03 2019 
1 TY ELLISSONNINGDALE, SKOB A32 OLS TUBS ANIKA'S PET
2 JB MOENELROSE, SKCB 581 PASS THE BUCK
3 GARRETT GREENMEETING CREEK, ABOB 410S WALK AWAY
4 JEFF ASKEYEUSTACE, TXOB 4 JOHNNY LONGHORN
5 BAYLE WORDENCOOPER, TXCB -11 BIG RED
6 TREY BENTONHUNTSVILLE, TXOB 102 OLS TUBS NICKLE PACKAGE
7 KYLE BROWNDIDSBURY, ABCB 22 DAY DRINKING
8 CAMERON BROWNDIDSBURY, ABOB 069 BRAHMA BOOTS CHROME
9 FABIAN DUECKAIRDRIE, ABCB -126 JUKEBOX HERO
10 WADE MARSHALLNEW ZEALANDDR 1 DOCTOR THROUGH CRES
11 MICHEAL OSTASHEKEDSON, ABOB 222 BLACKSTONE AFTER PARTY
12 WESLY LOWENPARAGUAYOB 96 TENNESSEE WHISKEY
RR CB 430 EARLY DEPARTURE
RR CB 431 COWBOY CAMP
RR OB 450 RED PHEASANT
PERFORMANCE: #3 1:00PMSUN AUG 04 2019 
1 CODY LEE COVERCHUKMEADOWLAKE, SKCB 502 ON TARGET
2 STEVEN WOOLSEYPAYSON, UTVB 174 BLOW ME AWAY
3 CLAYTON SELLARSSTEPHENVILLE, TXVB 398 VJV WHISKEY HAND
4 BOUDREAUX CAMPBELLCROCKETT, TXCB 480 REBEL SOUL
5 CONNOR MURNIONJORDON, MTVB 408 GREY EYES
6 THOR HOEFERSPIRIT LAKE, IDVB 451 KALIT KARMA
7 EDGAR DURAZOMOCTEZUMA,SONORA MXVB 545 TIMBER JAM
8 MARCOS GLORIAEDMONTON, ABVB 436 DEVOUR
9 SAGE KIMZEYSTRONGCITY, OKVB 411 GREY TOWER III
10 TREY KIMZEYSTRONG CITY, OKVB -300 WHITE TIE
11 TYLER BINGHAMHONEYVILE, UTVB 413 B.A.M.F.
RR CB 57 SHINE LIKE JUSTICE
RR CB 557 MASTER SPLINTER
PERFORMANCE: #4 3:00PMMON AUG 05 2019 
1 JACOB GARDNERDAWSON CREEK, BCNB 333 ORANGE CRUSH
2 NICK TETZCALGARY, ABNB 410 UNHOLY CONFESSION
3 AUSTIN NASHECKVILLE, ABCB 509 COLD SHOULDER
4 WACEY FINKBEINERMEDICINE HAT, ABNB 15 SUNNY
5 JARED PARSONAGEMAPLE CREEK, SKCB 675 FREE DOWNLOAD
6 TODD CHOTOWETZMAJOR, SKCB 584 NIGHT SHIFT
7 DAKOTA LOUISBROWNING, MTCB 301 LIGHTING MCQUEEN
8 ZANE LAMBERTPONOKA, ABNB 595 COMING UNDONE
9 JACKSON SCOTTKAMLOOPSCB -302 CONTROLLED BURN
10 JORDAN HANSENCALGARY, ABNB C8 BURN OUT
11 GARRETT SMITHREXBURG, IDCB -201 NIGHT MOVES
12 DALAN DUNCANBLUFFDALE, UTNB C2 BACK FIRED
13 JOSH FROSTRANDLETT, UTNB B60 LAP DANCE
RR NB 504 RIGGS
RR CB 447 COLD WATER
RR CB 433 LIBERTY TOWER
   
EVENT :TIE-DOWN ROPING  
PERFORMANCE: #1 1:00PMFRI AUG 02 2019 
1 KY MARSHALLBOWDEN, AB 
2 BLANE COXCAMERON, TX 
3 LOGAN SPADYALLIANCE, AB 
4 TYLER POPESCULMEDICINE HAT, AB 
5 BLAIR BURKDURANT, OK 
6 VIRGIL POFFENROTHRED DEER COUNTY, AB 
7 MARK NUGENTWATER VALLEY, AB 
8 MARK NEITZSTETTLER, AB 
9 JOSH EIRIKSONPINCHER CREEK, AB 
10 BLAIR SMITHWIMBORNE, AB 
PERFORMANCE: #2 1:00PMSAT AUG 03 2019 
1 LANE LIVINGSTONSEYMOUR, TX 
2 CIMARRON BOARDMANJACKSON, MO 
3 CODY MCCARTNEYOTTAWA LAKE, MI 
4 TYLER MILLIGANSTEPHENVILLE, TX 
5 BEN ROBINSONRED DEER COUNTY, AB 
6 KEELY BONNETTPONOKA, AB 
7 ERIK DUBLANKOTHORSBY, AB 
8 LEE ROMBOUGHSEXSMITH, AB 
9 SHANE SMITHWIMBORNE, AB 
10 CADE SWORCHICO, TX 
11 ALWIN BOUCHARDSCANDIA, AB 
PERFORMANCE: #3 1:00PMSUN AUG 04 2019 
1 JESSE POPESCULGLENTWORTH SK 
2 COLT CORNETBRANT, AB 
3 STACY CORNETBRANT, AB 
4 KIRK ROBINSONRED DEER COUNTY, AB 
5 MARTY YATESSTEPHENVILLE, TX 
6 RYAN JARRETTCOMANCHE, OK 
7 JUSTIN BRINKERHOFFCORINNE, UT 
8 WYATT HAYESVAL MARIE, SK 
9 LOGAN HOFERMAGRATH, AB 
10 STETSON VESTCHILDRESS TX 
11 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB 
12 CADDO LEWALLENMORRISON, OK 
PERFORMANCE: #4 3:00PMMON AUG 05 2019 
1 TIMBER MOOREAUBREY, TX 
2 MATT SHIOZAWACHUBBUCK, ID 
3 SHANE HANCHEYSULPHUR, LA 
4 LOGAN BIRDNANTON, AB 
5 RHEN RICHARDROOSEVELT, UT 
6 RILEY WARRENSTETTLER, AB 
7 HAVEN MEGEDMILES CITY, MT 
8 TY HARRISSAN ANGELO, TX 
9 TAYLOR SANTOSCRESTON, CA 
10 TUF COOPERDECATUR, TX 
11 CORY SOLOMONPRAIRIE VIEW, TX 
12 MORGAN GRANTDIDSBURY, AB 
13 KYLE LUCASCARSTAIRS, AB 
SLACK PERFORMANCE: #5 8:00AMFRI AUG 02 2019 
1 MICHAEL WHITEQUILLSCARDSTON, AB 
2 BEAU COOPERSTETTLER, AB 
3 TYLER LEISCHNEROLDS, AB 
4 AARON MOSICKIWARBURG, AB 
5 WYATT BRANDENBARRHEAD, AB 
6 JASON SMITHWIMBORNE, AB 
7 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB 
8 SCOT MEEKSROCKY VIEW COUNTY, AB 
9 CLAYTON SMITHECKVILLE, AB 
10 AARON MILLERCREMONA, AB 
11 BLAKE WILLIAMSONDUCHESS, AB 
12 JOHN DOUCHHUNTSVILLE, TX 
13 DAWSON JOHNSONSTRATHMORE, AB 
14 JOSEPH DICKENSLOVELAND, CO 
15 CODY CRAIGWENDELL, ID 
16 JAKE PRATTELLENSBURG, WA 
17 TYLER JOHNSONDIDSBURY, AB 
18 MURRAY POLEERSKINE, AB 
19 CODY ROODBENGOUGH, SK 
20 DEVEN GERWATOSKIPONOKA,AB 
21 J.T. ROBINSONBIG VALLEY, AB 
22 DARREN DUBLANKOTHORSBY, AB 
23 DEAN EDGERIMBEY AB 
24 SHAWN MILLERDALEMEAD, AB 
   
EVENT :STEER WRESTLING  
PERFORMANCE: #1 1:00PMFRI AUG 02 2019 
1 TRAVIS REAYMAYERTHORPE, AB 
2 TYSON WILLICKBLAINE LAKE, SK 
3 RYAN SHUCKBURGHINNISFAIL, AB 
4 LANDON BEARDSWORTHRED DEER COUNTY 
5 JOE GUZEDRAYTON VALLEY, AB 
6 LUKE GEESTANFORD, MT 
7 TY MASONSPRUCEGROVE, AB 
8 COLEMAN KOHORSTOKOTOKS AB 
9 BO ANDERSONWATERVALLEY AB 
PERFORMANCE: #2 1:00PMSAT AUG 03 2019 
1 JAY MANY GREY HORSESSTANDOFF, AB 
2 DENVER ROYDALEMEAD, AB 
3 NICK GUYPARKER, CO 
4 BLAKE KNOWLESHEPPNER, OR 
5 TY ERICKSONHELENA, MT 
6 EVAN SPADYALLIANCE, AB 
7 CODY CASSIDYDONALDA, AB 
8 LAYNE DELEMONTCHAUVIN, AB 
9 BROCK BUTTERFIELDPONOKA, AB 
10 TY MILLERWAINWRIGHT, AB 
PERFORMANCE: #3 1:00PMSUN AUG 04 2019 
1 BAILLIE MILANCOCHRANE, AB 
2 STEVEN GILBERTENTWISTLE, AB 
3 TAYLOR GREGGTOUCHER, WA 
4 JUAN ALCAZAROKEECHOBEE, FL 
5 CODY CABRALHILO, HAWAII 
6 JASON THOMASBENTON, AR 
7 KODY DOLLERYCALDWELL, TX 
8 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB 
9 BRENDAN LAYECONSORT, AB 
10 JESSE BROWNBAKER CITY, OR 
11 MIKE MCGINNHAINES, OR 
PERFORMANCE: #4 3:00PMMON AUG 05 2019 
1 CRAIG WEISGERBERPONOKA, AB 
2 SCOTT GUENTHNERPROVOST, AB 
3 BRIDGER CHAMBERSSTEVENSVILLE, MT 
4 TANNER MILANCOCHRANE, AB 
5 CHANCE BUTTERFIELDPONOKA, AB 
6 JACOB GARDNERDAWSON CREEK, BC 
7 HUNTER CUREHOLLIDAY, TX 
8 CLAYTON MOOREPOUCE COUPE, BC 
9 TANNER BRUNNERRAMONA, KS 
10 DALLAS FRANKPARKLAND COUNTY, AB 
11 DEREK FRANKSTONY PLAIN, AB 
12 STEPHEN CULLINGFORT ST. JOHN, BC 
SLACK PERFORMANCE: #5 8:00AMFRI AUG 02 2019 
1 CHAD ANDERSONENTWISTLE, AB 
2 KASH SHADELETHBRIDGE, AB 
3 JORDY GUZEDRAYTON VALLEY, AB 
4 LOGAN KAUTZPONOKA, AB 
5 BLAKE NEWTONDEL BONITA, AB 
6 QUENTIN BRANDENBARRHEAD, AB 
7 CLAY GUTHRIEPONOKA, AB 
8 STRAWS MILANCOCHRANE, AB 
9 MATT RICHARDSONOLDS, AB 
10 BEN RAMEYPONOKA, AB 
11 JOSH HARDENBIG VALLEY, AB 
12 DUSTIN WALKERVANSCOY,SK 
   
EVENT :NOVICE SADDLE BRONC  
PERFORMANCE: #2 1:00PMSAT AUG 03 2019 
1 LACHLAN SHEPPARDSNYDER, TXCSN N-57 NEEDS AJAX
2 KALE HUGHSONFOREMOST, ABCSN L-36 LAZULI SKIES
RR CSN S-48 SUPER NEAT
PERFORMANCE: #3 1:00PMSUN AUG 04 2019 
1 K'S THOMSONLUNDBRECK, ABCSN T-33 THIRTY THREE ROCKETS
2 QUINTEN TAYLORPARKLAND, ABCSN U-37 UNCUT DIAMOND
3 HAYDEN COLECONDOR, ABCSN T-45 TONIGHTS ROCKET
4 JAYDEN BLACKERNANTON, ABCSN T-46 TWILIGHT MOON
5 SAM RANDLESCONE, SOUTH WALESCSN W-7 WIGGLE LIZARD
6 SAWYER EIRIKSONOKOTOKS, ABCSN W-47 WILFUL BOBBI
RR CSN U-96 UNIT DOCTOR
RR CSN W-55 WOUNDED WARRIOR
   
EVENT :NOVICE BAREBACK  
PERFORMANCE: #2 1:00PMSAT AUG 03 2019 
1 SAM CHURCHSTRATHMORE, ABCN X-6 XECUTIVE NEWS
2 LANE FERGUSONPICTURE BUTTE, ABCN Y-14 Y B FOOLISH
3 CHETT DEITZMILO, ABCN Z-8 ZIPLESS BUBBLES
RR CN U-72 UNSOFT MARSHMALLOW
   
EVENT :LADIES BARREL RACING  
PERFORMANCE: #1 1:00PMFRI AUG 02 2019 
1 JUSTINE ELLIOTTLACOMBE, AB 
2 BERTINA OLAFSONHUDSON BAY, SK 
3 SHAYNA WEIRPONOKA, AB 
4 KIM GERWATOSKIPONOKA, AB 
5 SHELBY SPIELMANDALHART, TX 
6 LANA SPROULEPINCHER CREEK, AB 
7 BROOKE WILLSKAMLOOPS, BC 
8 MARIAH MANNERINGQUESNEL, BC 
9 LANE WILLSKAMLOOPS, BC 
10 BRAIDY HOWESMETISKOW, AB 
11 KENDRA EDEYLONGVIEW, AB 
12 SUZANNE DEPAOLILONGVIEW, AB 
PERFORMANCE: #2 1:00PMSAT AUG 03 2019 
1 LYNETTE BRODOWAYBROOKS, AB 
2 RYLEE TRENHOLMCHETWYND, BC 
3 KYLIE WHITESIDELONGVIEW, AB 
4 BRADI WHITESIDELONGVIEW, AB 
5 LISA LOCKHARTOELRICHS, SD 
6 KYLA SIMMONSWEST KELOWNA, BC 
7 CARMAN POZZOBONSAVONA, BC 
8 JENNA O'REILLYMILLARVILLE, AB 
9 SHANNON LEGUERRIERDONALDA, AB 
10 SHAYLEE MCMANNDONALDA, AB 
PERFORMANCE: #3 1:00PMSUN AUG 04 2019 
1 RENE LECLERCQHOLDEN, AB 
2 JESSICA TELFORDCALDWELL, ID 
3 CAROLYNN KNAPPMAYERTHORPE, AB 
4 SAM SMITHRIMBEY, AB 
5 BRITTNEY BARNETTROBERTS, MT 
6 KAREEN WARRENMEDICINE HAT, AB 
7 CHEYENNE WIMBERLYSTEPHENVILLE, TX 
8 MARY WALKERENNIS, TX 
9 TONI DIXONMILLARVILLE AB 
10 LISA ZACHODAOKOTOKS, AB 
PERFORMANCE: #4 3:00PMMON AUG 05 2019 
1 JACKIE GANTERABILENE, TX 
2 STEVI HILLMANWEATHERFORD, TX 
3 CALLAHAN CROSSLEYHERMISTON, OR 
4 AMBERLEIGH MOORESALEM, OR 
5 DIANE SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB 
6 STACEY RUZICKABLUFFTON, AB 
7 HAILEY KINSELCOTULLA, TX 
8 JENNIFER SHARPRICHARDS, TX 
9 TAYLOR MANNINGYELLOWHEAD COUNTY, AB 
10 ANGELA GANTERABILENE, TX 
SLACK PERFORMANCE: #5 8:00AMFRI AUG 02 2019 
1 REBECCA MILLERDALEMEAD, AB 
2 DENA MILLARDVANDERHOOF, BC 
3 BOBBI JUNE RADFORDDEWINTON, AB 
4 CRYSTAL CHRISTMANOKOTOKS, AB 
5 CHELSEY CARLIERMEDICINE HAT, AB 
6 KIRSTY WHITEBIG VALLEY, AB 
7 ERYN COYHIGH RIVER, AB 
8 DEB GUELLYOKOTOKS AB 
9 LAKOTA BIRDNANTON, AB 
10 SYDNEY DAINESINNISFAIL 
11 SARAH GERARDSAVONA, BC 
12 MELISSA THIESSENSTETTLER, AB 
13 NANCY CSABAYTABER, AB 
14 TRACI MACDONALDERSKINE, AB 
15 SANDRA CARTERVIKING, AB 
16 SIERRA BOOTHFOOTHILLS, AB 
17 CASEY DACYKPONOKA, AB 
18 MARCI LAYEBASHAW, AB 
19 CRANNA ROBERTSRED DEER COUNTY, AB 
20 JERRI DUCEOKOTOKS, AB 
21 JORDAN FITZHENRYCOALDALE, AB 
22 SKYLER MANTLERDEWINTON AB 
23 KELLIE COLLIERHEREFORD, TX 
24 JILL WELSHPARKER, AZ 
25 BAILEE SWITZERANEROID, SK 
26 NIKKI VANDERLEESTETTLER, AB 
27 JESSI FISHFRANKLIN, TN 
28 MEGAN CHAMPIONLAYTONVILLE, CA 
29 TAYLOR SHIELDSCOCHRANE, AB 
30 RYLEE SHIELDSCOCHRANE, AB 
31 SHELLY SHIELDSCOCHRANE, AB 
32 ANNE LAWESOLDS, AB 
33 COLBY GILBERTPONOKA, AB 
   
EVENT :STEER RIDING  
PERFORMANCE: #2 1:00PMSAT AUG 03 2019 
1 GRIFFIN KOESTERROCKYFORD, AB 
2 GORDON ERICKSONSUNDRE, AB 
3 BAILEY SCHELLENBERGCOCHRANE, AB 
4 GARRETT BERTAMINIACME, AB 
5 KESTON LOEWENWINFIELD, AB 
6 GUS BEWSLONGVIEW, AB 
PERFORMANCE: #3 1:00PMSUN AUG 04 2019 
1 BEAU GARDNERARROWWOOD, AB 
2 DUSTY GOLDENMAYERTHORPE, AB 
3 TRINITY BEARWHITEWOOD, SK 
4 TRISTEN MANNINGYELLOWHEAD COUNTY, AB 
5 BRAXTON ROWEWORSLEY, AB 
6 KEGAN KMITAWEYBURN, SK 
   
EVENT :TEAM ROPING  
PERFORMANCE: #1 1:00PMFRI AUG 02 2019 
1 DOUG WILKINSONARROWWOOD, AB 
JOE GUZEDRAYTON VALLEY, AB 
2 TEE MCLEODWALDECK, SK 
TREY GALLAISSUNDRE, AB 
3 TUFTIN MCLEODWALDECK, SK 
TYCE MCLEODWALDECK, SK 
4 KELLY BUHLERPRITCHARD, BC 
LUKE SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB 
5 JACE LAMBERTSAVONA, BC 
NICK TEIXEIRAKAMLOOPS, BC 
6 BRAIDY DAVIESCYPRESS COUNTY, AB 
BRADY CHAPPELMOOSE JAW, SK 
7 SPENCER RUTHERFORDMERRITT, BC 
LOGAN SPADYALLIANCE, AB 
8 DON DEPAOLILONGVIEW, AB 
TAYLOR WUDRICHBOW ISLAND, AB 
9 TYREL FLEWELLINGLACOMBE, AB 
TEL FLEWELLINGLACOMBE, AB 
PERFORMANCE: #2 1:00PMSAT AUG 03 2019 
1 CLINT MADDOXECKVILLE, AB 
THOMAS KAISERBRETON, AB 
2 KEELY BONNETTPONOKA, AB 
LOGAN BONNETTPONOKA, AB 
3 GRADY QUAMCROSSFIELD, AB 
COLTEN FLETCHERWAINWRIGHT, AB 
4 WYATT EIRIKSONOKOTOKS AB 
CODY TEWBROCK, TX 
5 BRADY MINORELLENSBURG, WA 
RILEY MINORELLENSBURG, WA 
6 JEFF DRISNERSHERWOOD PARK, AB 
CHAD KURTZFORT SASKATCHEWAN, AB 
7 ROLAND MCFADDENVULCAN, AB 
DEVIN WIGEMYRBROOKS, AB 
8 BRETT BUSSPONOKA, AB 
KLAY WHYTEPONOKA, AB 
9 MIKE BEERSKAMLOOPS, BC 
CHAD EVENSONPRITCHARD, BC 
PERFORMANCE: #3 1:00PMSUN AUG 04 2019 
1 BRETT MCCARROLLCAMROSE, AB 
JUSTIN MCCARROLLCAMROSE AB 
2 CLARK MCCARROLLDAYSLAND, AB 
KYLE SMITHBRANT, AB 
3 STACY CORNETBRANT, AB 
JESSE POPESCULGLENTWORTH SK 
4 WYATT HAYESVAL MARIE, SK 
TODD GALLAISPONOKA, AB 
5 COLE DAVISONVULCAN, AB 
LEVI SIMPSONPONOKA, AB 
6 KASPER ROYMOSSLEIGH, AB 
KAL FULLERBOZEMAN, MT 
7 TRAVIS GALLAISSYLVAN LAKE, AB 
TY JOHNSONBRETON, AB 
8 HUNTER KOCHVERNON, TX 
MATT SHERWOODPIMA, AZ 
9 JEREMY BUHLERARROWWOOD, AB 
KOLTON SCHMIDTBARRHEAD, AB 
10 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB 
TRENT TUNKEMEDICINE HAT, AB 
PERFORMANCE: #4 3:00PMMON AUG 05 2019 
1 GARRETT ROGERSBAKER CITY, OR 
JACOB MINORELLENSBURG 
2 ERICH ROGERSCASA GRANDE, AZ 
PADEN BRAYSTEPHENVILLE, TX 
3 DUSTIN BIRDCUT BANK, MT 
RILEY WILSONCARDSTON, AB 
4 CHASE TRYANHELENA, MT 
BRENTEN HALLJAY, OK 
5 DAWSON GRAHAMWAINWRIGHT, AB 
DILLON GRAHAMWAINWRIGHT, AB 
6 RILEY WARRENSTETTLER, AB 
CLAY ULLERYTWO HILLS, AB 
7 TRISTIN WOOLSEYNANTON, AB 
DENVER JOHNSONSTRATHMORE, AB 
8 JOEY ROMO IINANTON, AB 
RILEY ROYSTRATHMORE, AB 
9 CLINT BUHLEROKOTOKS, AB 
CHASE SIMPSONCLARESHOLM, AB 
SLACK PERFORMANCE: #5 8:00AMFRI AUG 02 2019 
1 WACE PALLESENSTARTHMORE, AB 
SCOTT DUFFMILLARVILLE, AB 
2 MATTHEW GINGRASSTRATHMORE, AB 
RHETT HAVEROENEDGERTON, AB 
3 WYATT STUBERREDCLIFF, AB 
CLINT SCHREINERMEDICINE HAT, AB 
4 DUSTIN COATESOLDS, AB 
JEFF VINCETTSYLVAN LAKE, AB 
5 BOBBY LOUISVERNON, BC 
DANIEL KAISERBRETON, AB 
6 KASH BONNETTPONOKA, AB 
TATE SCHMIDTBARRHEAD, AB