picture of 2019 Finning Pro Tour: Williams Lake Stampede

Completed, Jun 27-Jul 1, 2019
 

Watch the Finning Pro Tour stop at the Williams Lake Stampede in Williams Lake, British Columbia, June 27 to July 1, 2018.

WILLIAMS LAKE STAMPEDE
EVENT :SADDLE BRONC  
PERFORMANCE: #1 6:45PMTHUR JUN 27 2019 
1 LOGAN HAYWILDWOOD ABRS C00 CROOKED HILLARY
2 KOLE ASHBACHERARROWWOOD, ABRS CY47 KISS'N KATE
3 CHASE ZWEIFELPARADISE HILL, SKJDS 37 MOJO NIXON
4 BEN ANDERSENECKVILLE, ABJDS 605 DOMESTIC SHADOWS
5 DUSTIN FLUNDRAPINCHER CREEK, ABRS K14 CON MAN
6 SAM KELTSSTAVELY, ABJDS 22 CHIN LEE
7 CALL MARRTWIN BUTTE, ABRS B28 MS. HEARTBREAK
8 ZEKE THURSTONBIG VALLEY, ABJDS 21 RIP N ZIP
9 JAKE WATSONHUDSONS HOPE, BCJDS 242 TOOL TIME
10 DAWSON HAYWILDWOOD, ABJDS 222 CHANGE UP
11 NICHOLAS PATTERSONBLACKFALDS, ABRS C11 PEPPER POTTS
12 JOSH HARDENBIG VALLEY, ABRS B53 GENERAL GRIEVEOUS
13 COLT SMITHALDERSYDE, ABRS WY21 UNLEASHED
RR JDS 01 CHILI BEAN
RR RS CB18 ALAMO
RR RS A414 SHADRACH
PERFORMANCE: #2 6:45PMFRI JUN 28 2019 
1 PRESTON KAFKAFREEDOM, OKRS C137 SOUL SISTER
2 KOLBY WANCHUKSHERWOOD PARK, ABJDS 70 PATCHES
3 JOHNNY ESPELANDSHERWOOD PARK, ABJDS 2L SONORA
4 LAYTON GREENMEETING CREEK, ABDR 1 DOCTOR THROUGH CRES
5 LOGAN HODSONTELKWA BCRS 940 BENDER
6 CHANCE BARRASSYELLOWHEAD COUNTY, ABJDS 10 BOOTILEAR
7 KALE MCKENZIEBLACKFALDS, ABRS Y151 MULLIGAN
8 HUNTER SAWLEYFOX CREEK, ABJDS 6 STIX
RR RS CY21 ROXXY
RR RS Y15 PARTING SHOT
PERFORMANCE: #3 1:45PMSAT JUN 29 2019 
1 TYREL LARSENINGLIS, MBRS C11 PEPPER POTTS
2 PRESTON BURRSTRATFORD, TXJDS 242 TOOL TIME
3 LOGAN YOUNGCAROLINE, ABJDS 22 CHIN LEE
4 LACHLAN MILLERCROSSFIELD, ABJDS 01 CHILI BEAN
5 DUSTY HAUSAUERDICKINSON, NDJDS 605 DOMESTIC SHADOWS
6 CHUCK SCHMIDTKELDRON, SDJDS 813 HOBO JUNCTION
7 JAKE BURWASHNANTON, ABRS CY47 KISS'N KATE
8 DAWSON DAHMDUFFIELD, ABRS C00 CROOKED HILLARY
9 RICKY WARRENBIG VALLEY, ABJDS 88 MILKY WAY
10 SAGE NEWMANMELSTONE, MTRS WY21 UNLEASHED
11 LANE WATTHARDISTY, ABRS 33 SUNNY
12 HOUSTON BROWNMILES CITY, MTRS B28 MS. HEARTBREAK
RR RS B53 GENERAL GRIEVEOUS
RR JDS 222 CHANGE UP
RR JDS 37 MOJO NIXON
PERFORMANCE: #4 1:45PMSUN JUN 30 2019 
1 CHET JOHNSONDOUGLAS, WYJDS 70 PATCHES
2 TYLER CORRINGTONHASTINGS MNJDS 2L SONORA
3 CORT SCHEERELSMERE NEJDS 108 BROKEN NOSE
4 JAKE FINLAYGOODWELL, OKRS C137 SOUL SISTER
5 TAYGEN SCHUELKENEWELL, SDRS Y151 MULLIGAN
6 KASH DEALDUPREE, SDJDS 10 BOOTILEAR
7 TATE THYBOBELLE FOURCHE, SDRS 638 STARLORD
8 KAILA MUSSELLCHILLIWACK BCRS 940 BENDER
9 JUSTIN BERGCAMROSE, ABJDS 18 MIDGET
10 JAKE BROWNECKVILLE, ABRS D45 CARLITO
RR RS K14 CON MAN
RR RS 33 SUNNY
RR JDS 6 STIX
   
EVENT :BAREBACK  
PERFORMANCE: #1 6:45PMTHUR JUN 27 2019 
1 SPUR LACASSECalgary, ABR 606 SIXTH SENSE
2 PASCAL ISABELLEOKOTOKS, ABR 633 SMOKIN GUN
3 KODY LAMBSHERWOOD PARK, ABJD 014 TWEETY BIRD
4 CLINT LAYECADOGAN, ABR W06 BILLY
5 JACOB STEMOBASHAW, ABJD 223 MULBERRY HILL
6 CONNOR HAMILTONCALGARY, ABR CY47 GINGER
7 RC LANDINGHAMHAT CREEK, CAJD X-83 E-TICKET
RR R 40 GRAFITI
RR R 218 CAPTAIN JACK
PERFORMANCE: #2 6:45PMFRI JUN 28 2019 
1 JAKE VOLDAIRDRIE, ABR 44 STRAWBERRY
2 COLIN ADAMSDELORAINE, MBR CY31 CHRISTIAN
3 LINDEN WOODSHIGH RIVER, ABJD 02 BAY STREET
4 KY MARSHALLBOWDEN, ABR 709 THE GRADUATE
5 COLE GOODINECARBON, ABJD 213 BLUE BANANAS
6 DYLAN BILTONRED DEER COUNTY, ABJD 601 HOGAN'S HERO
7 GEORGE GILLESPIE IVDARBY, MTR D88 BIG WOO
8 LOGAN HODSONTELKWA BCR YB18 SUNDANCE KID
RR R Y7 SWEET SURPRISE
RR R CW11 TABOO
PERFORMANCE: #3 1:45PMSAT JUN 29 2019 
1 TY TAYPOTATREGINA, SKR 633 SMOKIN GUN
2 LUKE CREASYBROWNFIELD, ABJD 223 MULBERRY HILL
3 TRENTEN MONTEROWINNEMUCCA, NVJD 014 TWEETY BIRD
4 STRAWBS JONESDUFFIELD, ABR CY47 GINGER
RR R W06 BILLY
RR R P39 BUBBAGANOOSH
PERFORMANCE: #4 1:45PMSUN JUN 30 2019 
1 CALEB BENNETTTREMONTON , UTR 222 UNMANNED
2 RICHMOND CHAMPIONDUBLIN, TXR CY31 CHRISTIAN
3 MICHAEL SOLBERGSUNNYNOOK, ABJD 213 BLUE BANANAS
4 GAVIN DEROSEKAMLOOPS, BCR 709 THE GRADUATE
5 DANTAN BERTSCHEASTEND, SKR YB18 SUNDANCE KID
6 WYATT MAINESMAPLE CREEK, SKJD 724 MACKINAW
7 JAKE PLOTTSDRAYTON VALLEY, ABR 44 STRAWBERRY
RR R C44 TRICKSTER
RR R 99 ZOHAN
   
EVENT :BULL RIDING  
PERFORMANCE: #1 6:45PMTHUR JUN 27 2019 
1 DAKOTA LOUISBROWNING, MTRB 3J1 JROC
2 THOR HOEFERSPIRIT LAKE, IDRB 1961 KINGS RANSOM
3 EDGAR DURAZOMOCTEZUMA,SONORA MXRB 3FJ MORPHIOUS
4 SAGE KIMZEYSTRONGCITY, OKRB A30 LUNAR
5 JERETT NASHECKVILLE, ABRB 4K76 HIGH STAKES
6 FABIAN DUECKAIRDRIE, ABRB 5113 PENNYWISE
7 JORDAN HANSENPONOKA, ABRB 6449 NINER
8 GARRETT SMITHREXBURG, IDJDB 306 PIG
9 DALAN DUNCANBLUFFDALE, UTRB 074 ILL WILL
10 GARRETT GREENMEETING CREEK, ABRB 170 BLACKLIST
11 ROSCOE JARBOENEW PLYMOUTH, IDRB 2079 ELLIS'S SHENANIGANS
12 BRADY PORTENIERCALDWELL, IDJDB 014 BANANA BLAST
RR RB 570 SHORT LIST
RR RB M50 FBB
RR RB 213 TIPPIN POINT
PERFORMANCE: #2 6:45PMFRI JUN 28 2019 
1 WADE MARSHALLNEW ZEALANDDR 1 DOCTOR THROUGH CRES
2 CHRIS YOUNGHOLDEN, ABDR 2 DOCTOR THROUGH CRES
3 ZANE LAMBERTPONOKA, ABRB 253 STARVIN MARVIN
4 CAMERON BROWNDIDSBURY, ABJDB 303 WINCHESTER
5 KYLE BROWNDIDSBURY ABJDB 566 ZACK ATTACK
6 KLAYTON LAKEVOLDPROVOST, ABRB 3115 MAGIC MIKE
7 WACEY FINKBEINERMEDICINE HAT, ABRB 6951 DYNAMITE KID
8 JARED PARSONAGEMAPLE CREEK, SKRB 649 LOTTO
9 TODD CHOTOWETZMAJOR, SKRB 152 SILVER SURFER
10 TY ELLISSONNINGDALE, SKRB 2813 SHANK
11 JB MOENELROSE, SKRB 453 SWERV'N MERVIN
12 TIMOTHY LIPSETTLUMSDEN, SKJDB 31 BLUE WING
13 CODY LEE COVERCHUKMEADOWLAKE, SKRB 213 TIPPIN POINT
RR RB 251B MINION
RR RB 488 JOEY BATS
RR RB 4J1 MIDAS
PERFORMANCE: #3 1:45PMSAT JUN 29 2019 
1 SHANE PETERSDELBURNE, ABRB 3FJ MORPHIOUS
2 TREY KIMZEYSTRONG CITY, OKJDB 206 POLAR EXPRESS
3 TYLER BINGHAMHONEYVILE, UTRB 2079 ELLIS'S SHENANIGANS
4 COY ROBBINSCAMROSE, ABJDB 2C2 COLOR ME BAD
5 BROCK RADFORDDEWINTON, ABRB 1961 KINGS RANSOM
6 LONNIE WESTCADOGAN, ABRB 6449 NINER
7 LOGAN BIEVERCLARESHOLM, ABRB 4K76 HIGH STAKES
8 SHAY MARKSSUNNYBROOK, ABRB A30 LUNAR
9 MICHEAL OSTASHEKEDSON, ABRB 3J1 JROC
10 WYATT GLEESONSUNDRE, ABJDB 306 PIG
RR RB 5113 PENNYWISE
RR RB 170 BLACKLIST
RR RB 213 TIPPIN POINT
PERFORMANCE: #4 1:45PMSUN JUN 30 2019 
1 LUKE GEESTANFORD, MTRB 453 SWERV'N MERVIN
2 ARDIE MAIERTIMBER LAKE, SDRB 649 LOTTO
3 JACOB GARDNERDAWSON CREEK, BCJDB 2123 SKID MARK
4 NICK TETZCALGARY, ABRB 3115 MAGIC MIKE
5 AUSTIN NASHECKVILLE, ABJDB 303 WINCHESTER
6 JACKSON SCOTTKAMLOOPSRB 6951 DYNAMITE KID
7 RON HUNTNANTON, ABRB 2913 HOLY ROLLER
8 COOPER ZURLUNDBRECK, ABRB 2813 SHANK
9 JORRY HOLMESMERRITT, BCDR 1 DOCTOR THROUGH CRES
10 JAKE MAHERCOCHRANE, ABRB 152 SILVER SURFER
RR RB 253 STARVIN MARVIN
RR RB 5261 GOLD MEMBER
RR RB 4061 ELLIS'S BOO BOO
   
EVENT :TIE-DOWN ROPING  
PERFORMANCE: #1 6:45PMTHUR JUN 27 2019 
1 MARK NUGENTWATER VALLEY, AB 
2 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB 
3 MURRAY POLEERSKINE, AB 
4 LUKE JEFFRIESMARICOPA, AZ 
5 KYLE LUCASCARSTAIRS, AB 
6 STACY CORNETBRANT, AB 
7 COLT CORNETBRANT, AB 
8 JOSH EIRIKSONPINCHER CREEK, AB 
9 TYLER POPESCULMEDICINE HAT, AB 
10 DARREN DUBLANKOTHORSBY, AB 
11 ERIK DUBLANKOTHORSBY, AB 
12 LEE ROMBOUGHSEXSMITH, AB 
13 LOGAN SPADYALLIANCE, AB 
PERFORMANCE: #2 6:45PMFRI JUN 28 2019 
1 SHANE HANCHEYSULPHUR, LA 
2 HAVEN MEGEDMILES CITY, MT 
3 TRENTON SMITHBIGFOOT, TX 
4 TY HARRISSAN ANGELO, TX 
5 TYLER PRCINALVORD, TX 
6 MARTY YATESSTEPHENVILLE, TX 
7 LANE LIVINGSTONSEYMOUR, TX 
8 CIMARRON BOARDMANJACKSON, MO 
9 CODY MCCARTNEYOTTAWA LAKE, MI 
10 RILEY WARRENSTETTLER, AB 
11 TYLER MILLIGANSTEPHENVILLE, TX 
12 TIMBER MOOREAUBREY, TX 
13 RHEN RICHARDROOSEVELT, UT 
14 CLINT ROBINSONSPANISH FORK, UT 
15 BLANE COXCAMERON, TX 
PERFORMANCE: #3 1:45PMSAT JUN 29 2019 
1 TYCE MCLEODWALDECK, SK 
2 BO PICKETTCALDWELL, ID 
3 MATT SHIOZAWACHUBBUCK, ID 
4 REESE RIEMERSTINNETT, TX 
5 CADE SWORCHICO, TX 
6 COOPER MARTINALMA, KS 
7 DAWSON JOHNSONSTRATHMORE, AB 
8 LOGAN HOFERMAGRATH, AB 
9 STETSON VESTCHILDRESS TX 
10 TAYLOR SANTOSCRESTON, CA 
11 CLAYTON SMITHECKVILLE, AB 
12 BEN ROBINSONRED DEER COUNTY, AB 
13 BLAIR SMITHWIMBORNE, AB 
14 WYATT HAYESVAL MARIE, SK 
15 ALWIN BOUCHARDSCANDIA, AB 
PERFORMANCE: #4 1:45PMSUN JUN 30 2019 
1 BLAIR BURKDURANT, OK 
2 TUF COOPERDECATUR, TX 
3 CORY SOLOMONPRAIRIE VIEW, TX 
4 JESSE POPESCULWOOD MOUNTAIN, SK 
5 VIRGIL POFFENROTHRED DEER COUNTY, AB 
6 SCOT MEEKSROCKY VIEW COUNTY, AB 
7 LOGAN BIRDNANTON, AB 
8 MORGAN GRANTDIDSBURY, AB 
9 KEELY BONNETTPONOKA, AB 
10 BRAD SOMMERFELDTCARDSTON, AB 
11 CLAYTON COLLMORGENLUFKIN, TX 
12 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB 
13 CHAD GULICKWETASKIWIN, AB 
14 QUAY HOWARDCANYON, TX 
15 SHANE SMITHWIMBORNE, AB 
16 JUSTIN BRINKERHOFFCORINNE, UT 
17 RYAN JARRETTCOMANCHE, OK 
   
EVENT :STEER WRESTLING  
PERFORMANCE: #1 6:45PMTHUR JUN 27 2019 
1 LOGAN KAUTZPONOKA, AB 
2 JORDY GUZEDRAYTON VALLEY, AB 
3 NORMAN BREENPRINCETON, BC 
4 NICHOLAS JENKINSRIMBEY, AB 
5 DUSTIN WALKERVANSCOY,SK 
6 JOSH HARDENBIG VALLEY, AB 
7 RYAN SHUCKBURGHINNISFAIL, AB 
8 TRYGVE PUGHPONOKA, AB 
9 EVAN SPADYALLIANCE, AB 
10 CODY CASSIDYDONALDA, AB 
11 TY ERICKSONHELENA, MT 
12 NICK GUYPARKER, CO 
13 BLAKE KNOWLESHEPPNER, OR 
PERFORMANCE: #2 6:45PMFRI JUN 28 2019 
1 STEVEN GILBERTENTWISTLE, AB 
2 LUCAS PARKERMARWAYNE, AB 
3 BLAKE GAGNONRED DEER COUNTY, AB 
4 TYLER WILKINSONKINUSO, AB 
5 TANNER MILANCOCHRANE, AB 
6 HARLEY COLEOKOTOKS, AB 
7 BRIDGER CHAMBERSSTEVENSVILLE, MT 
8 SCOTT GUENTHNERPROVOST, AB 
9 CHANCE BUTTERFIELDPONOKA, AB 
10 TAYLOR GREGGTOUCHER, WA 
11 JUAN ALCAZAROKEECHOBEE, FL 
12 CODY CABRALHILO, HAWAII 
13 JASON THOMASBENTON, AR 
14 MIKE MCGINNHAINES, OR 
15 JESSE BROWNBAKER CITY, OR 
PERFORMANCE: #3 1:45PMSAT JUN 29 2019 
1 COLEMAN KOHORSTOKOTOKS AB 
2 JAY MANY GREY HORSESSTANDOFF, AB 
3 DENVER ROYDALEMEAD, AB 
4 TY MASONSPRUCEGROVE, AB 
5 TRAVIS REAYMAYERTHORPE, AB 
6 MATT RICHARDSONOLDS, AB 
7 LANDON BEARDSWORTHRED DEER COUNTY 
8 LAYNE DELEMONTCHAUVIN AB 
9 BROCK BUTTERFIELDPONOKA, AB 
10 TY MILLERWAINWRIGHT, AB 
11 DALLAS FRANKPARKLAND COUNTY, AB 
12 DEREK FRANKSTONY PLAIN, AB 
13 MATT MAILERBOTHA, AB 
14 JOE GUZEDRAYTON VALLEY, AB 
15 BEN RAMEYPONOKA, AB 
16 TYSON WILLICKBLAINE LAKE, SK 
PERFORMANCE: #4 1:45PMSUN JUN 30 2019 
1 JACOB GARDNERDAWSON CREEK, BC 
2 LUKE SIMONINNARAMATA, BC 
3 STRAWS MILANCOCHRANE, AB 
4 CAM LEESONHINTON AB 
5 BAILLIE MILANCOCHRANE, AB 
6 CRAIG WEISGERBERPONOKA, AB 
7 CLAYTON MOOREPOUCE COUPE, BC 
8 LUKE GEESTANFORD, MT 
9 STEPHEN CULLINGFORT ST. JOHN, BC 
10 KODY DOLLERYCALDWELL, TX 
11 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB 
12 BRENDAN LAYECONSORT, AB 
13 WILL STOVALLCOLUMBUS, MT 
14 BLAKE MINDEMANNBLANCHARD, OK 
15 HUNTER CUREHOLLIDAY, TX 
16 JACOB EDLERSTATE CENTER, IA 
   
EVENT :NOVICE SADDLE BRONC  
PERFORMANCE: #3 1:45PMSAT JUN 29 2019 
1 KALE HUGHSONFOREMOST AB 
PERFORMANCE: #4 1:45PMSUN JUN 30 2019 
1 K'S THOMSONLUNDBRECK, AB 
2 QUINTEN TAYLORPARKLAND, AB 
3 HAYDEN COLECONDOR, AB 
4 LACHLAN SHEPPARDSNYDER, TX 
   
EVENT :LADIES BARREL RACING  
PERFORMANCE: #1 6:45PMTHUR JUN 27 2019 
1 SONYA DODGINGHORSECALGARY, AB 
2 JORDAN FITZHENRYCOALDALE, AB 
3 SAM SMITHRIMBEY, AB 
4 RYLEE TRENHOLMCHETWYND, BC 
5 TAYLOR MANNINGYELLOWHEAD COUNTY, AB 
6 JUSTINE ELLIOTTLACOMBE, AB 
7 SARAH GERARDSAVONA, BC 
8 KYLIE WHITESIDELONGVIEW, AB 
9 BRADI WHITESIDELONGVIEW, AB 
10 JENNIFER SHARPRICHARDS, TX 
11 JESSI FISHFRANKLIN, TN 
12 BROOKE WILLSKAMLOOPS, BC 
13 LANE WILLSKAMLOOPS, BC 
14 CHELSEY CARLIERMEDICINE HAT, AB 
15 ANGELA GANTERABILENE, TX 
16 JACKIE GANTERABILENE, TX 
17 MARY WALKERENNIS, TX 
18 LANA SPROULEPINCHER CREEK, AB 
19 JOANNE POLEERSKINE, AB 
PERFORMANCE: #2 6:45PMFRI JUN 28 2019 
1 KIRSTY WHITEBIG VALLEY, AB 
2 KIM GERWATOSKIPONOKA, AB 
3 SHAYNA WEIRPONOKA, AB 
4 JIMMIE SMITHMC DADE, TX 
5 SANDRA CARTERVIKING, AB 
6 RENE LECLERCQHOLDEN, AB 
7 KELLIE COLLIERHEREFORD, TX 
8 STEVI HILLMANWEATHERFORD, TX 
9 EMILY MILLERWEATHERFORD, OK 
10 REBECCA MILLERDALEMEAD, AB 
11 BERTINA OLAFSONHUDSON BAY, SK 
12 MARIAH MANNERINGQUESNEL, BC 
13 CALLAHAN CROSSLEYHERMISTON, OR 
14 MIRANDA EMMERTHOCKLEY, TX 
15 SUZANNE DEPAOLILONGVIEW, AB 
PERFORMANCE: #3 1:45PMSAT JUN 29 2019 
1 DENA MILLARDVANDERHOOF, BC 
2 MARCI LAYEBASHAW, AB 
3 CRANNA ROBERTSRED DEER COUNTY, AB 
4 TONI DIXONMILLARVILLE AB 
5 LISA ZACHODAOKOTOKS, AB 
6 MELISSA THIESSENSTETTLER, AB 
7 BAILEE SWITZERANEROID, SK 
8 SYDNEY DAINESRED DEER COUNTY, AB 
9 JESSA GALLOWAYPONOKA, AB 
10 SIERRA BOOTHFOOTHILLS, AB 
11 VANESSA LEGGETTKAMLOOPS, BC 
PERFORMANCE: #4 1:45PMSUN JUN 30 2019 
1 CRYSTAL SHAWDAYSLAND, AB 
2 CASEY DACYKPONOKA, AB 
3 JESSIE VANDENBROEKPONOKA, AB 
4 KENDRA EDEYLONGVIEW AB 
5 CARMAN POZZOBONSAVONA, BC 
6 KYLA SIMMONSWEST KELOWNA, BC 
7 MEGAN CHAMPIONLAYTONVILLE, CA 
8 DEB GUELLYOKOTOKS AB 
9 DIANE SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB 
10 STACEY RUZICKABLUFFTON, AB 
11 RENEE RAE WILLISPRINCETON, BC 
12 ERYN COYHIGH RIVER, AB 
13 LAKOTA BIRDNANTON, AB 
14 RHONDA MCLEODMONTE CREEK BC 
15 SHELBY SPIELMANDALHART, TX 
   
EVENT :STEER RIDING  
PERFORMANCE: #1 6:45PMTHUR JUN 27 2019 
1 GRIFFIN KOESTERROCKYFORD, AB 
2 DUSTY GOLDENMAYERTHORPE, AB 
3 BEAU GARDNERARROWWOOD, AB 
4 GRADY EBELINGLACOMBE AB 
PERFORMANCE: #2 6:45PMFRI JUN 28 2019 
1 GARRETT BERTAMINIACME, AB 
2 TRISTEN MANNINGYELLOWHEAD COUNTY, AB 
3 BENJAMIN HAVELLSUNSET HOUSE, AB 
4 BRAXTON ROWEWORSLEY, AB 
5 ZACHARY GLADUCHESTERMERE, AB 
6 BAILEY SCHELLENBERGCOCHRANE, AB 
7 GORDON ERICKSONSUNDRE, AB 
   
EVENT :TEAM ROPING  
PERFORMANCE: #1 6:45PMTHUR JUN 27 2019 
1 CHAD KURTZFORT SASKATCHEWAN, AB 
JEFF DRISNERSHERWOOD PARK, AB 
2 COLE POZZOBONBLACKIE, AB 
COLE BEVANSMAGRATH 
3 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB 
RILEY WILSONCARDSTON, AB 
4 SPENCER RUTHERFORDMERRITT, BC 
CASH ISNARDYCACHE CREEK, BC 
5 KYLE LUCASCARSTAIRS, AB 
TROY FISCHERMAYERTHORPE, AB 
6 STACY CORNETBRANT, AB 
TRAVIS SPEERRED DEER COUNTY, AB 
7 GARRETT ROGERSBAKER CITY, OR 
JACOB MINORELLENSBURG 
8 BRADY MINORELLENSBURG, WA 
RILEY MINORELLENSBURG, WA 
9 WYATT EIRIKSONOKOTOKS, AB 
LOGAN SPADYALLIANCE, AB 
PERFORMANCE: #2 6:45PMFRI JUN 28 2019 
1 BOBBY LOUISVERNON, BC 
DANIEL KAISERBRETON, AB 
2 DON DEPAOLILONGVIEW, AB 
TAYLOR WUDRICHBOW ISLAND, AB 
3 TRISTIN WOOLSEYNANTON, AB 
DENVER JOHNSONSTRATHMORE, AB 
4 ROLAND MCFADDENVULCAN, AB 
DEVIN WIGEMYRBROOKS, AB 
5 CODY TEWBROCK, TX 
JERREN JOHNSONCASPER, WY 
6 KASPER ROYMOSSLEIGH, AB 
KAL FULLERBOZEMAN, MT 
7 DAWSON GRAHAMWAINWRIGHT, AB 
DILLON GRAHAMWAINWRIGHT, AB 
8 RILEY WARRENSTETTLER, AB 
CLAY ULLERYTWO HILLS, AB 
9 RHEN RICHARDROOSEVELT, UT 
CLINT ROBINSONSPANISH FORK, UT 
PERFORMANCE: #3 1:45PMSAT JUN 29 2019 
1 TREY GALLAISSUNDRE, AB 
TEE MCLEODWALDECK, SK 
2 TYCE MCLEODWALDECK, SK 
TUFTIN MCLEODWALDECK, SK 
3 LEVI SIMPSONPONOKA, AB 
COLE DAVISONVULCAN, AB 
4 BRETT BUSSPONOKA, AB 
KLAY WHYTEPONOKA, AB 
5 KELLY BUHLERBIG VALLEY AB 
LUKE SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB 
6 TYREL FLEWELLINGLACOMBE, AB 
GRADY QUAMCROSSFIELD, AB 
7 CHASE TRYANHELENA, MT 
BRENTEN HALLJAY, OK 
8 JOEY ROMO IINANTON, AB 
RILEY ROYSTRATHMORE, AB 
9 BRAIDY DAVIESCYPRESS COUNTY, AB 
BRADY CHAPPELMOOSE JAW, SK 
PERFORMANCE: #4 1:45PMSUN JUN 30 2019 
1 CLARK MCCARROLLDAYSLAND, AB 
KYLE SMITHBRANT, AB 
2 BRETT MCCARROLLCAMROSE, AB 
JUSTIN MCCARROLLCAMROSE AB 
3 CLINT MADDOXECKVILLE, AB 
TYRELL GORDONPONOKA, AB 
4 CLINT BUHLEROKOTOKS, AB 
CHASE SIMPSONCLARESHOLM, AB 
5 JESSE POPESCULWOOD MOUNTAIN, SK 
TRENT TUNKEMEDICINE HAT, AB 
6 GRADY BRANDENBARRHEAD 
COLTEN FLETCHERWAINWRIGHT, AB 
7 KEELY BONNETTPONOKA, AB 
LOGAN BONNETTPONOKA, AB 
8 MIKE BEERSKAMLOOPS, BC 
CHAD EVENSONPRITCHARD BC 
9 JACE LAMBERTSAVONA, BC 
NICK TEIXEIRAKAMLOOPS, BC 
10 JEREMY BUHLERARROWWOOD, AB 
KOLTON SCHMIDTBARRHEAD, AB