picture of 2019 Finning Pro Tour: Ponoka Stampede

Completed, Jun 25 - Jul 1, 2019
 

Watch the richest rodeo in Canada June 25 to July 1. Cowboy Christmas heats up with stop No. 2 on the Finning Pro Tour: The Ponoka Stampede.

PONOKA STAMPEDE
EVENT :SADDLE BRONC  
PERFORMANCE: #1 6:30PMTUE JUN 25 2019 
1 NICHOLAS PATTERSONBLACKFALDS, ABKS 662 COUNTRY TRAIL
2 JADE BLACKWELLPIEDMONT, SDKS 531 GONE COUNTRY
3 COLE ELSHEREFAITH, SDKS 492 COUNTRY HOUSE
4 BRADLEY HARTERLORANGER, LAKS 232 UPTOWN FLASH
5 LEFTY HOLMANVISALIA, CAKKS 279 COUNTRY STAR
6 WYATT CASPERPAMPA, TXKKS 295 AS IF
7 CHASE BROOKSANACONDA, MTKKS 052 WILLOWBROOK
8 CHET JOHNSONDOUGLAS, WYKS 778 COPPER CAT
9 TYLER CORRINGTONHASTINGS MNKS 113 BELIEVE ME
10 CORT SCHEERELSMERE NEKS 023 ARTIFICIAL COLORS
RR KS 990 FLAMMING SHADOW
RR KS 236 DARK SHADOW
PERFORMANCE: #2 1:00PMWED JUN 26 2019 
1 LAYTON GREENMEETING CREEK, ABDR 1 DOCTOR THROUGH CRES
2 JAKE FINLAYGOODWELL, OKKS 594 NAVAJO SUN
3 DAWSON DAHMDUFFIELD, ABKKS 534 BREAK AWAY
4 LOGAN HAYWILDWOOD ABKS 514 CENTRE STAGE
5 KOLE ASHBACHERARROWWOOD, ABKS 541 PAPER CLIP
6 CHASE ZWEIFELPARADISE HILL, SKKKS 231 SUNSET STRIP
7 BEN ANDERSENECKVILLE, ABKS 732 SPARKS FLY
8 DUSTIN FLUNDRAPINCHER CREEK, ABKS 490 CHAPERONE
9 SAM KELTSSTAVELY, ABKS 362 SIDEWALK TALK
10 CALL MARRTWIN BUTTE, ABKKS 733 FLASH DANCE
RR KS 828 NICKLES & DIMES
RR KS 769 POCKET CHANGE
PERFORMANCE: #3 1:00PMTHR JUN 27 2019 
1 COLTER HECKMANGREAT FALLS, MTPTS 867 ANOTHER BROTHER
2 JAKE BROWNECKVILLE, ABVS 9 VEGAS
3 KAILA MUSSELLCHILLIWACK BCDUS S66 BIG BOOTY JUDY
4 LANE CUSTARDMORE, ABVS R3 PEDRO
5 HOUSTON BROWNMILES CITY, MTVS P87 TURF WAR
6 LOGAN HODSONTELKWA BCVS 11 SHORTY
7 JAKE BURWASHNANTON, ABVS 068 SMOKING HOT
8 PRESTON BURRSTRATFORD, TXPTS 135 SPLIT DECISION
9 PRESTON KAFKAFREEDOM, OKVS A26 SLY DEVIL
10 CHANCE BARRASSYELLOWHEAD COUNTY, ABPTS 330 GOOD VIBRATIONS
RR VS 27 KLONDIKE
RR VS 074 KINKY KARA
PERFORMANCE: #4 1:00PMFRI JUN 28 2019 
1 JUSTIN BERGCAMROSE, ABCS X-55 XENA WARRIOR
2 JOSH HARDENBIG VALLEY, ABCS A-73 AMAZON HILLS
3 TYREL LARSENINGLIS, MBCS Z-37 ZOARIA HILLS
4 DUSTY HAUSAUERDICKINSON, NDCS T-65 TIGER WARRIOR
5 CHUCK SCHMIDTKELDRON, SDCS X-6 XECUTIVE NEWS
6 CONNOR MURNIONJORDON, MTCS U-7 UMBER BUBBLES
7 RICKY WARRENBIG VALLEY, ABCS X-2 XRATED DANCER
8 SAGE NEWMANMELSTONE, MTDUS R125 TWISTED SISTER
9 LANE WATTHARDISTY, ABCS R-62 REDON ACRES
10 COBURN BRADSHAWMILFORD, UTPTS 231 BROKEN HALO
11 JAKE WRIGHTMILFORD, UTCS A-1 ARRIVING KAMLOOPS
RR PTS 808 DESTINY
RR PTS 616 FLIGHT RISK
PERFORMANCE: #5 1:00PMSAT JUN 29 2019 
1 LANE WIMBERLYBELEN, NMC5S 80 ROCKSTAR
2 TAYGEN SCHUELKENEWELL, SDC5S 61T GOLDEN GIRL
3 KASH DEALDUPREE, SDVS 046 CORKY EMOTIONS
4 TATE THYBOBELLE FOURCHE, SDC5S W40 WD40
5 KOLBY WANCHUKSHERWOOD PARK, ABC5S 541 BLACK HILLS
6 JOHNNY ESPELANDSHERWOOD PARK, ABC5S 1X BIFF
7 CODY DEMOSSWATERVALLEY, ABC5S 184 HIGH VALLEY
8 ZEKE THURSTONBIG VALLEY, ABC5S 1276 SHOWTIME
9 JAKE WATSONHUDSONS HOPE, BCC5S P198 BIG LEAGUE
10 DAWSON HAYWILDWOOD, ABC5S 11 THUNDERSTRUCK
RR VS 2 APACHE TRAIL
RR VS 21 PAINTED SAINT
PERFORMANCE: #6 1:00PMSUN JUN 30 2019 
1 BRODY CRESSHILLSDALE, WYOS U3 KIT KAT
2 JACOBS CRAWLEYBOERNE, TXNS 316 MONTANA JOHN
3 STERLING CRAWLEYHUNTSVILLE,TXNS V3 BANDALERO
4 STEVEN DENTMULLEN, NEOS 709 FENDER BENDER
5 LOGAN YOUNGCAROLINE, ABNS X91 BANSHEE
6 LACHLAN MILLERCROSSFIELD, ABNS C34 MOVING SHADOWS
7 KALE MCKENZIEBLACKFALDS, ABOS V40 I SEE LITTLE
8 SHORTY GARRETTDUPREE, SDNS +2 BIG SURPRISE
9 CODY SMITHVILNA, ABNS W3 CALL ME CRAZY
10 HUNTER SAWLEYFOX CREEK, ABOS W140 LITTLE BREEZE
RR NS 026 CANDY ALICE
RR OS 818 KT'S NOTEBOOK
   
EVENT :BAREBACK  
PERFORMANCE: #1 6:30PMTUE JUN 25 2019 
1 TRENTEN MONTEROWINNEMUCCA, NVKK 936 COOL AGENT
2 JAKE VOLDAIRDRIE, ABKK 568 IMPERIAL BEACH
3 COLIN ADAMSDELORAINE, MBK 841 STREET DANCE
4 LINDEN WOODSHIGH RIVER, ABKK 148 OAKRIDGE
5 STRAWBS JONESDUFFIELD, ABKK 189 AFTER ALL
6 CALEB BENNETTTREMONTON , UTK 286 CRITICAL SMILE
7 RICHMOND CHAMPIONDUBLIN, TXK 156 ILLEGAL SMILE
RR K 502 MILE AWAY
RR K 731 GARDEN PARTY
PERFORMANCE: #2 1:00PMWED JUN 26 2019 
1 SPUR LACASSECalgary, ABKK 253 SUNDANCE KID
2 PASCAL ISABELLEOKOTOKS, ABK 717 MUST HAVE
3 ORIN LARSENINGLIS, MBK 187 WINDOW SILL
4 SETH HARDWICKRANCHESTER, WYK 885 CANDY SMILE
5 KODY LAMBSHERWOOD PARK, ABKK 945 ALLEY TRAIL
6 WYATT DENNYMINDEN, NVKK 657 UP UR ALLY
RR KK 925 MAKE BELIEVE
RR KK 552 DOUBLE DIPPIN'
PERFORMANCE: #3 1:00PMTHR JUN 27 2019 
1 KY MARSHALLBOWDEN, ABPT 200 SWEET NOTHING
2 COLE GOODINECARBON, ABV 334 UP IN SMOKE
3 DYLAN BILTONRED DEER COUNTY, ABV T1 DANCING QUEEN
4 LOGAN HODSONTELKWA BCPT 206 YESTERDAY'S WINE
5 TIM O'CONNELLMARSHALL, MOV 936 TWO TIMER
6 SHANE O'CONNELLRAPID CITY, SDPT 404 BLOODY MARY
7 JESSE POPEMARSHALL, MOV 29 SHEER ICE
RR PT 347 BITCOIN
RR PT 906 THUMBS UP
PERFORMANCE: #4 1:00PMFRI JUN 28 2019 
1 CLINT LAYECADOGAN, ABPT 307 SNAP CHAT
2 RC LANDINGHAMHAT CREEK, CAC T-17 TWIN CHERRY
3 JACOB STEMOBASHAW, ABC S-77 SOAP BUBBLES
4 CONNOR HAMILTONCALGARY, ABV 053 ONE MORE REASON
5 TRAVIS HEEBLESTOCK, SKV 971 THE RITZ
RR C W-14 WITLESS MARGIE
RR V 555 SHIFTING SANDS
PERFORMANCE: #5 1:00PMSAT JUN 29 2019 
1 COLE JAMIESONRED DEER, ABC5 320 PEMMICAN SIN
2 TATE HARTELL-MACDONASTRATHMORE, ABC5 77 FABIO
3 MICHAEL SOLBERGSUNNYNOOK, ABC5 P38 PILSNER POWER
4 GAVIN DEROSEKAMLOOPS, BCC5 204 MUSHROOM CLOUD
5 DANTAN BERTSCHEASTEND, SKC5 A11 ONEY
6 WYATT MAINESMAPLE CREEK, SKV N46 FALLEN TIMBER
RR C5 105 RED ALERT
RR C5 06 SHOW BOY
PERFORMANCE: #6 1:00PMSUN JUN 30 2019 
1 STEVEN DENTMULLEN, NEN 20 STAR STRUCK
2 TANNER AUSNEW LONDON, MNO Z35 DALLAS STEAM'S SEXY BUCKS
3 TY BREUERMANDAN, NDO V-9 VEE BAR NINE
4 TY TAYPOTATREGINA, SKN 214 PARTY GIRL
5 GEORGE GILLESPIE IVDARBY, MTO 83 OPEN RANGE
6 LUKE CREASYBROWNFIELD, ABN X07 CALL ME KINDRA
RR N 117 TAXI
RR V 555 SHIFTING SANDS
   
EVENT :BULL RIDING  
PERFORMANCE: #1 6:30PMTUE JUN 25 2019 
1 JEFF ASKEYEUSTACE, TXKB 509 FLICK THE SWITCH
2 BAYLE WORDENCOOPER, TXKB 277 GOOSE BUMPS
3 TREY BENTONHUNTSVILLE, TXVB Z1 UP TOWN FUNK
4 JOSH FROSTRANDLETT, UTKB 311 TIPPIN' POINT
5 ZANE LAMBERTPONOKA, ABKKB 190 BRAHMA BOOTS BLIND SPOT
6 JORRY HOLMESMERRITT, BCKKB 194 FLIGHT PLAN
7 MICHEAL OSTASHEKEDSON, ABKB 318 IVY LEAGUE
8 WYATT GLEESONSUNDRE, ABVB 266 MR. LEGIT
9 KLAYTON LAKEVOLDPROVOST, ABKB 026 SOMETHIN' COOL
10 CYLAS BIGCHILDROCKY MTN HOUSE, ABKB 044 XCESSIVE FORCE
RR KB 011 SHORT FUSE
RR KKB 192 MAGIC SHOW
PERFORMANCE: #2 1:00PMWED JUN 26 2019 
1 MARCOS GLORIAEDMONTON, ABVB -410 PLAYING CHICKEN
2 TIMOTHY LIPSETTLUMSDEN, SKKB 403 SMOOTH OPERATOR
3 CODY LEE COVERCHUKMEADOWLAKE, SKVB -403 CORONA LIGHT
4 SHANE PETERSDELBURNE, ABKKB 512 FORCED FIELD
5 RON HUNTNANTON, ABKB 413 FIDGET SPINNER
6 COOPER ZURLUNDBRECK, ABKB 505 GAMBLER
7 ITALO AGUILARNOVA MODICA, BRAZILKKB 127 ALL FIRED UP
8 JAKE MAHERCOCHRANE, ABKB 415 DEVILS TOWER
9 ZACHERY KINGCRESTON, BCKKB 357 SCORPION
10 WARLEN VELTONEDMONTON, ABKB 375 LATE NIGHT HOST
RR KKB 453 PARTYS OVER
RR KKB 452 LIVING LIFE
PERFORMANCE: #3 1:00PMTHR JUN 27 2019 
1 JACOB GARDNERDAWSON CREEK, BCVB 436 DEVOUR
2 AUSTIN NASHECKVILLE, ABVB 408 GREY EYES
3 NICK TETZCALGARY, ABVB 42 BAJA MIDNIGHT
4 WACEY FINKBEINERMEDICINE HAT, ABVB -300 WHITE TIE
5 JARED PARSONAGEMAPLE CREEK, SKVB 295 ALL GOLD EVERYTHING
6 TODD CHOTOWETZMAJOR, SKVB 545 TIMBER JAM
7 JACKSON SCOTTKAMLOOPSVB +212 MISH MASH
8 WADE MARSHALLNEW ZEALANDDR 1 DOCTOR THROUGH CRES
9 CHRIS YOUNGHOLDEN, ABDR 2 DOCTOR THROUGH CRES
10 KYLE PRIMEAUGWYNNE, ABVB 174 BLOW ME AWAY
11 DAKOTA BUTTARKINDERSLEY, SKVB 303 PAPAS ROCK STAR
RR VB 41 TWISTED
RR VB Z3 SOUTHERN HEAT
RR VB 008 HEAVENS BASEMENT
RR VB -206 CORONA TIME
PERFORMANCE: #4 1:00PMFRI JUN 28 2019 
1 DALAN DUNCANBLUFFDALE, UTCB 433 LIBERTY TOWER
2 GARRETT SMITHREXBURG, IDCB 480 DENSE FOG
3 JORDAN HANSENPONOKA, ABCB 483 CLICK CLACKIN
4 SAGE KIMZEYSTRONGCITY, OKCB 502 ON TARGET
5 TREY KIMZEYSTRONG CITY, OKCB 557 MASTER SPLINTER
6 TYLER BINGHAMHONEYVILE, UTWHB 594 KUBOTA SUMMER WARRIOR
7 STEVEN WOOLSEYPAYSON UTCB 430 EARLY DEPARTURE
8 BOUDREAUX CAMPBELLCROCKETT, TXWHB 532 STUNT MAN HANK
9 CLAYTON SELLARSSTEPHENVILLE, TXCB 431 COWBOY CAMP
10 CONNOR MURNIONJORDON, MTWHB 492 DYLANS DEVIL
RR CB 210 CREEPIN
RR CB -125 WOUNDED WARRIOR
PERFORMANCE: #5 1:00PMSAT JUN 29 2019 
1 CODY FLOYDTROCHU, ABNB 595 COMING UNDONE
2 LUKE GEESTANFORD, MTC5B 780 GRASSHOPPER
3 ARDIE MAIERTIMBER LAKE, SDNB C2 BACK FIRED
4 JERETT NASHECKVILLE, ABC5B 1102 BIG DIP
5 ROSCOE JARBOENEW PLYMOUTH, IDC5B 216 CALLIOPI KING
6 BRADY PORTENIERCALDWELL, IDC5B 409 MOO CHA CHA
7 TY ELLISSONNINGDALE, SKC5B 70 SLAPSHOT
8 JB MOENELROSE, SKNB 504 RIGGS
9 DAKOTA LOUISBROWNING, MTC5B 01 RECHARGE
10 FABIAN DUECKAIRDRIE, ABC5B 5 HIGH FIVE
RR C5B 22 ROTTEN SANDWICH
RR C5B 40 DIRECTOR ASSISTANT
PERFORMANCE: #6 1:00PMSUN JUN 30 2019 
1 THOR HOEFERSPIRIT LAKE, IDOB 96 TENNESSEE WHISKEY
2 SHAY MARKSSUNNYBROOK, ABNB 333 ORANGE CRUSH
3 BILLY WESTCADOGAN, ABSPB 385 BACK FLIP
4 LONNIE WESTCADOGAN, ABVB 366 ALL ACCESS
5 BROCK RADFORDDEWINTON, ABSPB 250 SWEET SPOT
6 COY ROBBINSCAMROSE, ABOB 42-S PANDA HAUS
7 KYLE BROWNDIDSBURY ABNB 410 UNHOLY CONFESSION
8 CAMERON BROWNDIDSBURY, ABOB 069 BRAHMA BOOTS CHROME
9 EDGAR DURAZOMOCTEZUMA,SONORA MXOB A32 OLS TUBS ANIKA'S PET
10 GARRETT GREENMEETING CREEK, ABOB 102 OLS TUBS NICKLE PACKAGE
11 LOGAN BIEVERCLARESHOLM, ABOB 1 ONE EYED CHARLIE
RR OB 017 BOMBSHELL
RR OB 022 MR.SUNSHINE
   
EVENT :TIE-DOWN ROPING  
PERFORMANCE: #1 6:30PMTUE JUN 25 2019 
1 JUSTIN BRINKERHOFFCORINNE, UT 
2 RYAN JARRETTCOMANCHE, OK 
3 CADDO LEWALLENMORRISON, OK 
4 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB 
5 LOGAN SPADYALLIANCE, AB 
6 KEELY BONNETTPONOKA, AB 
7 QUAY HOWARDCANYON, TX 
8 TYLER PRCINALVORD, TX 
9 JESSE POPESCULWOOD MOUNTAIN, SK 
10 TYLER POPESCULMEDICINE HAT, AB 
11 BLAIR BURKDURANT, OK 
12 VIRGIL POFFENROTHRED DEER COUNTY, AB 
PERFORMANCE: #2 1:00PMWED JUN 26 2019 
1 CHAD JOHNSONDEL BONITA, AB 
2 SHANE SMITHWIMBORNE, AB 
3 MURRAY POLEERSKINE, AB 
4 BEN ROBINSONRED DEER COUNTY, AB 
5 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB 
6 LOGAN HOFERMAGRATH, AB 
7 DAWSON JOHNSONSTRATHMORE, AB 
8 JAKE PRATTELLENSBURG, WA 
9 CODY CRAIGWENDELL, ID 
10 HAVEN MEGEDMILES CITY, MT 
PERFORMANCE: #3 1:00PMTHR JUN 27 2019 
1 CODY MCCARTNEYOTTAWA LAKE, MI 
2 CIMARRON BOARDMANJACKSON, MO 
3 LANE LIVINGSTONSEYMOUR, TX 
4 TYCE MCLEODWALDECK, SK 
5 LOGAN BIRDNANTON, AB 
6 BRAD SOMMERFELDTCARDSTON, AB 
7 CLAYTON COLLMORGENLUFKIN, TX 
8 SHANE HANCHEYSULPHUR, LA 
9 CLINT ROBINSONSPANISH FORK, UT 
10 BLANE COXCAMERON, TX 
11 RHEN RICHARDROOSEVELT, UT 
12 DEAN EDGERIMBEY AB 
PERFORMANCE: #4 1:00PMFRI JUN 28 2019 
1 CORY SOLOMONPRAIRIE VIEW, TX 
2 TUF COOPERDECATUR, TX 
3 SCOT MEEKSROCKY VIEW COUNTY, AB 
4 AARON MILLERCREMONA, AB 
5 LUKE JEFFRIESMARICOPA, AZ 
6 MATT SHIOZAWACHUBBUCK, ID 
7 BO PICKETTCALDWELL, ID 
8 COOPER MARTINALMA, KS 
9 CADE SWORCHICO, TX 
10 REESE RIEMERSTINNETT, TX 
11 CLAYTON SMITHECKVILLE, AB 
12 STETSON VESTCHILDRESS TX 
13 TAYLOR SANTOSCRESTON, CA 
PERFORMANCE: #5 1:00PMSAT JUN 29 2019 
1 LEE ROMBOUGHSEXSMITH, AB 
2 ERIK DUBLANKOTHORSBY, AB 
3 DARREN DUBLANKOTHORSBY, AB 
4 MORGAN GRANTDIDSBURY, AB 
5 KIRK ROBINSONRED DEER COUNTY, AB 
6 TY HARRISSAN ANGELO, TX 
7 TRENTON SMITHBIGFOOT, TX 
8 RILEY WARRENSTETTLER, AB 
9 TIMBER MOOREAUBREY, TX 
10 TYLER MILLIGANSTEPHENVILLE, TX 
11 CHAD GULICKWETASKIWIN, AB 
12 BODE SCOTTCUSTER, MT 
13 MARK NUGENTWATER VALLEY, AB 
PERFORMANCE: #6 1:00PMSUN JUN 30 2019 
1 BLAIR SMITHWIMBORNE, AB 
2 DEVEN GERWATOSKIPONOKA,AB 
3 MARTY YATESSTEPHENVILLE, TX 
4 WYATT HAYESVAL MARIE, SK 
5 JOSH EIRIKSONPINCHER CREEK, AB 
6 STACY CORNETBRANT, AB 
7 COLT CORNETBRANT, AB 
8 BLAKE ASHAURORA, MO 
9 TYLER JOHNSONDIDSBURY, AB 
10 ALWIN BOUCHARDSCANDIA, AB 
11 KYLE LUCASCARSTAIRS, AB 
12 TYSON DURFEYMILLSAP, TX 
SLACK PERFORMANCE: #7 9:30AMTUE JUN 25 2019 
1 VIRGIL POFFENROTHRED DEER COUNTY, AB 
2 BLAIR BURKDURANT, OK 
3 TYLER POPESCULMEDICINE HAT, AB 
4 JESSE POPESCULWOOD MOUNTAIN, SK 
5 TYLER PRCINALVORD, TX 
6 QUAY HOWARDCANYON, TX 
7 KEELY BONNETTPONOKA, AB 
8 LOGAN SPADYALLIANCE, AB 
9 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB 
10 CADDO LEWALLENMORRISON, OK 
11 RYAN JARRETTCOMANCHE, OK 
12 JUSTIN BRINKERHOFFCORINNE, UT 
SLACK PERFORMANCE: #8 9:30AMWED JUN 26 2019 
1 HAVEN MEGEDMILES CITY, MT 
2 CODY CRAIGWENDELL, ID 
3 JAKE PRATTELLENSBURG, WA 
4 DAWSON JOHNSONSTRATHMORE, AB 
5 LOGAN HOFERMAGRATH, AB 
6 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB 
7 BEN ROBINSONRED DEER COUNTY, AB 
8 MURRAY POLEERSKINE, AB 
9 SHANE SMITHWIMBORNE, AB 
10 CHAD JOHNSONDEL BONITA, AB 
SLACK PERFORMANCE: #9 9:30AMTHR JUN 27 2019 
1 DEAN EDGERIMBEY AB 
2 RHEN RICHARDROOSEVELT, UT 
3 BLANE COXCAMERON, TX 
4 CLINT ROBINSONSPANISH FORK, UT 
5 SHANE HANCHEYSULPHUR, LA 
6 CLAYTON COLLMORGENLUFKIN, TX 
7 BRAD SOMMERFELDTCARDSTON, AB 
8 LOGAN BIRDNANTON, AB 
9 TYCE MCLEODWALDECK, SK 
10 LANE LIVINGSTONSEYMOUR, TX 
11 CIMARRON BOARDMANJACKSON, MO 
12 CODY MCCARTNEYOTTAWA LAKE, MI 
SLACK PERFORMANCE: #10 9:30AMFRI JUN 28 2019 
1 TAYLOR SANTOSCRESTON, CA 
2 STETSON VESTCHILDRESS TX 
3 CLAYTON SMITHECKVILLE, AB 
4 REESE RIEMERSTINNETT, TX 
5 CADE SWORCHICO, TX 
6 COOPER MARTINALMA, KS 
7 BO PICKETTCALDWELL, ID 
8 MATT SHIOZAWACHUBBUCK, ID 
9 LUKE JEFFRIESMARICOPA, AZ 
10 AARON MILLERCREMONA, AB 
11 SCOT MEEKSROCKY VIEW COUNTY, AB 
12 TUF COOPERDECATUR, TX 
13 CORY SOLOMONPRAIRIE VIEW, TX 
SLACK PERFORMANCE: #11 9:30AMSAT JUN 29 2019 
1 MARK NUGENTWATER VALLEY, AB 
2 BODE SCOTTCUSTER, MT 
3 CHAD GULICKWETASKIWIN, AB 
4 TYLER MILLIGANSTEPHENVILLE, TX 
5 TIMBER MOOREAUBREY, TX 
6 RILEY WARRENSTETTLER, AB 
7 TRENTON SMITHBIGFOOT, TX 
8 TY HARRISSAN ANGELO, TX 
9 KIRK ROBINSONRED DEER COUNTY, AB 
10 MORGAN GRANTDIDSBURY, AB 
11 DARREN DUBLANKOTHORSBY, AB 
12 ERIK DUBLANKOTHORSBY, AB 
13 LEE ROMBOUGHSEXSMITH, AB 
SLACK PERFORMANCE: #12 9:30AMSUN JUN 30 2019 
1 TYSON DURFEYMILLSAP, TX 
2 KYLE LUCASCARSTAIRS, AB 
3 ALWIN BOUCHARDSCANDIA, AB 
4 TYLER JOHNSONDIDSBURY, AB 
5 BLAKE ASHAURORA, MO 
6 COLT CORNETBRANT, AB 
7 STACY CORNETBRANT, AB 
8 JOSH EIRIKSONPINCHER CREEK, AB 
9 WYATT HAYESVAL MARIE, SK 
10 MARTY YATESSTEPHENVILLE, TX 
11 DEVEN GERWATOSKIPONOKA,AB 
12 BLAIR SMITHWIMBORNE, AB 
   
EVENT :STEER WRESTLING  
PERFORMANCE: #1 6:30PMTUE JUN 25 2019 
1 LAYNE DELEMONTCHAUVIN AB 
2 BLAKE MINDEMANNBLANCHARD, OK 
3 JACOB EDLERSTATE CENTER, IA 
4 HUNTER CUREHOLLIDAY, TX 
5 MATT MAILERBOTHA, AB 
6 STEVEN GILBERTENTWISTLE, AB 
7 BROCK BUTTERFIELDPONOKA, AB 
8 RYAN SHUCKBURGHINNISFAIL, AB 
9 LUKE SIMONINNARAMATA, BC 
10 JORDY GUZEDRAYTON VALLEY, AB 
PERFORMANCE: #2 1:00PMWED JUN 26 2019 
1 TYLER WILKINSONKINUSO, AB 
2 TY MILLERWAINWRIGHT, AB 
3 MATT RICHARDSONOLDS, AB 
4 JOE GUZEDRAYTON VALLEY, AB 
5 LUCAS PARKERMARWAYNE, AB 
6 COLEMAN KOHORSTOKOTOKS AB 
7 DENVER ROYDALEMEAD, AB 
8 JAY MANY GREY HORSESSTANDOFF, AB 
9 QUENTIN BRANDENBARRHEAD, AB 
10 SCOTT SIGFUSSONTUGASKE, SK 
11 GLEN ALLEN NASHDRAYTON VALLEY, AB 
PERFORMANCE: #3 1:00PMTHR JUN 27 2019 
1 JACOB GARDNERDAWSON CREEK, BC 
2 BLAKE GAGNONRED DEER COUNTY, AB 
3 TYSON WILLICKBLAINE LAKE, SK 
4 CRAIG WEISGERBERPONOKA, AB 
5 JASON THOMASBENTON, AR 
6 JUAN ALCAZAROKEECHOBEE, FL 
7 CODY CABRALHILO, HAWAII 
8 TAYLOR GREGGTOUCHER, WA 
9 LANDON BEARDSWORTHRED DEER COUNTY 
10 BEN RAMEYPONOKA, AB 
11 DEREK FRANKSTONY PLAIN, AB 
12 DALLAS FRANKPARKLAND COUNTY, AB 
PERFORMANCE: #4 1:00PMFRI JUN 28 2019 
1 TANNER BRUNNERRAMONA, KS 
2 LEVI RUDDCHELSEA, OK 
3 DENELL HENDERSONDAMASCUS, AR 
4 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB 
5 KODY DOLLERYCALDWELL, TX 
6 BRENDAN LAYECONSORT, AB 
7 STEPHEN CULLINGFORT ST. JOHN, BC 
8 CLAYTON MOOREPOUCE COUPE, BC 
9 TY ERICKSONHELENA, MT 
10 BLAKE KNOWLESHEPPNER, OR 
11 NICK GUYPARKER, CO 
12 TRAVIS MUNROTUGASKE, SK 
PERFORMANCE: #5 1:00PMSAT JUN 29 2019 
1 LUKE GEESTANFORD, MT 
2 STRAWS MILANCOCHRANE, AB 
3 CAM LEESONHINTON AB 
4 EVAN SPADYALLIANCE, AB 
5 DUSTIN WALKERVANSCOY,SK 
6 TRYGVE PUGHPONOKA, AB 
7 CODY CASSIDYDONALDA, AB 
8 WILL STOVALLCOLUMBUS, MT 
9 JOSH HARDENBIG VALLEY, AB 
10 BAILLIE MILANCOCHRANE, AB 
11 MIKE MCGINNHAINES, OR 
12 JESSE BROWNBAKER CITY, OR 
13 JUSTIN KIMSEYKENNEWICK, WA 
PERFORMANCE: #6 1:00PMSUN JUN 30 2019 
1 NICHOLAS JENKINSRIMBEY, AB 
2 HARLEY COLEOKOTOKS, AB 
3 TANNER MILANCOCHRANE, AB 
4 BRIDGER CHAMBERSSTEVENSVILLE, MT 
5 SCOTT GUENTHNERPROVOST, AB 
6 JONNY WEBBOKOTOKS, AB 
7 CHANCE BUTTERFIELDPONOKA, AB 
8 TRAVIS REAYMAYERTHORPE, AB 
9 TY MASONSPRUCEGROVE, AB 
10 NORMAN BREENPRINCETON, BC 
11 LOGAN KAUTZPONOKA, AB 
SLACK PERFORMANCE: #7 9:30AMTUE JUN 25 2019 
1 JORDY GUZEDRAYTON VALLEY, AB 
2 LUKE SIMONINNARAMATA, BC 
3 RYAN SHUCKBURGHINNISFAIL, AB 
4 BROCK BUTTERFIELDPONOKA, AB 
5 STEVEN GILBERTENTWISTLE, AB 
6 MATT MAILERBOTHA, AB 
7 HUNTER CUREHOLLIDAY, TX 
8 JACOB EDLERSTATE CENTER, IA 
9 BLAKE MINDEMANNBLANCHARD, OK 
10 LAYNE DELEMONTCHAUVIN AB 
SLACK PERFORMANCE: #8 9:30AMWED JUN 26 2019 
1 GLEN ALLEN NASHDRAYTON VALLEY, AB 
2 SCOTT SIGFUSSONTUGASKE, SK 
3 QUENTIN BRANDENBARRHEAD, AB 
4 JAY MANY GREY HORSESSTANDOFF, AB 
5 DENVER ROYDALEMEAD, AB 
6 COLEMAN KOHORSTOKOTOKS AB 
7 LUCAS PARKERMARWAYNE, AB 
8 JOE GUZEDRAYTON VALLEY, AB 
9 MATT RICHARDSONOLDS, AB 
10 TY MILLERWAINWRIGHT, AB 
11 TYLER WILKINSONKINUSO, AB 
SLACK PERFORMANCE: #9 9:30AMTHR JUN 27 2019 
1 DALLAS FRANKPARKLAND COUNTY, AB 
2 DEREK FRANKSTONY PLAIN, AB 
3 BEN RAMEYPONOKA, AB 
4 LANDON BEARDSWORTHRED DEER COUNTY 
5 TAYLOR GREGGTOUCHER, WA 
6 CODY CABRALHILO, HAWAII 
7 JUAN ALCAZAROKEECHOBEE, FL 
8 JASON THOMASBENTON, AR 
9 CRAIG WEISGERBERPONOKA, AB 
10 TYSON WILLICKBLAINE LAKE, SK 
11 BLAKE GAGNONRED DEER COUNTY, AB 
12 JACOB GARDNERDAWSON CREEK, BC 
SLACK PERFORMANCE: #10 9:30AMFRI JUN 28 2019 
1 TRAVIS MUNROTUGASKE, SK 
2 NICK GUYPARKER, CO 
3 BLAKE KNOWLESHEPPNER, OR 
4 TY ERICKSONHELENA, MT 
5 CLAYTON MOOREPOUCE COUPE, BC 
6 STEPHEN CULLINGFORT ST. JOHN, BC 
7 BRENDAN LAYECONSORT, AB 
8 KODY DOLLERYCALDWELL, TX 
9 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB 
10 DENELL HENDERSONDAMASCUS, AR 
11 LEVI RUDDCHELSEA, OK 
12 TANNER BRUNNERRAMONA, KS 
SLACK PERFORMANCE: #11 9:30AMSAT JUN 29 2019 
1 JUSTIN KIMSEYKENNEWICK, WA 
2 JESSE BROWNBAKER CITY, OR 
3 MIKE MCGINNHAINES, OR 
4 BAILLIE MILANCOCHRANE, AB 
5 JOSH HARDENBIG VALLEY, AB 
6 WILL STOVALLCOLUMBUS, MT 
7 CODY CASSIDYDONALDA, AB 
8 TRYGVE PUGHPONOKA, AB 
9 DUSTIN WALKERVANSCOY,SK 
10 EVAN SPADYALLIANCE, AB 
11 CAM LEESONHINTON AB 
12 STRAWS MILANCOCHRANE, AB 
13 LUKE GEESTANFORD, MT 
SLACK PERFORMANCE: #12 9:30AMSUN JUN 30 2019 
1 LOGAN KAUTZPONOKA, AB 
2 NORMAN BREENPRINCETON, BC 
3 TY MASONSPRUCEGROVE, AB 
4 TRAVIS REAYMAYERTHORPE, AB 
5 CHANCE BUTTERFIELDPONOKA, AB 
6 JONNY WEBBOKOTOKS, AB 
7 SCOTT GUENTHNERPROVOST, AB 
8 BRIDGER CHAMBERSSTEVENSVILLE, MT 
9 TANNER MILANCOCHRANE, AB 
10 HARLEY COLEOKOTOKS, AB 
11 NICHOLAS JENKINSRIMBEY, AB 
   
EVENT :NOVICE SADDLE BRONC  
PERFORMANCE: #3 1:00PMTHR JUN 27 2019 
1 KALE HUGHSONFOREMOST AB 
PERFORMANCE: #4 1:00PMFRI JUN 28 2019 
1 QUINTEN TAYLORPARKLAND, AB 
2 HAYDEN COLECONDOR, AB 
3 K'S THOMSONLUNDBRECK, AB 
PERFORMANCE: #5 1:00PMSAT JUN 29 2019 
1 SAM RANDLENANTON, AB 
2 LACHLAN SHEPPARDSNYDER, TX 
PERFORMANCE: #6 1:00PMSUN JUN 30 2019 
1 SAWYER EIRIKSONOKOTOKS, AB 
   
EVENT :NOVICE BAREBACK  
PERFORMANCE: #3 1:00PMTHR JUN 27 2019 
1 JAKE PLOTTSDRAYTON VALLEY, AB 
PERFORMANCE: #4 1:00PMFRI JUN 28 2019 
1 SAM CHURCHSTRATHMORE, AB 
PERFORMANCE: #5 1:00PMSAT JUN 29 2019 
1 CHETT DEITZMILO, AB 
PERFORMANCE: #6 1:00PMSUN JUN 30 2019 
1 LANE FERGUSONPICTURE BUTTE, AB 
   
EVENT :LADIES BARREL RACING  
PERFORMANCE: #1 6:30PMTUE JUN 25 2019 
1 TIA MURPHYCUT BANK, MT 
2 SYDNEY DAINESRED DEER COUNTY, AB 
3 HAILEY KINSELCOTULLA, TX 
4 TAMMY FISCHERLEDBETTER, TX 
5 CRYSTAL SHAWDAYSLAND, AB 
6 DEB GUELLYOKOTOKS AB 
7 JANA BEANFT. HANCOCK, TX 
8 RAYLEE EDWARDSLETHBRIDGE COUNTY, AB 
9 CHEYENNE WIMBERLYSTEPHENVILLE, TX 
10 GAYLENE BUFFWESTWOLD, BC 
11 JESSICA ROUTIERBUFFALO, SD 
12 DENA MILLARDVANDERHOOF, BC 
13 JACKIE GANTERABILENE, TX 
14 ANGELA GANTERABILENE, TX 
15 NIKKI HANSENDICKINSON, ND 
16 JUSTINE ELLIOTTLACOMBE, AB 
PERFORMANCE: #2 1:00PMWED JUN 26 2019 
1 SHANNON LEGUERRIERDONALDA, AB 
2 SHAYLEE MCMANNDONALDA, AB 
3 SANDRA CARTERVIKING, AB 
4 MELISSA THIESSENSTETTLER, AB 
5 BAILEE SWITZERANEROID, SK 
6 BERTINA OLAFSONHUDSON BAY, SK 
7 KIRSTY WHITEBIG VALLEY, AB 
8 TAYLOR SHIELDSCOCHRANE, AB 
9 RYLEE SHIELDSCOCHRANE AB 
10 SHELLY SHIELDSCOCHRANE, AB 
11 JENNIFER SHARPRICHARDS, TX 
12 JIMMIE SMITHMC DADE, TX 
13 SADYE SIMPSONNEMO, TX 
14 DARCY LAPIERNEWBERG, OR 
15 CHELSEY CARLIERMEDICINE HAT, AB 
16 JOANNE POLEERSKINE, AB 
PERFORMANCE: #3 1:00PMTHR JUN 27 2019 
1 SHAYNA WEIRPONOKA, AB 
2 CASEY DACYKPONOKA, AB 
3 JESSIE VANDENBROEKPONOKA, AB 
4 MIRANDA EMMERTHOCKLEY, TX 
5 STEVI HILLMANWEATHERFORD, TX 
6 KELLIE COLLIERHEREFORD, TX 
7 REBECCA MILLERDALEMEAD, AB 
8 AMBERLEIGH MOORESALEM, OR 
9 RENEE RAE WILLISPRINCETON, BC 
10 TAMMY CARPENTERKALISPELL, MT 
11 MARCI LAYEBASHAW, AB 
12 CRANNA ROBERTSRED DEER COUNTY, AB 
13 JERRI DUCEOKOTOKS, AB 
14 MAREENA BLACKMORECARDSTON, AB 
15 LISA ZACHODAOKOTOKS, AB 
16 TONI DIXONMILLARVILLE AB 
PERFORMANCE: #4 1:00PMFRI JUN 28 2019 
1 KENDRA EDEYLONGVIEW AB 
2 JILL WELSHPARKER, AZ 
3 JANIE JOHNSONCANYON, TX 
4 JESSI FISHFRANKLIN, TN 
5 BRAIDY HOWESMETISKOW, AB 
6 ERYN COYHIGH RIVER, AB 
7 CORINA DIXONLACOMBE, AB 
8 KAREEN WARRENMEDICINE HAT, AB 
9 TARA MULDOONRED DEER COUNTY, AB 
10 NIKKI VANDERLEESTETTLER, AB 
11 KALI KOTTELK POINT, AB 
12 TRACI MACDONALDERSKINE, AB 
13 STACEY RUZICKABLUFFTON, AB 
14 MEGAN CHAMPIONLAYTONVILLE, CA 
15 JORDAN FITZHENRYCOALDALE, AB 
16 DIANE SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB 
PERFORMANCE: #5 1:00PMSAT JUN 29 2019 
1 SKYLER MANTLERDEWINTON AB 
2 KYLIE WHITESIDELONGVIEW, AB 
3 BRADI WHITESIDELONGVIEW, AB 
4 SARAH GERARDSAVONA, BC 
5 RENE LECLERCQHOLDEN, AB 
6 DAWN GERTNERSTETTLER, AB 
7 LYNETTE BRODOWAYBROOKS, AB 
8 MARY WALKERENNIS, TX 
9 RYLEE TRENHOLMCHETWYND, BC 
10 SAM SMITHRIMBEY, AB 
11 KIRSTEN GJERDEPRINCE GEORGE, BC 
12 RANDA NUGENTWATER VALLEY, AB 
13 TAYLOR MANNINGYELLOWHEAD COUNTY, AB 
14 CARMAN POZZOBONSAVONA, BC 
15 KYLA SIMMONSWEST KELOWNA, BC 
16 LAKOTA BIRDNANTON, AB 
PERFORMANCE: #6 1:00PMSUN JUN 30 2019 
1 VALERIE GILLESPIEFINNIGAN AB 
2 KIM GERWATOSKIPONOKA, AB 
3 SONYA DODGINGHORSECALGARY, AB 
4 SUZANNE DEPAOLILONGVIEW, AB 
5 CHELSEA MOOREPOUCE COUPE, BC 
6 BRITTNEY BARNETTROBERTS, MT 
7 LANA SPROULEPINCHER CREEK, AB 
8 SIERRA BOOTHFOOTHILLS, AB 
9 JENNA O'REILLYMILLARVILLE AB 
10 EMILY MILLERWEATHERFORD, OK 
11 JESSA GALLOWAYPONOKA, AB 
12 BROOKE WILLSKAMLOOPS, BC 
13 LANE WILLSKAMLOOPS, BC 
14 SHALAYNE LEWISVERNON, BC 
15 CALLAHAN CROSSLEYHERMISTON, OR 
16 MARIAH MANNERINGQUESNEL, BC 
   
EVENT :STEER RIDING  
PERFORMANCE: #2 1:00PMWED JUN 26 2019 
1 GRADY EBELINGLACOMBE AB 
2 ZACHARY GLADUCHESTERMERE, AB 
3 GUS BEWSLONGVIEW, AB 
PERFORMANCE: #3 1:00PMTHR JUN 27 2019 
1 BAILEY SCHELLENBERGCOCHRANE, AB 
2 GORDON ERICKSONSUNDRE, AB 
3 GARRETT BERTAMINIACME, AB 
PERFORMANCE: #4 1:00PMFRI JUN 28 2019 
1 LANDEN HORSLEYSLAVE LAKE, AB 
2 DUSTY GOLDENMAYERTHORPE, AB 
3 BEAU GARDNERARROWWOOD, AB 
PERFORMANCE: #5 1:00PMSAT JUN 29 2019 
1 GRIFFIN KOESTERROCKYFORD, AB 
2 GAGE HILLISLLOYDMINSTER, SK 
3 KEGAN KMITAWEYBURN, SK 
PERFORMANCE: #6 1:00PMSUN JUN 30 2019 
1 TRISTEN MANNINGYELLOWHEAD COUNTY, AB 
2 BENJAMIN HAVELLSUNSET HOUSE, AB 
3 BRAXTON ROWEWORSLEY, AB 
   
EVENT :TEAM ROPING  
PERFORMANCE: #1 6:30PMTUE JUN 25 2019 
1 JESSE POPESCULWOOD MOUNTAIN, SK 
TRENT TUNKEMEDICINE HAT, AB 
2 TYREL FLEWELLINGLACOMBE, AB 
GRADY QUAMCROSSFIELD, AB 
3 CHAD KURTZFORT SASKATCHEWAN, AB 
CURTIS CASSIDYDONALDA, AB 
4 BRETT BUSSPONOKA, AB 
KLAY WHYTEPONOKA, AB 
5 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB 
RILEY WILSONCARDSTON, AB 
6 SCOTT SIGFUSSONTUGASKE, SK 
ASHTON LEHMANNPAYNTON, SK 
7 LEVI HUGHESABBOTSFORD, BC 
LOGAN WHARRYLANGLEY, BC 
PERFORMANCE: #2 1:00PMWED JUN 26 2019 
1 CHASE TRYANHELENA, MT 
BRENTEN HALLJAY, OK 
2 DUSTIN BIRDCUT BANK, MT 
TREY YATESPUEBLO, CO 
3 ERICH ROGERSCASA GRANDE, AZ 
PADEN BRAYSTEPHENVILLE, TX 
4 BRADY MINORELLENSBURG, WA 
RILEY MINORELLENSBURG, WA 
5 GARRETT ROGERSBAKER CITY, OR 
JACOB MINORELLENSBURG 
6 CLINT BUHLEROKOTOKS, AB 
CHASE SIMPSONCLARESHOLM, AB 
7 TRISTIN WOOLSEYNANTON, AB 
DENVER JOHNSONSTRATHMORE, AB 
8 STACY CORNETBRANT, AB 
TRAVIS SPEERRED DEER COUNTY, AB 
PERFORMANCE: #3 1:00PMTHR JUN 27 2019 
1 TY ELLISSONNINGDALE, SK 
KODY POTTSBARRHEAD, AB 
2 LANE LIVINGSTONSEYMOUR, TX 
CIMARRON BOARDMANJACKSON, MO 
3 TYCE MCLEODWALDECK, SK 
TUFTIN MCLEODWALDECK, SK 
4 TREY GALLAISSUNDRE, AB 
TEE MCLEODWALDECK, SK 
5 CLINT ROBINSONSPANISH FORK, UT 
RHEN RICHARDROOSEVELT, UT 
6 DEAN EDGERIMBEY AB 
NELSON LADOUCEURPENDRYL AB 
7 GRADY BRANDENBARRHEAD 
COLTEN FLETCHERWAINWRIGHT, AB 
8 DOUG WILKINSONARROWWOOD, AB 
LUKE JEFFRIESMARICOPA, AZ 
PERFORMANCE: #4 1:00PMFRI JUN 28 2019 
1 BRETT MCCARROLLCAMROSE, AB 
JUSTIN MCCARROLLCAMROSE AB 
2 CLARK MCCARROLLDAYSLAND, AB 
KYLE SMITHBRANT, AB 
3 SCOT MEEKSROCKY VIEW COUNTY, AB 
AARON MILLERCREMONA, AB 
4 LEVI SIMPSONPONOKA, AB 
COLE DAVISONVULCAN, AB 
5 KEELY BONNETTPONOKA, AB 
LOGAN BONNETTPONOKA, AB 
6 COLE POZZOBONBLACKIE, AB 
COLE BEVANSMAGRATH 
7 KYLE LUCASCARSTAIRS, AB 
TROY FISCHERMAYERTHORPE, AB 
8 TODD GALLAISPONOKA, AB 
DJ WOODWARDCLARESHOLM AB 
PERFORMANCE: #5 1:00PMSAT JUN 29 2019 
1 CLINT MADDOXECKVILLE, AB 
TYRELL GORDONPONOKA, AB 
2 KASPER ROYMOSSLEIGH, AB 
KAL FULLERBOZEMAN, MT 
3 RILEY WARRENSTETTLER, AB 
CLAY ULLERYTWO HILLS, AB 
4 TY JOHNSONBRETON, AB 
TRAVIS GALLAISSYLVAN LAKE, AB 
5 MIKE BEERSKAMLOOPS, BC 
CHAD EVENSONPRITCHARD BC 
6 KEVIN SCHREINERMEDICINE HAT, AB 
DALTON KRAFTIRVINE, AB 
7 JEREMY BUHLERARROWWOOD, AB 
KOLTON SCHMIDTBARRHEAD, AB 
8 MATT SHERWOODPIMA, AZ 
HUNTER KOCHVERNON, TX 
9 TEL FLEWELLINGLACOMBE, AB 
THOMAS KAISERBRETON, AB 
10 JACE LAMBERTSAVONA, BC 
NICK TEIXEIRAKAMLOOPS, BC 
PERFORMANCE: #6 1:00PMSUN JUN 30 2019 
1 DILLON GRAHAMWAINWRIGHT, AB 
DAWSON GRAHAMWAINWRIGHT, AB 
2 DON DEPAOLILONGVIEW, AB 
TAYLOR WUDRICHBOW ISLAND, AB 
3 BRAIDY DAVIESCYPRESS COUNTY, AB 
BRADY CHAPPELMOOSE JAW, SK 
4 JOEY ROMO IINANTON, AB 
RILEY ROYSTRATHMORE, AB 
5 WYATT EIRIKSONOKOTOKS, AB 
LOGAN SPADYALLIANCE, AB 
6 KELLY BUHLERBIG VALLEY AB 
LUKE SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB 
7 SPENCER RUTHERFORDMERRITT, BC 
CASH ISNARDYCACHE CREEK, BC 
8 ROLAND MCFADDENVULCAN, AB 
DEVIN WIGEMYRBROOKS, AB 
9 CODY TEWBROCK, TX 
JERREN JOHNSONCASPER, WY 
SLACK PERFORMANCE: #7 9:30AMTUE JUN 25 2019 
1 LEVI HUGHESABBOTSFORD, BC 
LOGAN WHARRYLANGLEY, BC 
2 SCOTT SIGFUSSONTUGASKE, SK 
ASHTON LEHMANNPAYNTON, SK 
3 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB 
RILEY WILSONCARDSTON, AB 
4 BRETT BUSSPONOKA, AB 
KLAY WHYTEPONOKA, AB 
5 CHAD KURTZFORT SASKATCHEWAN, AB 
CURTIS CASSIDYDONALDA, AB 
6 TYREL FLEWELLINGLACOMBE, AB 
GRADY QUAMCROSSFIELD, AB 
7 JESSE POPESCULWOOD MOUNTAIN, SK 
TRENT TUNKEMEDICINE HAT, AB 
SLACK PERFORMANCE: #8 9:30AMWED JUN 26 2019 
1 STACY CORNETBRANT, AB 
TRAVIS SPEERRED DEER COUNTY, AB 
2 TRISTIN WOOLSEYNANTON, AB 
DENVER JOHNSONSTRATHMORE, AB 
3 CLINT BUHLEROKOTOKS, AB 
CHASE SIMPSONCLARESHOLM, AB 
4 GARRETT ROGERSBAKER CITY, OR 
JACOB MINORELLENSBURG 
5 BRADY MINORELLENSBURG, WA 
RILEY MINORELLENSBURG, WA 
6 ERICH ROGERSCASA GRANDE, AZ 
PADEN BRAYSTEPHENVILLE, TX 
7 DUSTIN BIRDCUT BANK, MT 
TREY YATESPUEBLO, CO 
8 CHASE TRYANHELENA, MT 
BRENTEN HALLJAY, OK 
SLACK PERFORMANCE: #9 9:30AMTHR JUN 27 2019 
1 DOUG WILKINSONARROWWOOD, AB 
LUKE JEFFRIESMARICOPA, AZ 
2 GRADY BRANDENBARRHEAD 
COLTEN FLETCHERWAINWRIGHT, AB 
3 DEAN EDGERIMBEY AB 
NELSON LADOUCEURPENDRYL AB 
4 CLINT ROBINSONSPANISH FORK, UT 
RHEN RICHARDROOSEVELT, UT 
5 TREY GALLAISSUNDRE, AB 
TEE MCLEODWALDECK, SK 
6 TYCE MCLEODWALDECK, SK 
TUFTIN MCLEODWALDECK, SK 
7 LANE LIVINGSTONSEYMOUR, TX 
CIMARRON BOARDMANJACKSON, MO 
8 TY ELLISSONNINGDALE, SK 
KODY POTTSBARRHEAD, AB 
SLACK PERFORMANCE: #10 9:30AMFRI JUN 28 2019 
1 TODD GALLAISPONOKA, AB 
DJ WOODWARDCLARESHOLM AB 
2 KYLE LUCASCARSTAIRS, AB 
TROY FISCHERMAYERTHORPE, AB 
3 COLE POZZOBONBLACKIE, AB 
COLE BEVANSMAGRATH 
4 KEELY BONNETTPONOKA, AB 
LOGAN BONNETTPONOKA, AB 
5 LEVI SIMPSONPONOKA, AB 
COLE DAVISONVULCAN, AB 
6 SCOT MEEKSROCKY VIEW COUNTY, AB 
AARON MILLERCREMONA, AB 
7 CLARK MCCARROLLDAYSLAND, AB 
KYLE SMITHBRANT, AB 
8 BRETT MCCARROLLCAMROSE, AB 
JUSTIN MCCARROLLCAMROSE AB 
SLACK PERFORMANCE: #11 9:30AMSAT JUN 29 2019 
1 JACE LAMBERTSAVONA, BC 
NICK TEIXEIRAKAMLOOPS, BC 
2 TEL FLEWELLINGLACOMBE, AB 
THOMAS KAISERBRETON, AB 
3 MATT SHERWOODPIMA, AZ 
HUNTER KOCHVERNON, TX 
4 JEREMY BUHLERARROWWOOD, AB 
KOLTON SCHMIDTBARRHEAD, AB 
5 KEVIN SCHREINERMEDICINE HAT, AB 
DALTON KRAFTIRVINE, AB 
6 MIKE BEERSKAMLOOPS, BC 
CHAD EVENSONPRITCHARD BC 
7 TY JOHNSONBRETON, AB 
TRAVIS GALLAISSYLVAN LAKE, AB 
8 RILEY WARRENSTETTLER, AB 
CLAY ULLERYTWO HILLS, AB 
9 KASPER ROYMOSSLEIGH, AB 
KAL FULLERBOZEMAN, MT 
10 CLINT MADDOXECKVILLE, AB 
TYRELL GORDONPONOKA, AB 
SLACK PERFORMANCE: #12 9:30AMSUN JUN 30 2019 
1 CODY TEWBROCK, TX 
JERREN JOHNSONCASPER, WY 
2 ROLAND MCFADDENVULCAN, AB 
DEVIN WIGEMYRBROOKS, AB 
3 SPENCER RUTHERFORDMERRITT, BC 
CASH ISNARDYCACHE CREEK, BC 
4 KELLY BUHLERBIG VALLEY AB 
LUKE SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB 
5 WYATT EIRIKSONOKOTOKS, AB 
LOGAN SPADYALLIANCE, AB 
6 JOEY ROMO IINANTON, AB 
RILEY ROYSTRATHMORE, AB 
7 BRAIDY DAVIESCYPRESS COUNTY, AB 
BRADY CHAPPELMOOSE JAW, SK 
8 DON DEPAOLILONGVIEW, AB 
TAYLOR WUDRICHBOW ISLAND, AB 
9 DILLON GRAHAMWAINWRIGHT, AB 
DAWSON GRAHAMWAINWRIGHT, AB