picture of 2019 Finning Pro Tour: Wainwright Stampede

Completed, Jun 21-24, 2019
 

The Finning Pro Tour's second stop of the Canadian Professional Rodeo Association's 2019 season will be at the Wainwright Stampede June 20-23.

EVENT :SADDLE BRONC  
PERFORMANCE: #1 7:30PMTHR JUN 20 2019 
1 CHET JOHNSONDOUGLAS, WYCS Y-51 YAKIMA WARRIOR
2 CORT SCHEERELSMERE NECS Z-24 ZORTA PROUD
3 TYLER CORRINGTONHASTINGS MNCS S-91 SHOSHONE MOUNTAIN
4 JAKE FINLAYGOODWELL, OKCS W-80 WARPED LOGIC
5 PRESTON BURRSTRATFORD, TXCS Y-24 YO YO MARBLE
6 DAWSON DAHMDUFFIELD, ABCS W-74 WEARY JOE
7 ZEKE THURSTONBIG VALLEY, ABCS Y-37 YODELLING HILLS
8 JAKE WATSONHUDSONS HOPE, BCCS Y-8 YUPPIE BUBBLES
9 DAWSON HAYWILDWOOD, ABCS A-17 ARTIC PLUM
10 BRODY CRESSHILLSDALE, WYCS A-4 ABSENT SOOT
RR CS S-15 SERGEANT WHITNEY
RR CS X-77 XEMPLARY BUBBLES
PERFORMANCE: #2 7:30PMFRI JUN 21 2019 
1 PRESTON KAFKAFREEDOM, OKJDS 70 PATCHES
2 RICKY WARRENBIG VALLEY, ABJDS 6 STIX
3 SAGE NEWMANMELSTONE, MTJDS 2L SONORA
4 JAKE BURWASHNANTON, ABVS 074 KINKY KARA
5 DUSTIN FLUNDRAPINCHER CREEK, ABVS 2 APACHE TRAIL
6 CALL MARRTWIN BUTTE, ABJDS 242 TOOL TIME
7 LANE CUSTARDMORE, ABPTS 616 FLIGHT RISK
8 CHANCE BARRASSYELLOWHEAD COUNTY, ABJDS 813 HOBO JUNCTION
9 NICHOLAS PATTERSONBLACKFALDS, ABJDS 37 MOJO NIXON
RR VS 21 PAINTED SAINT
RR VS 046 CORKY EMOTIONS
PERFORMANCE: #3 1:00PMSAT JUN 22 2019 
1 LOGAN HAYWILDWOOD ABBS 26 GONE FISHING
2 BEN ANDERSENECKVILLE, ABBS 711 RUBELS
3 CHASE ZWEIFELPARADISE HILL, SKBS 19 GIVE OR TAKE
4 KOLBY WANCHUKSHERWOOD PARK, ABOS 88 RED LINE
5 JOHNNY ESPELANDSHERWOOD PARK, ABOS B9 CALICO GIRL
6 LAYTON GREENMEETING CREEK, ABOS 818 KT'S NOTEBOOK
7 CHASE BROOKSANACONDA, MTBS 734 SECOND THOUGHTS
8 KOLE ASHBACHERARROWWOOD, ABOS Z5 MAY SLIP
9 COLT SMITHALDERSYDE, ABBS 204 BATTER UP
RR BS 29 SASSY SPURS
RR OS 709 FENDER BENDER
PERFORMANCE: #4 9:00PMSAT JUN 22 2019 
1 TAYGEN SCHUELKENEWELL, SDVS 046 CORKY EMOTIONS
2 KASH DEALDUPREE, SDPTS 231 BROKEN HALO
3 TATE THYBOBELLE FOURCHE, SDDUS S66 BIG BOOTY JUDY
4 CHUCK SCHMIDTKELDRON, SDPTS 867 ANOTHER BROTHER
5 DUSTY HAUSAUERDICKINSON, NDDUS R125 TWISTED SISTER
6 JOSH HARDENBIG VALLEY, ABVS 2 APACHE TRAIL
7 TYREL LARSENINGLIS, MBPTS 135 SPLIT DECISION
8 JUSTIN BERGCAMROSE, ABPTS 808 DESTINY
RR VS 21 PAINTED SAINT
RR VS 9 VEGAS
   
EVENT :BAREBACK  
PERFORMANCE: #1 7:30PMTHR JUN 20 2019 
1 KODY LAMBSHERWOOD PARK, ABC S-45 SATURN ROCKET
2 SPUR LACASSECalgary, ABC A-74 ARCADIC JOE
3 PASCAL ISABELLEOKOTOKS, ABC W-34 WANAKA ROCKET
4 DANIEL JONESDUFFIELD, ABC Y-59 YOUNG CARMA
5 TY TAYPOTATREGINA, SKC A-65 ABSOLUTELY FEARLESS
6 MICHAEL SOLBERGSUNNYNOOK, ABC U-8 UVID BUBBLES
7 GAVIN DEROSEKAMLOOPS, BCC A-66 ALERT WARRIOR
RR C X-38 XPRESS DELIVERY
RR C X-40 XCEPTIONAL MARGARITA
PERFORMANCE: #2 7:30PMFRI JUN 21 2019 
1 KY MARSHALLBOWDEN, ABJD 724 MACKINAW
2 DYLAN BILTONRED DEER COUNTY, ABV 053 ONE MORE REASON
3 JAKE VOLDAIRDRIE, ABPT 906 THUMBS UP
4 COLIN ADAMSDELORAINE, MBJD 014 TWEETY BIRD
5 LINDEN WOODSHIGH RIVER, ABJD 213 BLUE BANANAS
6 COLE JAMIESONRED DEER, ABJD 601 HOGAN'S HERO
7 TATE HARTELL-MACDONASTRATHMORE, ABJD 223 MULBERRY HILL
RR PT 968 HOLY SMOKE
RR V 555 SHIFTING SANDS
PERFORMANCE: #3 1:00PMSAT JUN 22 2019 
1 DENNY PHIPPSCOCHRANE, ABDR 1 DOCTOR THROUGH CRES
2 CLINT LAYECADOGAN, ABO 41 RIVER REFLECTION
3 CONNOR HAMILTONCALGARY, ABB 313 MAYHEM
4 JACOB STEMOBASHAW, ABO W169 OLS TUBS ZIP TIE
5 RC LANDINGHAMHAT CREEK, CAO J2 AWKWARD TODD
6 LUKE CREASYBROWNFIELD, ABB LT88 WHISKY BENT
7 TRAVIS HEEBLESTOCK, SKB 45 BONANZA
RR B 01 MR MAJOR
RR O X91 AMERICAN CREEK
RR B 0 MOON LIGHT CRUSH
PERFORMANCE: #4 9:00PMSAT JUN 22 2019 
1 ORIN LARSENINGLIS, MBV 29 SHEER ICE
2 SETH HARDWICKRANCHESTER, WYPT 307 SNAP CHAT
3 CALEB BENNETTTREMONTON , UTPT 200 SWEET NOTHING
4 RICHMOND CHAMPIONDUBLIN, TXPT 206 YESTERDAY'S WINE
5 DANTAN BERTSCHEASTEND, SKV N46 FALLEN TIMBER
6 WYATT MAINESMAPLE CREEK, SKV 971 THE RITZ
RR PT 347 BITCOIN
RR V 555 SHIFTING SANDS
   
EVENT :BULL RIDING  
PERFORMANCE: #1 7:30PMTHR JUN 20 2019 
1 SHANE PETERSDELBURNE, ABVB 403 RIPPED AT THE SEAMS
2 LUKE GEESTANFORD, MTVB 399 FLASH FORWARD
3 ARDIE MAIERTIMBER LAKE, SDVB 545 TIMBER JAM
4 JACOB GARDNERDAWSON CREEK, BCVB -410 PLAYING CHICKEN
5 AUSTIN NASHECKVILLE, ABVB 42 BAJA MIDNIGHT
6 ZANE LAMBERTPONOKA, ABVB 411 GREY TOWER III
7 EDGAR DURAZOMOCTEZUMA,SONORA MSVB 522 VERTIGO SPY
8 MARCOS GLORIAEDMONTON, ABVB 540 RICO
9 WADE MARSHALLNEW ZEALANDVB 414 STRONG ARM
10 WACEY FINKBEINERMEDICINE HAT, ABVB 408 GREY EYES
11 CHRIS YOUNGHOLDEN, ABVB -403 CORONA LIGHT
RR VB 501 COME ON OVER
RR VB 401 ONE FOR THE MONEY
PERFORMANCE: #2 7:30PMFRI JUN 21 2019 
1 SAGE KIMZEYSTRONGCITY, OKVB 225 BIG TYMER
2 TYLER BINGHAMHONEYVILE, UTVB 366 ALL ACCESS
3 TREY KIMZEYSTRONG CITY, OKVB -300 WHITE TIE
4 TY ELLISSONNINGDALE, SKVB 174 BLOW ME AWAY
5 JB MOENELROSE, SKVB 266 MR. LEGIT
6 JOSH FROSTRANDLETT, UTVB V41 TWISTED
7 BILLY WESTCADOGAN, ABVB -206 CORONA TIME
8 TIMOTHY LIPSETTLUMSDEN, SKVB +212 MISH MASH
9 CODY LEE COVERCHUKMEADOWLAKE, SKVB 398 VJV WHISKEY HAND
10 WYATT GLEESONSUNDRE, ABVB Z1 UP TOWN FUNK
11 MICHEAL OSTASHEKEDSON, ABVB 008 HEAVENS BASEMENT
RR VB Z3 SOUTHERN HEAT
RR VB 34 APPLAUSE
PERFORMANCE: #3 1:00PMSAT JUN 22 2019 
1 CODY FLOYDTROCHU, ABOB 023 CASE CLOSED
2 DAYLON SWEARINGENROCHELLE, GAOB 421S SHOWER N A SHAVE
3 KYLE PRIMEAUGWYNNE, ABOB 131 OLS TUBS SWEAT 'N REGRET
4 KYLE BROWNDIDSBURY ABOB 116 CHIP SHOT
5 JARED PARSONAGEMAPLE CREEK, SKOB 227 PINK PANTHER
6 JORDAN HANSENPONOKA, ABOB 374 HARD ROCK
7 JERETT NASHECKVILLE, ABOB 234 STAND BACK
8 TODD CHOTOWETZMAJOR, SKOB 402 EZ TO LOVE
9 RON HUNTNANTON, ABOB 039 DIRTY STEVE
10 COOPER ZURLUNDBRECK, ABOB 22 DAN THE MAN
RR OB A22 DILLAGAF
RR OB 553 SOUTHERN TRESPASS
PERFORMANCE: #4 9:00PMSAT JUN 22 2019 
1 DAKOTA LOUISBROWNING, MTVB 303 PAPAS ROCK STAR
2 CAMERON BROWNDIDSBURY, ABVB 020 CROOKED NOSE
3 ROSCOE JARBOENEW PLYMOUTH, IDVB 408 GREY EYES
4 BRADY PORTENIERCALDWELL, IDVB -403 CORONA LIGHT
5 GARRETT GREENMEETING CREEK, ABVB 035 SHEEP CREEK
6 JEFF ASKEYEUSTACE, TXVB 366 ALL ACCESS
7 BAYLE WORDENCOOPER, TXVB Z1 UP TOWN FUNK
8 TREY BENTONHUNTSVILLE, TXVB Z3 SOUTHERN HEAT
9 STEVEN WOOLSEYPAYSON UTVB 295 ALL GOLD EVERYTHING
10 KLAYTON LAKEVOLDPROVOST, ABVB -410 PLAYING CHICKEN
RR VB 403 RIPPED AT THE SEAMS
RR VB 42 BAJA MIDNIGHT
   
EVENT :TIE-DOWN ROPING  
PERFORMANCE: #1 7:30PMTHR JUN 20 2019 
1 KEELY BONNETTPONOKA, AB 
2 BLANE COXCAMERON, TX 
3 CLAYTON COLLMORGENLUFKIN, TX 
4 SHANE HANCHEYSULPHUR, LA 
5 LOGAN BIRDNANTON, AB 
6 MURRAY POLEERSKINE, AB 
7 RILEY WARRENSTETTLER, AB 
8 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB 
9 CADE SWORCHICO, TX 
10 REESE RIEMERSTINNETT, TX 
11 COOPER MARTINALMA, KS 
12 JESSE POPESCULWOOD MOUNTAIN, SK 
PERFORMANCE: #2 7:30PMFRI JUN 21 2019 
1 LANE LIVINGSTONSEYMOUR, TX 
2 CODY MCCARTNEYOTTAWA LAKE, MI 
3 CADDO LEWALLENMORRISON, OK 
4 BLAKE ASHAURORA, MO 
5 CHAD JOHNSONDEL BONITA, AB 
6 CODY ROODBENGOUGH, SK 
7 KYLE LUCASCARSTAIRS, AB 
8 BLAKE WILLIAMSONDUCHESS, AB 
9 MORGAN GRANTDIDSBURY, AB 
10 KIRK ROBINSONRED DEER COUNTY, AB 
11 CHAD GULICKWETASKIWIN, AB 
12 WYATT HAYESVAL MARIE, SK 
PERFORMANCE: #3 1:00PMSAT JUN 22 2019 
1 TUF COOPERDECATUR, TX 
2 CORY SOLOMONPRAIRIE VIEW, TX 
3 SHANE SMITHWIMBORNE, AB 
4 KOLTON SCHMIDTBARRHEAD, AB 
5 TYCE MCLEODWALDECK, SK 
6 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB 
7 LES FACCACOCHRANE, AB 
8 LEE ROMBOUGHSEXSMITH, AB 
9 SHAY KELLERROCKGLEN, SK 
10 DARREN DUBLANKOTHORSBY, AB 
11 ERIK DUBLANKOTHORSBY, AB 
12 LOGAN SPADYALLIANCE, AB 
PERFORMANCE: #4 9:00PMSAT JUN 22 2019 
1 AARON MOSICKIWARBURG, AB 
2 TYLER LEISCHNEROLDS, AB 
3 SCOTT SIGFUSSONTUGASKE, SK 
4 CODY BRETTSILVER VALLEY, AB 
5 JASON SMITHWIMBORNE, AB 
6 JUSTIN BRINKERHOFFCORINNE, UT 
7 RYAN JARRETTCOMANCHE, OK 
8 QUAY HOWARDCANYON, TX 
9 BO PICKETTCALDWELL, ID 
10 MATT SHIOZAWACHUBBUCK, ID 
11 DEVEN GERWATOSKIPONOKA,AB 
SLACK PERFORMANCE: #5 8:00AMTHR JUN 20 2019 
1 SHAWN MILLERDALEMEAD, AB 
2 TYLER PRCINALVORD, TX 
3 MARTY YATESSTEPHENVILLE, TX 
4 JOSH EIRIKSONPINCHER CREEK, AB 
5 LUKE JEFFRIESMARICOPA, AZ 
6 CLAYTON SMITHECKVILLE, AB 
7 BEN ROBINSONRED DEER COUNTY, AB 
8 DAWSON JOHNSONSTRATHMORE, AB 
9 LOGAN HOFERMAGRATH, AB 
10 JAY HOLLABAUGHSTEPHENVILLE, TX 
11 TYLER MILLIGANSTEPHENVILLE, TX 
12 TIMBER MOOREAUBREY, TX 
13 BLAIR SMITHWIMBORNE, AB 
14 HAVEN MEGEDMILES CITY, MT 
15 CODY CRAIGWENDELL, ID 
16 JAKE PRATTELLENSBURG, WA 
17 ALWIN BOUCHARDSCANDIA, AB 
18 TYLER JOHNSONDIDSBURY, AB 
19 TRENTON SMITHBIGFOOT, TX 
20 TY HARRISSAN ANGELO, TX 
21 TAYLOR SANTOSCRESTON, CA 
22 STETSON VESTCHILDRESS TX 
23 TYLER POPESCULMEDICINE HAT, AB 
24 MARK NUGENTWATER VALLEY, AB 
25 VIRGIL POFFENROTHRED DEER COUNTY, AB 
26 AARON MILLERCREMONA, AB 
27 SCOT MEEKSROCKY VIEW COUNTY, AB 
SLACK PERFORMANCE: #6 8:00AMWED JUNE 19TH2019 
1 DEVEN GERWATOSKIPONOKA,AB 
2 MATT SHIOZAWACHUBBUCK, ID 
3 BO PICKETTCALDWELL, ID 
4 QUAY HOWARDCANYON, TX 
5 RYAN JARRETTCOMANCHE, OK 
6 JUSTIN BRINKERHOFFCORINNE, UT 
7 JASON SMITHWIMBORNE, AB 
8 CODY BRETTSILVER VALLEY, AB 
9 SCOTT SIGFUSSONTUGASKE, SK 
10 TYLER LEISCHNEROLDS, AB 
11 AARON MOSICKIWARBURG, AB 
12 LOGAN SPADYALLIANCE, AB 
13 ERIK DUBLANKOTHORSBY, AB 
14 DARREN DUBLANKOTHORSBY, AB 
15 SHAY KELLERROCKGLEN, SK 
16 LEE ROMBOUGHSEXSMITH, AB 
17 LES FACCACOCHRANE, AB 
18 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB 
19 TYCE MCLEODWALDECK, SK 
20 KOLTON SCHMIDTBARRHEAD, AB 
21 SHANE SMITHWIMBORNE, AB 
22 CORY SOLOMONPRAIRIE VIEW, TX 
23 TUF COOPERDECATUR, TX 
24 WYATT HAYESVAL MARIE, SK 
25 CHAD GULICKWETASKIWIN, AB 
26 KIRK ROBINSONRED DEER COUNTY, AB 
27 MORGAN GRANTDIDSBURY, AB 
28 BLAKE WILLIAMSONDUCHESS, AB 
29 KYLE LUCASCARSTAIRS, AB 
30 CODY ROODBENGOUGH, SK 
31 CHAD JOHNSONDEL BONITA, AB 
32 BLAKE ASHAURORA, MO 
33 CADDO LEWALLENMORRISON, OK 
34 CODY MCCARTNEYOTTAWA LAKE, MI 
35 LANE LIVINGSTONSEYMOUR, TX 
36 JESSE POPESCULWOOD MOUNTAIN, SK 
37 COOPER MARTINALMA, KS 
38 REESE RIEMERSTINNETT, TX 
39 CADE SWORCHICO, TX 
40 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB 
41 RILEY WARRENSTETTLER, AB 
42 MURRAY POLEERSKINE, AB 
43 LOGAN BIRDNANTON, AB 
44 SHANE HANCHEYSULPHUR, LA 
45 CLAYTON COLLMORGENLUFKIN, TX 
46 BLANE COXCAMERON, TX 
47 KEELY BONNETTPONOKA, AB 
48 SCOT MEEKSROCKY VIEW COUNTY, AB 
49 AARON MILLERCREMONA, AB 
50 VIRGIL POFFENROTHRED DEER COUNTY, AB 
51 MARK NUGENTWATER VALLEY, AB 
52 TYLER POPESCULMEDICINE HAT, AB 
53 STETSON VESTCHILDRESS TX 
54 TAYLOR SANTOSCRESTON, CA 
55 TY HARRISSAN ANGELO, TX 
56 TRENTON SMITHBIGFOOT, TX 
57 TYLER JOHNSONDIDSBURY, AB 
58 ALWIN BOUCHARDSCANDIA, AB 
59 JAKE PRATTELLENSBURG, WA 
60 CODY CRAIGWENDELL, ID 
61 HAVEN MEGEDMILES CITY, MT 
62 BLAIR SMITHWIMBORNE, AB 
63 TIMBER MOOREAUBREY, TX 
64 TYLER MILLIGANSTEPHENVILLE, TX 
65 JAY HOLLABAUGHSTEPHENVILLE, TX 
66 LOGAN HOFERMAGRATH, AB 
67 DAWSON JOHNSONSTRATHMORE, AB 
68 BEN ROBINSONRED DEER COUNTY, AB 
69 CLAYTON SMITHECKVILLE, AB 
70 LUKE JEFFRIESMARICOPA, AZ 
71 JOSH EIRIKSONPINCHER CREEK, AB 
72 MARTY YATESSTEPHENVILLE, TX 
73 TYLER PRCINALVORD, TX 
74 SHAWN MILLERDALEMEAD, AB 
   
EVENT :STEER WRESTLING  
PERFORMANCE: #1 7:30PMTHR JUN 20 2019 
1 LANDON BEARDSWORTHRED DEER COUNTY 
2 CHANCE BUTTERFIELDPONOKA, AB 
3 MATT RICHARDSONOLDS, AB 
4 EVAN SPADYALLIANCE, AB 
5 RYAN SHUCKBURGHINNISFAIL, AB 
6 TYLER WILKINSONKINUSO, AB 
7 DALLAS FRANKPARKLAND COUNTY, AB 
8 DEREK FRANKSTONY PLAIN, AB 
9 JACOB GARDNERDAWSON CREEK, BC 
10 BLAKE GAGNONRED DEER COUNTY, AB 
11 LUKE GEESTANFORD, MT 
12 WILL STOVALLCOLUMBUS, MT 
PERFORMANCE: #2 7:30PMFRI JUN 21 2019 
1 STEVEN GILBERTENTWISTLE, AB 
2 JUSTIN KIMSEYKENNEWICK, WA 
3 JESSE BROWNBAKER CITY, OR 
4 MIKE MCGINNHAINES, OR 
5 JOSH HARDENBIG VALLEY, AB 
6 DUSTIN WALKERVANSCOY,SK 
7 LUKE SIMONINNARAMATA, BC 
8 CAM LEESONHINTON AB 
9 STRAWS MILANCOCHRANE, AB 
10 CRAIG WEISGERBERPONOKA, AB 
11 TY MASONSPRUCEGROVE, AB 
12 TRAVIS REAYMAYERTHORPE, AB 
PERFORMANCE: #3 1:00PMSAT JUN 22 2019 
1 QUENTIN BRANDENBARRHEAD, AB 
2 GLEN ALLEN NASHDRAYTON VALLEY, AB 
3 LOGAN KAUTZPONOKA, AB 
4 KODY DOLLERYCALDWELL, TX 
5 BRENDAN LAYECONSORT, AB 
6 BAILLIE MILANCOCHRANE, AB 
7 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB 
8 BLAKE KNOWLESHEPPNER, OR 
9 CODY CASSIDYDONALDA, AB 
10 JACOB EDLERSTATE CENTER, IA 
11 HUNTER CUREHOLLIDAY, TX 
12 LUCAS PARKERMARWAYNE, AB 
PERFORMANCE: #4 9:00PMSAT JUN 22 2019 
1 CHAD ANDERSONENTWISTLE, AB 
2 CLAY GUTHRIEPONOKA, AB 
3 JORDY GUZEDRAYTON VALLEY, AB 
4 TRAVIS MUNROTUGASKE, SK 
5 SCOTT SIGFUSSONTUGASKE, SK 
6 TYSON WILLICKBLAINE LAKE, SK 
7 MATT MAILERBOTHA, AB 
8 BEN RAMEYPONOKA, AB 
9 JOE GUZEDRAYTON VALLEY, AB 
10 STEPHEN CULLINGFORT ST. JOHN, BC 
11 CLAYTON MOOREPOUCE COUPE, BC 
SLACK PERFORMANCE: #5 8:00AMTHR JUN 20 2019 
1 JAY MANY GREY HORSESSTANDOFF, AB 
2 COLEMAN KOHORSTOKOTOKS AB 
3 DENVER ROYDALEMEAD, AB 
4 TRYGVE PUGHPONOKA, AB 
5 BRIDGER CHAMBERSSTEVENSVILLE, MT 
6 HARLEY COLEOKOTOKS, AB 
7 TANNER MILANCOCHRANE, AB 
8 SCOTT GUENTHNERPROVOST, AB 
9 JONNY WEBBOKOTOKS, AB 
10 CODY CABRALHILO, HAWAII 
11 JUAN ALCAZAROKEECHOBEE, FL 
12 JASON THOMASBENTON, AR 
13 LAYNE DELEMONTCHAUVIN AB 
14 BROCK BUTTERFIELDPONOKA, AB 
15 TY MILLERWAINWRIGHT, AB 
16 TY ERICKSONHELENA, MT 
SLACK PERFORMANCE: #6 8:00AMWED JUNE 19TH 2019 
1 CLAYTON MOOREPOUCE COUPE, BC 
2 STEPHEN CULLINGFORT ST. JOHN, BC 
3 JOE GUZEDRAYTON VALLEY, AB 
4 BEN RAMEYPONOKA, AB 
5 MATT MAILERBOTHA, AB 
6 TYSON WILLICKBLAINE LAKE, SK 
7 SCOTT SIGFUSSONTUGASKE, SK 
8 TRAVIS MUNROTUGASKE, SK 
9 JORDY GUZEDRAYTON VALLEY, AB 
10 CLAY GUTHRIEPONOKA, AB 
11 CHAD ANDERSONENTWISTLE, AB 
12 LUCAS PARKERMARWAYNE, AB 
13 HUNTER CUREHOLLIDAY, TX 
14 JACOB EDLERSTATE CENTER, IA 
15 CODY CASSIDYDONALDA, AB 
16 BLAKE KNOWLESHEPPNER, OR 
17 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB 
18 BAILLIE MILANCOCHRANE, AB 
19 BRENDAN LAYECONSORT, AB 
20 KODY DOLLERYCALDWELL, TX 
21 LOGAN KAUTZPONOKA, AB 
22 GLEN ALLEN NASHDRAYTON VALLEY, AB 
23 QUENTIN BRANDENBARRHEAD, AB 
24 TRAVIS REAYMAYERTHORPE, AB 
25 TY MASONSPRUCEGROVE, AB 
26 CRAIG WEISGERBERPONOKA, AB 
27 STRAWS MILANCOCHRANE, AB 
28 CAM LEESONHINTON AB 
29 LUKE SIMONINNARAMATA, BC 
30 DUSTIN WALKERVANSCOY,SK 
31 JOSH HARDENBIG VALLEY, AB 
32 MIKE MCGINNHAINES, OR 
33 JESSE BROWNBAKER CITY, OR 
34 JUSTIN KIMSEYKENNEWICK, WA 
35 STEVEN GILBERTENTWISTLE, AB 
36 WILL STOVALLCOLUMBUS, MT 
37 LUKE GEESTANFORD, MT 
38 BLAKE GAGNONRED DEER COUNTY, AB 
39 JACOB GARDNERDAWSON CREEK, BC 
40 DEREK FRANKSTONY PLAIN, AB 
41 DALLAS FRANKPARKLAND COUNTY, AB 
42 TYLER WILKINSONKINUSO, AB 
43 RYAN SHUCKBURGHINNISFAIL, AB 
44 EVAN SPADYALLIANCE, AB 
45 MATT RICHARDSONOLDS, AB 
46 JONNY WEBBOKOTOKS, AB 
47 LANDON BEARDSWORTHRED DEER COUNTY 
48 TY ERICKSONHELENA, MT 
49 TY MILLERWAINWRIGHT, AB 
50 BROCK BUTTERFIELDPONOKA, AB 
51 LAYNE DELEMONTCHAUVIN AB 
52 JASON THOMASBENTON, AR 
53 JUAN ALCAZAROKEECHOBEE, FL 
54 CODY CABRALHILO, HAWAII 
55 CHANCE BUTTERFIELDPONOKA, AB 
56 SCOTT GUENTHNERPROVOST, AB 
57 TANNER MILANCOCHRANE, AB 
58 HARLEY COLEOKOTOKS, AB 
59 BRIDGER CHAMBERSSTEVENSVILLE, MT 
60 TRYGVE PUGHPONOKA, AB 
61 DENVER ROYDALEMEAD, AB 
62 COLEMAN KOHORSTOKOTOKS AB 
63 JAY MANY GREY HORSESSTANDOFF, AB 
   
EVENT :LADIES BARREL RACING  
PERFORMANCE: #1 7:30PMTHR JUN 20 2019 
1 KELLIE COLLIERHEREFORD, TX 
2 SHANNON LEGUERRIERDONALDA, AB 
3 SHAYLEE MCMANNDONALDA, AB 
4 SUZANNE DEPAOLILONGVIEW, AB 
5 BERTINA OLAFSONHUDSON BAY, SK 
6 JUSTINE ELLIOTTLACOMBE, AB 
7 STEVI HILLMANWEATHERFORD, TX 
8 JIMMIE SMITHMC DADE, TX 
9 MIRANDA EMMERTHOCKLEY, TX 
10 CHELSEA MOOREPOUCE COUPE, BC 
11 KYLIE WHITESIDELONGVIEW, AB 
12 BRADI WHITESIDELONGVIEW, AB 
13 JOANNE POLEERSKINE, AB 
PERFORMANCE: #2 7:30PMFRI JUN 21 2019 
1 KIRBY FINKBEINERWARDLOW, AB 
2 MARCI LAYEBASHAW, AB 
3 CORINA DIXONLACOMBE, AB 
4 TAYLOR MANNINGYELLOWHEAD COUNTY, AB 
5 GAYLE HOWESMETISKOW, AB 
6 BRAIDY HOWESMETISKOW, AB 
7 SHAYNA WEIRPONOKA, AB 
8 CASEY DACYKPONOKA, AB 
9 SANDRA CARTERVIKING, AB 
10 DIANE SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB 
11 TIA MURPHYCUT BANK, MT 
12 KIRSTEN GJERDEPRINCE GEORGE, BC 
PERFORMANCE: #3 1:00PMSAT JUN 22 2019 
1 JESSA GALLOWAYPONOKA, AB 
2 KAREEN WARRENMEDICINE HAT, AB 
3 GAILEEN BABCOCKCOCHRANE AB 
4 TAYLOR SHIELDSCOCHRANE, AB 
5 RYLEE SHIELDSCOCHRANE AB 
6 SHELLY SHIELDSCOCHRANE, AB 
7 DENA MILLARDVANDERHOOF, BC 
8 RYLEE TRENHOLMCHETWYND, BC 
9 JESSI FISHFRANKLIN, TN 
10 MARY WALKERENNIS, TX 
11 TARA MULDOONRED DEER COUNTY, AB 
12 CRYSTAL SHAWDAYSLAND, AB 
PERFORMANCE: #4 9:00PMSAT JUN 22 2019 
1 MELISSA THIESSENSTETTLER, AB 
2 JUDY VEERSUNDRE, AB 
3 JANIE JOHNSONCANYON, TX 
4 CALLAHAN CROSSLEYHERMISTON, OR 
5 LISA ZACHODAOKOTOKS, AB 
6 TONI DIXONMILLARVILLE AB 
7 NIKKI HANSENDICKINSON, ND 
8 SONYA DODGINGHORSECALGARY, AB 
9 TAMMY FISCHERLEDBETTER, TX 
10 TAMMY CARPENTERKALISPELL, MT 
11 CAROLYNN KNAPPMAYERTHORPE, AB 
12 HAILEY KINSELCOTULLA, TX 
13 KIM GERWATOSKIPONOKA, AB 
SLACK PERFORMANCE: #5 8:00AMTHR JUN 20 2019 
1 DEB GUELLYOKOTOKS AB 
2 RANDA NUGENTWATER VALLEY, AB 
3 CHEYENNE WIMBERLYSTEPHENVILLE, TX 
4 RAYLEE EDWARDSLETHBRIDGE COUNTY, AB 
5 JACKIE GANTERABILENE, TX 
6 ANGELA GANTERABILENE, TX 
7 NIKKI VANDERLEESTETTLER, AB 
8 CRYSTAL CHRISTMANOKOTOKS, AB 
9 LANA SPROULEPINCHER CREEK, AB 
10 CHELSEY CARLIERMEDICINE HAT, AB 
11 SARAH GERARDSAVONA, BC 
12 SANDRA MCGINNISBASSANO, AB 
13 MELISSA DUFFBASSANO, AB 
14 RENEE RAE WILLISPRINCETON, BC 
15 REBECCA MILLERDALEMEAD, AB 
16 KYLA SIMMONSWEST KELOWNA, BC 
17 TRACI MACDONALDERSKINE, AB 
18 SHELBY SPIELMANDALHART, TX 
19 BAILEE SWITZERANEROID, SK 
20 RYLEE MCKENZIEST PAUL, AB 
21 CARMAN POZZOBONSAVONA, BC 
22 LAKOTA BIRDNANTON, AB 
23 DAWN GERTNERSTETTLER, AB 
24 JANA BEANFT. HANCOCK, TX 
25 RUSTY RAE WOODWARDWAINWRIGHT, AB 
26 CRANNA ROBERTSRED DEER COUNTY, AB 
27 EMILY MILLERWEATHERFORD, OK 
28 TERI BANGARTOLYMPIA, WA 
29 SAM SMITHRIMBEY, AB 
30 JENNIFER SHARPRICHARDS, TX 
31 SYDNEY DAINESRED DEER COUNTY, AB 
32 KYLAR TERLIPFRONTENAC, KS 
33 IVY HURSTSPRINGER, OK 
34 MARIAH MANNERINGQUESNEL, BC 
35 BROOKE WILLSKAMLOOPS, BC 
36 LANE WILLSKAMLOOPS, BC 
37 KIRSTY WHITEBIG VALLEY, AB 
38 VANESSA LEGGETTKAMLOOPS, BC 
39 JESSICA ROUTIERBUFFALO, SD 
40 LYNETTE BRODOWAYBROOKS, AB 
41 JESSIE VANDENBROEKPONOKA, AB 
42 MAREENA BLACKMORECARDSTON, AB 
43 JORDAN FITZHENRYCOALDALE, AB 
44 JENNA O'REILLYMILLARVILLE AB 
45 ERYN COYHIGH RIVER, AB 
46 RENE LECLERCQHOLDEN, AB 
   
EVENT :STEER RIDING  
PERFORMANCE: #1 7:30PMTHR JUN 20 2019 
1 GAGE HILLISLLOYDMINSTER, SK 
2 GORDON ERICKSONSUNDRE, AB 
3 BAILEY SCHELLENBERGCOCHRANE, AB 
4 GRIFFIN KOESTERROCKYFORD, AB 
PERFORMANCE: #2 7:30PMFRI JUN 21 2019 
1 BENJAMIN HAVELLSUNSET HOUSE, AB 
2 TRISTEN MANNINGYELLOWHEAD COUNTY, AB 
3 ZACHARY GLADUCHESTERMERE, AB 
4 KEGAN KMITAWEYBURN, SK 
PERFORMANCE: #3 1:00PMSAT JUN 22 2019 
1 BRAXTON ROWEWORSLEY, AB 
2 DUSTY GOLDENMAYERTHORPE, AB 
3 BEAU GARDNERARROWWOOD, AB 
4 GARRETT BERTAMINIACME, AB 
   
EVENT :TEAM ROPING  
PERFORMANCE: #1 7:30PMTHR JUN 20 2019 
1 LOGAN BONNETTPONOKA, AB 
KEELY BONNETTPONOKA, AB 
2 JOEY ROMO IINANTON, AB 
RILEY ROYSTRATHMORE, AB 
3 DAWSON GRAHAMWAINWRIGHT, AB 
DILLON GRAHAMWAINWRIGHT, AB 
4 RILEY WARRENSTETTLER, AB 
CLAY ULLERYTWO HILLS, AB 
5 TRISTIN WOOLSEYNANTON, AB 
DENVER JOHNSONSTRATHMORE, AB 
6 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB 
RILEY WILSONCARDSTON, AB 
7 TRAVIS GALLAISSYLVAN LAKE, AB 
TY JOHNSONBRETON, AB 
8 DON DEPAOLILONGVIEW, AB 
TAYLOR WUDRICHBOW ISLAND, AB 
9 JESSE POPESCULWOOD MOUNTAIN, SK 
TRENT TUNKEMEDICINE HAT, AB 
PERFORMANCE: #2 7:30PMFRI JUN 21 2019 
1 DUSTIN BIRDCUT BANK, MT 
TREY YATESPUEBLO, CO 
2 HUNTER KOCHVERNON, TX 
MATT SHERWOODPIMA, AZ 
3 KYLE LUCASCARSTAIRS, AB 
TROY FISCHERMAYERTHORPE, AB 
4 CODY TEWBROCK, TX 
JERREN JOHNSONCASPER, WY 
5 GRADY BRANDENBARRHEAD 
COLTEN FLETCHERWAINWRIGHT, AB 
6 STETSON VESTCHILDRESS TX 
TALLIAN THOMPSONWEATHERFORD, TX 
7 CLARK MCCARROLLDAYSLAND, AB 
KYLE SMITHBRANT, AB 
8 BRETT MCCARROLLCAMROSE, AB 
JUSTIN MCCARROLLCAMROSE AB 
9 WYATT HAYESVAL MARIE, SK 
TODD GALLAISPONOKA, AB 
PERFORMANCE: #3 1:00PMSAT JUN 22 2019 
1 DUSTIN COATESOLDS, AB 
JEFF VINCETTSYLVAN LAKE, AB 
2 LANCE GORDONCROSSFIELD, AB 
BRODIE WILLIAMSCROSSFIELD, AB 
3 BRIAN WILLOUGHBYCAMROSE, AB 
CODY LAPOINTECOALDALE, AB 
4 ASHTON LEHMANNPAYNTON, SK 
ORRIN ELLISIRON RIVER, AB 
5 TREY GALLAISSUNDRE, AB 
TEE MCLEODWALDECK, SK 
6 TYCE MCLEODWALDECK, SK 
TUFTIN MCLEODWALDECK, SK 
7 CLINT MADDOXECKVILLE, AB 
TYRELL GORDONPONOKA, AB 
8 WYATT EIRIKSONOKOTOKS, AB 
LOGAN SPADYALLIANCE, AB 
PERFORMANCE: #4 9:00PMSAT JUN 22 2019 
1 BOBBY LOUISVERNON, BC 
DANIEL KAISERBRETON, AB 
2 KASH BONNETTPONOKA, AB 
TATE SCHMIDTBARRHEAD, AB 
3 BRAYDEN PARKERLIPAN, TX 
JUSTICE THOMPSONLIPAN, TX 
4 BRAIDY DAVIESCYPRESS COUNTY, AB 
BRADY CHAPPELMOOSE JAW, SK 
5 CHAD KURTZFORT SASKATCHEWAN, AB 
JEFF DRISNERSHERWOOD PARK, AB 
6 TEL FLEWELLINGLACOMBE, AB 
THOMAS KAISERBRETON, AB 
7 BRETT BUSSPONOKA, AB 
KLAY WHYTEPONOKA, AB 
8 KELLY BUHLERBIG VALLEY AB 
LUKE SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB 
SLACK PERFORMANCE: #5 8:00AMTHR JUN 20 2019 
1 JACE LAMBERTSAVONA, BC 
NICK TEIXEIRAKAMLOOPS, BC 
2 CLINT BUHLEROKOTOKS, AB 
CHASE SIMPSONCLARESHOLM, AB 
3 ROLAND MCFADDENVULCAN, AB 
DEVIN WIGEMYRBROOKS, AB 
4 KASPER ROYMOSSLEIGH, AB 
KAL FULLERBOZEMAN, MT 
5 DOUG WILKINSONARROWWOOD, AB 
LUKE JEFFRIESMARICOPA, AZ 
6 LEVI SIMPSONPONOKA, AB 
COLE DAVISONVULCAN, AB 
7 CLAYTON SMITHECKVILLE, AB 
SPENCER RUTHERFORDMERRITT, BC 
8 JEREMY BUHLERARROWWOOD, AB 
KOLTON SCHMIDTBARRHEAD, AB 
9 CHASE TRYANHELENA, MT 
BRENTEN HALLJAY, OK 
10 KEVIN SCHREINERMEDICINE HAT, AB 
DALTON KRAFTIRVINE, AB 
11 TYREL FLEWELLINGLACOMBE, AB 
GRADY QUAMCROSSFIELD, AB 
SLACK PERFORMANCE: #6 8:00AMWED JUNE 19TH 2019 
1 KELLY BUHLERBIG VALLEY AB 
LUKE SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB 
2 BRETT BUSSPONOKA, AB 
KLAY WHYTEPONOKA, AB 
3 TEL FLEWELLINGLACOMBE, AB 
THOMAS KAISERBRETON, AB 
4 CHAD KURTZFORT SASKATCHEWAN, AB 
JEFF DRISNERSHERWOOD PARK, AB 
5 BRAIDY DAVIESCYPRESS COUNTY, AB 
BRADY CHAPPELMOOSE JAW, SK 
6 BRAYDEN PARKERLIPAN, TX 
JUSTICE THOMPSONLIPAN, TX 
7 KASH BONNETTPONOKA, AB 
TATE SCHMIDTBARRHEAD, AB 
8 BOBBY LOUISVERNON, BC 
DANIEL KAISERBRETON, AB 
9 WYATT EIRIKSONOKOTOKS, AB 
LOGAN SPADYALLIANCE, AB 
10 CLINT MADDOXECKVILLE, AB 
TYRELL GORDONPONOKA, AB 
11 TYCE MCLEODWALDECK, SK 
TUFTIN MCLEODWALDECK, SK 
12 TREY GALLAISSUNDRE, AB 
TEE MCLEODWALDECK, SK 
13 ASHTON LEHMANNPAYNTON, SK 
ORRIN ELLISIRON RIVER, AB 
14 BRIAN WILLOUGHBYCAMROSE, AB 
CODY LAPOINTECOALDALE, AB 
15 LANCE GORDONCROSSFIELD, AB 
BRODIE WILLIAMSCROSSFIELD, AB 
16 DUSTIN COATESOLDS, AB 
JEFF VINCETTSYLVAN LAKE, AB 
17 WYATT HAYESVAL MARIE, SK 
TODD GALLAISPONOKA, AB 
18 BRETT MCCARROLLCAMROSE, AB 
JUSTIN MCCARROLLCAMROSE AB 
19 CLARK MCCARROLLDAYSLAND, AB 
KYLE SMITHBRANT, AB 
20 STETSON VESTCHILDRESS TX 
TALLIAN THOMPSONWEATHERFORD, TX 
21 GRADY BRANDENBARRHEAD 
COLTEN FLETCHERWAINWRIGHT, AB 
22 CODY TEWBROCK, TX 
JERREN JOHNSONCASPER, WY 
23 KYLE LUCASCARSTAIRS, AB 
TROY FISCHERMAYERTHORPE, AB 
24 HUNTER KOCHVERNON, TX 
MATT SHERWOODPIMA, AZ 
25 DUSTIN BIRDCUT BANK, MT 
TREY YATESPUEBLO, CO 
26 JESSE POPESCULWOOD MOUNTAIN, SK 
TRENT TUNKEMEDICINE HAT, AB 
27 DON DEPAOLILONGVIEW, AB 
TAYLOR WUDRICHBOW ISLAND, AB 
28 TRAVIS GALLAISSYLVAN LAKE, AB 
TY JOHNSONBRETON, AB 
29 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB 
RILEY WILSONCARDSTON, AB 
30 TRISTIN WOOLSEYNANTON, AB 
DENVER JOHNSONSTRATHMORE, AB 
31 RILEY WARRENSTETTLER, AB 
CLAY ULLERYTWO HILLS, AB 
32 DAWSON GRAHAMWAINWRIGHT, AB 
DILLON GRAHAMWAINWRIGHT, AB 
33 JOEY ROMO IINANTON, AB 
RILEY ROYSTRATHMORE, AB 
34 LOGAN BONNETTPONOKA, AB 
KEELY BONNETTPONOKA, AB 
35 TYREL FLEWELLINGLACOMBE, AB 
GRADY QUAMCROSSFIELD, AB 
36 KEVIN SCHREINERMEDICINE HAT, AB 
DALTON KRAFTIRVINE, AB 
37 CHASE TRYANHELENA, MT 
BRENTEN HALLJAY, OK 
38 JEREMY BUHLERARROWWOOD, AB 
KOLTON SCHMIDTBARRHEAD, AB 
39 CLAYTON SMITHECKVILLE, AB 
SPENCER RUTHERFORDMERRITT, BC 
40 LEVI SIMPSONPONOKA, AB 
COLE DAVISONVULCAN, AB 
41 DOUG WILKINSONARROWWOOD, AB 
LUKE JEFFRIESMARICOPA, AZ 
42 KASPER ROYMOSSLEIGH, AB 
KAL FULLERBOZEMAN, MT 
43 ROLAND MCFADDENVULCAN, AB 
DEVIN WIGEMYRBROOKS, AB 
44 CLINT BUHLEROKOTOKS, AB 
CHASE SIMPSONCLARESHOLM, AB 
45 JACE LAMBERTSAVONA, BC 
NICK TEIXEIRAKAMLOOPS, BC