2019 Maple Leaf Circuit Finals
Nov 28 - Dec 1
Regina, Saskatchewan, CA
MAPLE LEAF CIRCUIT FINALS                  




 EVENT       :SADDLE BRONC




   CONTESTANT           LOCALE                    STOCK








PERFORMANCE:  #1 7:00PM WED NOV 27 2019
 1 SAM KELTS            STAVELY, AB               
 2 JAKE BURWASH         NANTON, AB                
 3 CHASE ZWEIFEL        PARADISE HILL, SK         
 4 CALL MARR            TWIN BUTTE, AB            
 5 JUSTIN BERG          CAMROSE, AB               
 6 DAWSON DAHM          DUFFIELD, AB              
 7 KOLBY WANCHUK        SHERWOOD PARK, AB         
 8 LOGAN HAY            WILDWOOD, AB              
 9 BEN ANDERSEN         ECKVILLE, AB              
10 KOLE ASHBACHER       ARROWWOOD, AB             




 EVENT       :BAREBACK





   CONTESTANT           LOCALE                    STOCK








PERFORMANCE:  #1 7:00PM WED NOV 27 2019
 1 STRAWBS JONES        DUFFIELD, AB              
 2 PASCAL ISABELLE      OKOTOKS, AB               
 3 JACOB STEMO          BASHAW, AB                
 4 COLIN ADAMS          DELORAINE, MB             
 5 TY TAYPOTAT          REGINA, SK                
 6 COLE GOODINE         CARBON, AB                
 7 LINDEN WOODS         HIGH RIVER, AB            
 8 SPUR LACASSE         Calgary, AB               
 9 DANTAN BERTSCH       EASTEND SK                
10 KY MARSHALL          BOWDEN, AB                




 EVENT       :BULL RIDING





   CONTESTANT           LOCALE                    STOCK








PERFORMANCE:  #1 7:00PM WED NOV 27 2019
 1 GARRETT GREEN        MEETING CREEK, AB         
 2 JACKSON SCOTT        KAMLOOPS, BC              
 3 WACEY FINKBEINER     MEDICINE HAT, AB          
 4 JACOB GARDNER        DAWSON CREEK, BC          
 5 ZANE LAMBERT         PONOKA, AB                
 6 TODD CHOTOWETZ       MAJOR, SK                 
 7 BROCK RADFORD        DEWINTON, AB              
 8 JARED PARSONAGE      MAPLE CREEK, SK           
 9 TY ELLIS             SONNINGDALE, SK           
10 KYLE BROWN           DIDSBURY, AB              




 EVENT       :TIE-DOWN ROPING




   CONTESTANT           LOCALE                    STOCK








PERFORMANCE:  #1 7:00PM WED NOV 27 2019
 1 ERIK DUBLANKO        THORSBY, AB               
 2 SHANE SMITH          WIMBORNE, AB              
 3 JESSE POPESCUL       GLENTWORTH SK             
 4 MORGAN GRANT         DIDSBURY, AB              
 5 KYLE LUCAS           CARSTAIRS, AB             
 6 VIRGIL POFFENROTH    RED DEER COUNTY, AB       
 7 RILEY WARREN         STETTLER, AB              
 8 LOGAN  BIRD          NANTON, AB                
 9 LEE ROMBOUGH         SEXSMITH, AB              
10 BLAIR SMITH          WIMBORNE, AB              




 EVENT       :STEER WRESTLING




   CONTESTANT           LOCALE                    STOCK








PERFORMANCE:  #1 7:00PM WED NOV 27 2019
 1 JACOB GARDNER        DAWSON CREEK, BC          
 2 CODY CASSIDY         DONALDA, AB               
 3 EVAN SPADY           ALLIANCE, AB              
 4 DENVER ROY           DALEMEAD, AB              
 5 CURTIS CASSIDY       DONALDA, AB               
 6 STEPHEN CULLING      FORT ST. JOHN, BC         
 7 TY MILLER            WAINWRIGHT, AB            
 8 BROCK BUTTERFIELD    PONOKA, AB                
 9 BRENDAN LAYE         CONSORT, AB               
10 LAYNE DELEMONT       CHAUVIN, AB               




 EVENT       :LADIES BARREL RACING




   CONTESTANT           LOCALE                    STOCK








PERFORMANCE:  #1 7:00PM WED NOV 27 2019
 1 STACEY RUZICKA       BLUFFTON, AB              
 2 BROOKE WILLS         KAMLOOPS, BC              
 3 JUSTINE  ELLIOTT     LACOMBE, AB               
 4 RYLEE TRENHOLM       CHETWYND, BC              
 5 JENNA  O'REILLY      MILLARVILLE, AB           
 6 KIM GERWATOSKI       PONOKA, AB                
 7 BERTINA OLAFSON      HUDSON BAY, SK            
 8 BRADI WHITESIDE      LONGVIEW, AB              
 9 TAYLOR MANNING       YELLOWHEAD COUNTY, AB     
10 LYNETTE BRODOWAY     BROOKS, AB                




 EVENT       :TEAM ROPING




   CONTESTANT           LOCALE                    STOCK








PERFORMANCE:  #1 7:00PM WED NOV 27 2019
 1 TEE MCLEOD           WALDECK, SK              
    GRADY QUAM           CROSSFIELD, AB           
 2 JEREMY BUHLER        ARROWWOOD, AB            
    TREY GALLAIS         SUNDRE, AB               
 3 RILEY WARREN         STETTLER, AB             
    CLAY ULLERY          TWO HILLS, AB            
 4 KLAY WHYTE           PONOKA, AB               
    BRETT BUSS           PONOKA, AB               
 5 RILEY WILSON         CARDSTON, AB             
    STEELE DEPAOLI       LONGVIEW, AB             
 6 TYCE MCLEOD          WALDECK, SK              
    TUFTIN MCLEOD        WALDECK, SK              
 7 BRETT MCCARROLL      CAMROSE, AB              
    JUSTIN MCCARROLL     CAMROSE AB               
 8 DILLON GRAHAM        WAINWRIGHT, AB           
    DAWSON GRAHAM        WAINWRIGHT, AB           
 9 KASPER ROY           MOSSLEIGH, AB            
    LEVI SIMPSON         PONOKA, AB               
10 KEELY BONNETT        PONOKA, AB               
    LOGAN BONNETT        PONOKA, AB