2018 Canadian Western Agribition
Regina, Saskatchewan, CA
Nov 20-24, 2018

See the draw for Agribition, courtesy of the CPRA

REGINA AGRIBITION PRO RODEO
EVENT :SADDLE BRONC
PERFORMANCE: #1 7:00PMWED NOV 21 2018
1 SAM KELTSSTAVELY, ABC5S 700 LADY GAGA
2 CHASE ZWEIFELPARADISE HILL, SKC5S 108 WOLFSHINE
3 LANE WATTHARDISTY, ABC5S P198 BIG LEAGUE
4 DUSTY HAUSAUERDICKINSON, NDC5S Y31 BETTY BUCKS
5 LOGAN HAYWILDWOOD, ABC5S 1276 SHOWTIME
6 DAWSON HAYWILDWOOD, ABC5S 44 BLUE MOON
7 KOLBY WANCHUKSHERWOOD PARK, ABC5S 1X BIFF
8 LANE CUSTARDMORE ABC5S 2601 JUNIOR BONNER
RR
C5S -96 GREY CLOUD
RR
C5S 70 GILLIGAN
RR
C5S G7 LITTLE ROTTEN
PERFORMANCE: #2 7:00PMTHR NOV 22 2018
1 LANE CUSTARDMORE AB
2 KOLBY WANCHUKSHERWOOD PARK, AB
3 DAWSON HAYWILDWOOD, AB
4 LOGAN HAYWILDWOOD, AB
5 DUSTY HAUSAUERDICKINSON, ND
6 LANE WATTHARDISTY, AB
7 CHASE ZWEIFELPARADISE HILL SK
8 SAM KELTSSTAVELY, AB
PERFORMANCE: #3 7:00PMFRI NOV 23 2018
1 LAYTON GREENMEETING CREEK, ABC5S X92 NORTHERN LIGHTS
2 JUSTIN BERGCAMROSE, ABC5S 114T TWENTY BELOW
3 KOLE ASHBACHERARROWWOOD, ABC5S E27 KLING'S CLASSIC
4 CLAY ELLIOTTNANTON, ABPRS 205 CERVUS RECHARGE
5 ZEKE THURSTONBIG VALLEY, ABC5S 224 BAD INTENTIONS
6 JIM BERRYROCKY MTN HOUSE ABPRS 60 AMES NO CHANGE
7 TYREL LARSENINGLIS, MBC5S G7 LITTLE ROTTEN
8 CALL MARRTWIN BUTTE, ABC5S 61T GOLDEN GIRL
RR
C5S Y31 BETTY BUCKS
RR
C5S 70 GILLIGAN
RR
C5S -96 GREY CLOUD
PERFORMANCE: #4 7:00PMSAT NOV 24 2018
1 CALL MARRTWIN BUTTE, AB
2 TYREL LARSENINGLIS, MB
3 JIM BERRYROCKY MTN HOUSE AB
4 ZEKE THURSTONBIG VALLEY, AB
5 CLAY ELLIOTTNANTON, AB
6 KOLE ASHBACHERARROWWOOD, AB
7 JUSTIN BERGCAMROSE, AB
8 LAYTON GREENMEETING CREEK, AB



BAREBACK
PERFORMANCE: #1 7:00PMWED NOV 21 2018
1 JACOB STEMOBASHAW, ABC5 808 WICHITA
2 KY MARSHALLBOWDEN, ABC5 96 NIGHT LIFE
3 COLE JAMIESONRED DEER, ABPR ZP37 WILDFIRE
4 DYLAN BILTONRED DEER COUNTY, ABC5 H4 CAJUN MAN
5 COLE GOODINECARBON, ABPR D4 SANDHILLS CITY
6 COLIN ADAMSDELORAINE, MBC5 144 BLACK EYE
7 SPUR LACASSECalgary, ABC5 68 SPITFIRE
8 PASCAL ISABELLEOKOTOKS, ABC5 77 FABIO
RR
C5 21 TWENTY ONE
RR
C5 E23 DOUBLE JEOPARDY
RR
C5 3003 TRUMP CARD
PERFORMANCE: #2 7:00PMTHR NOV 22 2018
1 PASCAL ISABELLEOKOTOKS, AB
2 SPUR LACASSECalgary, AB
3 COLIN ADAMSDELORAINE, MB
4 COLE GOODINECARBON, AB
5 DYLAN BILTONRED DEER COUNTY, AB
6 COLE JAMIESONRED DEER, AB
7 KY MARSHALLBOWDEN, AB
8 JACOB STEMOBASHAW, AB
PERFORMANCE: #3 7:00PMFRI NOV 23 2018
1 CLINT LAYECADOGAN ABC5 3003 TRUMP CARD
2 CONNOR HAMILTONCALGARY, ABC5 N-14 STRAWBERRY FIZZ
3 MICHAEL SOLBERGSUNNYNOOK, ABC5 701 EASY MONEY
4 GAVIN DEROSEKAMLOOPS, BCPR 636 UNDERCOVER
5 DANTAN BERTSCHEASTEND, SKC5 N36 SCARFACE
6 WYATT MAINESMAPLE CREEK, SKC5 E23 DOUBLE JEOPARDY
7 SETH HARDWICKRANCHESTER, WYPR 06 DETROIT CITY
8 TY TAYPOTATREGINA, SKC5 2312 JERRY'S PET
RR
C5 H4 CAJUN MAN
RR
C5 68 SPITFIRE
RR
C5 808 WICHITA
PERFORMANCE: #4 7:00PMSAT NOV 24 2018
1 TY TAYPOTATREGINA, SK
2 SETH HARDWICKRANCHESTER, WY
3 WYATT MAINESMAPLE CREEK, SK
4 DANTAN BERTSCHEASTEND, SK
5 GAVIN DEROSEKAMLOOPS, BC
6 MICHAEL SOLBERGSUNNYNOOK, AB
7 CONNOR HAMILTONCALGARY, AB
8 CLINT LAYECADOGAN AB



BULL RIDING
PERFORMANCE: #1 7:00PMWED NOV 21 2018
1 KYLE BROWNDIDSBURY, ABPRB 301 BIG DEAL
2 CAMERON BROWNDIDSBURY, ABC5B 106 FREAKAZOID
3 MICHEAL OSTASHEKEDSON, ABPRB 376 STREET LEGAL
4 WACEY FINKBEINERPONOKA, ABC5B 216 CALLIOPI KING
5 JARED PARSONAGEMAPLE CREEK, SKPRB E3 LIL WAYNE
6 JORDAN HANSENCALGARY, ABC5B 104 HOT RODDY ROAD
7 TODD CHOTOWETZMAJOR, SKC5B 157 FLYIN HIGH
8 GARRETT GREENMEETING CREEK, ABC5B 1102 BIG DIP
RR
C5B 22 ROTTEN SANDWICH
RR
C5B 40 DIRECTOR ASSISTANT
PERFORMANCE: #2 7:00PMTHR NOV 22 2018
1 GARRETT GREENMEETING CREEK, AB
2 TODD CHOTOWETZMAJOR, SK
3 JORDAN HANSENCALGARY, AB
4 JARED PARSONAGEMAPLE CREEK, SK
5 WACEY FINKBEINERPONOKA, AB
6 MICHEAL OSTASHEKEDSON, AB
7 CAMERON BROWNDIDSBURY, AB
8 KYLE BROWNDIDSBURY, AB
PERFORMANCE: #3 7:00PMFRI NOV 23 2018
1 LUKE GEESTANFORD, MTC5B X17 SOAP STONE
2 AUSTIN NASHECKVILLE, ABPRB 401 BOOTS
3 JB MOENELROSE, SKC5B 22 ROTTEN SANDWICH
4 CHRIS YOUNGHOLDEN, ABC5B 485 FOX NEWS
5 TY ELLISSONNINGDALE, SKPRB 330 WARPAINT
6 DAKOTA LOUISBROWNING, MTC5B 40 DIRECTOR ASSISTANT
RR
C5B 1 RECHARGE
RR
C5B 104 HOT RODDY ROAD
RR
C5B 106 FREAKAZOID
PERFORMANCE: #4 7:00PMSAT NOV 24 2018
1 DAKOTA LOUISBROWNING, MT
2 TY ELLISSONNINGDALE, SK
3 CHRIS YOUNGHOLDEN, AB
4 JB MOENELROSE, SK
5 AUSTIN NASHECKVILLE, AB
6 LUKE GEESTANFORD, MT



TIE-DOWN ROPING
PERFORMANCE: #1 7:00PMWED NOV 21 2018
1 MURRAY POLEERSKINE, AB
2 LOGAN BIRDNANTON, AB
3 RILEY WARRENSTETTLER, AB
4 LEE ROMBOUGHSEXSMITH, AB
5 ALWIN BOUCHARDSCANDIA, AB
6 JOSH EIRIKSONPINCHER CREEK, AB
7 RANDALL CARLISLEAthens, LA
8 KYLE LUCASCARSTAIRS, AB
PERFORMANCE: #2 7:00PMTHR NOV 22 2018
1 KYLE LUCASCARSTAIRS, AB
2 RANDALL CARLISLEAthens, LA
3 JOSH EIRIKSONPINCHER CREEK, AB
4 ALWIN BOUCHARDSCANDIA, AB
5 LEE ROMBOUGHSEXSMITH, AB
6 RILEY WARRENSTETTLER, AB
7 LOGAN BIRDNANTON, AB
8 MURRAY POLEERSKINE, AB
PERFORMANCE: #3 7:00PMFRI NOV 23 2018
1 BLAIR SMITHWIMBORNE, AB
2 CLAYTON SMITHECKVILLE, AB
3 JESSE POPESCULWOOD MOUNTAIN, SK
4 LOGAN HOFERMAGRATH, AB
5 MORGAN GRANTDIDSBURY, AB
6 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB
7 BEN ROBINSONRED DEER COUNTY, AB
8 ERIK DUBLANKOTHORSBY, AB
PERFORMANCE: #4 7:00PMSAT NOV 24 2018
1 ERIK DUBLANKOTHORSBY, AB
2 BEN ROBINSONRED DEER COUNTY, AB
3 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB
4 MORGAN GRANTDIDSBURY, AB
5 LOGAN HOFERMAGRATH, AB
6 JESSE POPESCULWOOD MOUNTAIN, SK
7 CLAYTON SMITHECKVILLE, AB
8 BLAIR SMITHWIMBORNE, AB



STEER WRESTLING
PERFORMANCE: #1 7:00PMWED NOV 21 2018
1 STEPHEN CULLINGFORT ST. JOHN, BC
2 LAYNE DELEMONTCHAUVIN, AB
3 TRAVIS REAYMAYERTHORPE, AB
4 DALLAS FRANKPARKLAND COUNTY, AB
5 DEREK FRANKSTONY PLAIN, AB
6 BLAKE GAGNONRED DEER COUNTY, AB
7 MATT MAILERBOTHA, AB
8 CLAYTON MOOREPOUCE COUPE, BC
PERFORMANCE: #2 7:00PMTHR NOV 22 2018
1 CLAYTON MOOREPOUCE COUPE, BC
2 MATT MAILERBOTHA, AB
3 BLAKE GAGNONRED DEER COUNTY, AB
4 DEREK FRANKSTONY PLAIN, AB
5 DALLAS FRANKPARKLAND COUNTY, AB
6 TRAVIS REAYMAYERTHORPE, AB
7 LAYNE DELEMONTCHAUVIN, AB
8 STEPHEN CULLINGFORT ST. JOHN, BC
PERFORMANCE: #3 7:00PMFRI NOV 23 2018
1 LUKE GEESTANFORD, MT
2 MORGAN GRANTDIDSBURY, AB
3 KODY DOLLERYCALDWELL, TX
4 CODY CASSIDYDONALDA, AB
5 SCOTT GUENTHNERPROVOST, AB
6 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB
7 BEN RAMEYPONOKA, AB
8 MATT RICHARDSONOLDS, AB
PERFORMANCE: #4 7:00PMSAT NOV 24 2018
1 MATT RICHARDSONOLDS, AB
2 BEN RAMEYPONOKA, AB
3 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB
4 SCOTT GUENTHNERPROVOST, AB
5 CODY CASSIDYDONALDA, AB
6 KODY DOLLERYCALDWELL, TX
7 MORGAN GRANTDIDSBURY, AB
8 LUKE GEESTANFORD, MT



LADIES BARREL RACING
PERFORMANCE: #1 7:00PMWED NOV 21 2018
1 BERTINA OLAFSONHUDSON BAY, SK
2 BAILEE SWITZERANEROID, SK
3 SHAYNA WEIRPONOKA, AB
4 MELISSA THIESSENSTETTLER, AB
5 CRANNA ROBERTSRED DEER COUNTY, AB
6 COLBY GILBERTPONOKA AB
7 RENE LECLERCQHOLDEN, AB
8 KIRSTEN GJERDESTRATHMORE AB
PERFORMANCE: #2 7:00PMTHR NOV 22 2018
1 KIRSTEN GJERDESTRATHMORE AB
2 RENE LECLERCQHOLDEN, AB
3 COLBY GILBERTPONOKA AB
4 CRANNA ROBERTSRED DEER COUNTY, AB
5 MELISSA THIESSENSTETTLER, AB
6 SHAYNA WEIRPONOKA, AB
7 BAILEE SWITZERANEROID, SK
8 BERTINA OLAFSONHUDSON BAY, SK
PERFORMANCE: #3 7:00PMFRI NOV 23 2018
1 ANGELA GANTERABILENE, TX
2 SYDNEY DAINESRED DEER COUNTY, AB
3 DIANE SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB
4 KIRSTY WHITEBIG VALLEY, AB
5 DEB GUELLYOKOTOKS AB
6 NIKKI HANSENDICKINSON, ND
7 JUSTINE ELLIOTTLACOMBE, AB
8 TAYLOR MANNINGYELLOWHEAD COUNTY, AB
PERFORMANCE: #4 7:00PMSAT NOV 24 2018
1 TAYLOR MANNINGYELLOWHEAD COUNTY, AB
2 JUSTINE ELLIOTTLACOMBE, AB
3 NIKKI HANSENDICKINSON, ND
4 DEB GUELLYOKOTOKS AB
5 KIRSTY WHITEBIG VALLEY, AB
6 DIANE SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB
7 SYDNEY DAINESRED DEER COUNTY, AB
8 ANGELA GANTERABILENE, TX



TEAM ROPING
PERFORMANCE: #1 7:00PMWED NOV 21 2018
1 BRETT MCCARROLLCAMROSE, AB
JUSTIN MCCARROLLCAMROSE AB
2 TRENT TUNKEMEDICINE HAT, AB
TREY GALLAISSUNDRE, AB
3 RILEY WARRENSTETTLER, AB
CLAY ULLERYTWO HILLS, AB
4 TYREL FLEWELLINGLACOMBE, AB
GRADY QUAMCROSSFIELD, AB
5 LEVI SIMPSONPONOKA, AB
KASPER ROYMOSSLEIGH AB
6 BRETT BUSSPONOKA, AB
RILEY WILSONCARDSTON, AB
7 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB
KYLE LUCASCARSTAIRS, AB
8 NICK TEIXEIRAKAMLOOPS, BC
JACE LAMBERTSAVONA, BC
PERFORMANCE: #2 7:00PMTHR NOV 22 2018
1 NICK TEIXEIRAKAMLOOPS, BC
JACE LAMBERTSAVONA, BC
2 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB
KYLE LUCASCARSTAIRS, AB
3 BRETT BUSSPONOKA, AB
RILEY WILSONCARDSTON, AB
4 LEVI SIMPSONPONOKA, AB
KASPER ROYMOSSLEIGH AB
5 TYREL FLEWELLINGLACOMBE, AB
GRADY QUAMCROSSFIELD, AB
6 RILEY WARRENSTETTLER, AB
CLAY ULLERYTWO HILLS, AB
7 TRENT TUNKEMEDICINE HAT, AB
TREY GALLAISSUNDRE, AB
8 BRETT MCCARROLLCAMROSE, AB
JUSTIN MCCARROLLCAMROSE AB
PERFORMANCE: #3 7:00PMFRI NOV 23 2018
1 JESSE POPESCULWOOD MOUNTAIN, SK
WYATT EIRIKSONOKOTOKS, AB
2 TUFTIN MCLEODWALDECK, SK
TYCE MCLEODWALDECK, SK
3 ROLAND MCFADDENVULCAN, AB
DEVIN WIGEMYRBROOKS, AB
4 TRISTIN WOOLSEYNANTON, AB
DENVER JOHNSONSTRATHMORE, AB
5 BRADY CHAPPELMOOSE JAW, SK
RILEY ROYSTRATHMORE AB
6 JEREMY BUHLERARROWWOOD, AB
KOLTON SCHMIDTBARRHEAD, AB
7 DILLON GRAHAMWAINWRIGHT, AB
DAWSON GRAHAMWAINWRIGHT, AB
8 LOGAN BONNETTPONOKA, AB
KEELY BONNETTPONOKA AB
PERFORMANCE: #4 7:00PMSAT NOV 24 2018
1 LOGAN BONNETTPONOKA, AB
KEELY BONNETTPONOKA AB
2 DILLON GRAHAMWAINWRIGHT, AB
DAWSON GRAHAMWAINWRIGHT, AB
3 JEREMY BUHLERARROWWOOD, AB
KOLTON SCHMIDTBARRHEAD, AB
4 BRADY CHAPPELMOOSE JAW, SK
RILEY ROYSTRATHMORE AB
5 TRISTIN WOOLSEYNANTON, AB
DENVER JOHNSONSTRATHMORE, AB
6 ROLAND MCFADDENVULCAN, AB
DEVIN WIGEMYRBROOKS, AB
7 TUFTIN MCLEODWALDECK, SK
TYCE MCLEODWALDECK, SK
8 JESSE POPESCULWOOD MOUNTAIN, SK
WYATT EIRIKSONOKOTOKS, AB