picture of 2018 Finning Pro Tour: Wainwright Stampede

Jun 22-25, 2018

Stop No. 1 on the Canadian Professional Rodeo Association's Finning Pro Tour is the Wainwright Stampede June 21-24 in Wainwright, Alberta. Now in its 65th year, the Wainwright Stampede hosts five performance of Canadian Professional Rodeo that culminates in an exciting short go on June 24 where only the best come back to compete for the title and $88,000 in added money!

View the full draw for the 2018 Wainwright Stampede, courtesy of the CPRA.

WAINWRIGHT STAMPEDE
EVENT :SADDLE BRONC
PERFORMANCE: #1 7:30pmTHR JUN 21 2018
1 JIM BERRYROCKY MTN HOUSE ABCS L-14 LUSH MARGIE
2 DAWSON DAHMDUFFIELD, ABCS P-51 PEIGAN WARRIOR
3 KOLE ASHBACHERARROWWOOD, ABCS R-20 RISQUE ELSIE
4 JUSTIN BERGCAMROSE, ABCS N-7 NUTTY CHAMPAGNE
5 JUSTIN MESTONTEES ABCS W-27 WAIKIKI COCONUT
6 COLEMAN WATTHARDISTY, ABCS X-77 XEMPLARY BUBBLES
7 JAKE WATSONHUDSONS HOPE, BCCS X-26 X MEN MARVEL
8 SAM KELTSSTAVELY, ABCS X-41 XTERIOR WALLS
9 CALL MARRTWIN BUTTE, ABCS U-38 URGENT DELIVERY
10 RICKY WARRENHUDSONS HOPE, BCCS L-124 LOGANBERRY
11 LANE WATTHARDISTY, ABCS W-80 WARPED LOGIC
12 LAYTON GREENMEETING CREEK, ABCS X-12 XHILE HILLS
RR
NS X82 BLACK OUT
RR
NS 840 DARK REMARK
RR
NS 346 ROSE PETLE
PERFORMANCE: #2 7:30PMFRI JUN 22 2018
1 JOSH HARDENBIG VALLEY, ABVS 9 VEGAS
2 ISAAC DIAZDESDEMONA, TXVS 12 BARN BURNER
3 BRODY CRESSHILLSDALE, WYJDS 6 STIX
4 DUSTIN FLUNDRAPINCHER CREEK, ABVS 27 KLONDIKE
5 ZEKE THURSTONBIG VALLEY, ABJDS 242 TOOL TIME
6 CLAY ELLIOTTNANTON, ABJDS 70 PATCHES
7 WYATT THURSTONBIG VALLEY, ABJDS 605 DOMESTIC SHADOWS
8 TYREL LARSENINGLIS, MBJDS X-83 E-TICKET
9 LOGAN HAYWILDWOOD, ABJDS 18 MIDGET
10 CHANCE BARRASSYELLOWHEAD COUNTY, AB VS A26 SLY DEVIL
RR
VS 046 CORKY EMOTIONS
RR
VS T1 DANCING QUEEN
RR
VS 19 TREATY MONEY
PERFORMANCE: #3 1:00PMSAT JUN 23 2018
1 CHET JOHNSONDOUGLAS, WYBS 19 GIVE OR TAKE
2 CORT SCHEERELSMERE NEBS 734 SECOND THOUGHTS
3 TYLER CORRINGTONHASTINGS MNOS L7 AMERICAN SISTER
4 TRAVIS NELSONPHILIP SDBS Z20 ZODIAC
5 DUSTY HAUSAUERDICKINSON, NDPTS 201 RISE AND SHINE
6 TAYTE CLARKMEADOW, SDPTS 273 STACK EM UP
7 COLTON MILLERLANCE CREEK, WYBS 711 RUBELS
8 JAKE FINLAYGOODWELL, OKOS 024 PRIDE TRAP
9 TOM KNIGHTSYNDER, TXBS Y11 FRUIT CUP
10 PRESTON BURRSTRATFORD, TXOS 555 ROCK STAR
11 TOBY COLLINSSTEPHENVILLE, TXBS 26 GONE FISHING
RR
OS 703 COD LIVER
RR
OS 70 SUDDEN IMPACT
RR
BS 83 PELICAN BREIF
PERFORMANCE: #4 9:00PMSAT JUN 23 2018
1 DAWSON HAYWILDWOOD, ABNS 238 SMOKE SIGNAL
2 COLT GORDONCOMANCHE, OKPTS 867 ANOTHER BROTHER
3 CODY DEMOSSWATERVALLEY, ABNS X82 BLACK OUT
4 TROY CROWSERWHITEWOOD, SDNS 346 ROSE PETLE
5 CHUCK SCHMIDTKELDRON, SDNS 81 LADY BUG
6 TAYGEN SCHUELKENEWELL, SDNS 840 DARK REMARK
7 TATE THYBOBELLE FOURCHE, SDPTS 135 SPLIT DECISION
8 TATE OWENSDUBLIN, TXPTS 616 FLIGHT RISK
9 CHASE ZWEIFELPARADISE HILL, SKNS 023 SUGAR KICK
10 CHASE BOURQUEPELLY, SKPTS 635 LARAMIE
RR
VS 801 BIG HEAD
RR
VS 203 FOOLS TURN
RR
VS 2 APACHE TRAIL



EVENT: BAREBACK
PERFORMANCE: #1 7:30pmTHR JUN 21 2018
1 SPUR LACASSEAIRDRIE, ABC A-40 ALBERTA MOUNTAIN
2 PASCAL ISABELLEOKOTOKS, ABC X-89 XAVIER JOAN
3 MICHAEL SOLBERGSUNNYNOOK, ABC X-14 XPENSIVE MARGIE
4 DANTAN BERTSCHEASTEND, SKC W-14 WITLESS MARGIE
5 GAVIN DEROSEKAMLOOPS, BCC W-74 WEARY JOKE
6 CLINT LAYECADOGAN ABC U-8 UVID BUBBLES
7 TY TAYPOTATREGINA, SKC S-45 SATURN ROCKET
8 LUKE CREASYBROWNFIELD, ABC W-38 WELCOME DELIVERY
RR
C T-32 TURBO ROCKET
RR
N 548 WYATTS SHADOW
RR
C U-23 UPTOWN GIRL
PERFORMANCE: #2 7:30PMFRI JUN 22 2018
1 WYATT MAINESMAPLE CREEK, SKJD 014 TWEETY BIRD
2 JUSTIN RANDLEFORT VERMILION, ABJD 724 MACKINAW
3 JAKE VOLDAIRDRIE, ABJD 012 BOOTLACE
4 KEVIN LANGEVINBONNYVILLE ABJD 601 HOGAN'S HERO
5 KELLY TIMBERMANMILLS, WYV 334 UP IN SMOKE
6 KY MARSHALLBOWDEN, ABPT 83 WILD CAT
7 COLE GOODINECARBON, ABPT 206 YESTERDAY'S WINE
RR
JD 213 BLUE BANANAS
RR
V 971 THE RITZ
PERFORMANCE: #3 1:00PMSAT JUN 23 2018
1 DYLAN BILTONRED DEER COUNTY, ABO V 142 BLUE WINGS
2 ORIN LARSENINGLIS, MBB 0 MOON LIGHT CRUSH
3 SETH HARDWICKRANCHESTER, WYN 548 WYATTS SHADOW
4 DEVAN REILLYSHERIDAN, WYO R24 LINE PRIDE
5 DENNY PHIPPSCOCHRANE, ABB 313 MAYHEM
6 CALEB BENNETTTREMONTON , UTO 723 ICY CREEK
7 RICHMOND CHAMPIONDUBLIN, TXB 01 MR MAJOR
8 JR VEZAINCOWLEY, WYO 41 RIVER REFLECTION
RR
V 29 SHEER ICE
RR
B 311 NO LIMITS
RR
N 60 REAY BAY
PERFORMANCE: #4 9:00PMSAT JUN 23 2018
1 KYLE BOWERSDRAYTON VALLEY, ABN 618 NINETY PROOF
2 TATE HARTELL-MACDONASTRATHMORE, ABPT 307 SNAP CHAT
3 KODY LAMBSHERWOOD PARK, ABPT 908 POPCORN
4 CONNOR HAMILTONCALGARY, ABN -2 UNDERDOG
5 JACOB STEMOBASHAW, ABN 844 CRAZY ALICE
6 JUSTIN POLLMILLERWEATHERFORD, OKV 847 DEAL ME IN
7 COLE JAMIESONRED DEER, ABN 024 BAHAMA MAMA
RR
V 795 CENTENIAL
RR
V 936 TWO TIMER



EVENT: BULL RIDING
PERFORMANCE: #1 7:30pmTHR JUN 21 2018
1 JACOB GARDNERDAWSON CREEK, BCVB 413 B.A.M.F.
2 MARCOS GLORIAEDMONTON ABVB 300 DAPH'S PET
3 TY ELLISSONNINGDALE, SKVB 408 GREY EYES
4 CHRIS HANSENCAROLINE, ABVB 398 VJV WHISKEY HAND
5 AUSTIN NASHECKVILLE, ABVB -314 TEQUILA JAX
6 JACKSON SCOTTKAMLOOPSVB -303 WHITE TIE
7 LOGAN BIEVERCLARESHOLM, ABVB 497 DARKNESS
8 MATT O'FLYNNQUESNEL, BCVB 366 ALL ACCESS
9 GARRETT GREENMEETING CREEK, ABVB V41 TWISTED
RR
VB Z3 SOUTHERN HEAT
RR
VB 436 DEVOUR
RR
VB 303 PAPAS ROCK STAR
PERFORMANCE: #2 7:30PMFRI JUN 22 2018
1 BOUDREAUX CAMPBELLCROCKETT, TXVB 266 MR. LEGIT
2 TREY BENTONHUNTSVILLE, TXVB 295 ALL GOLD EVERYTHING
3 TRAVIS WARBURTONSUNDRE, ABVB 020 CROOKED NOSE
4 LUKE GEESTANFORD, MTVB 174 BLOW ME AWAY
5 BROCK RADFORDDEWINTON, ABVB -206 CORONA TIME
6 LONNIE WESTCADOGAN, ABVB Z99 APOLLOS GOLD
7 CHRIS YOUNGHOLDEN, ABVB +212 MISH MASH
8 KANE LARSENCROSSFIELD, ABVB +221 JERSEY DIP
9 FABIAN DUECKACME, ABVB 008 HEAVENS BASEMENT
RR
VB 506 MOVES LIKE POZZY
RR
VB 015 BIG RIG
RR
VB 037 CANADIAN OUT LAW
PERFORMANCE: #3 1:00PMSAT JUN 23 2018
1 TYLER PANKEWITZPONOKA, ABOB 131 OLS TUBS SWEAT 'N REGRET
2 ZANE LAMBERTPONOKA, ABOB 22 DAN THE MAN
3 TIMOTHY LIPSETTLUMSDEN, SKOB 022 MR.SUNSHINE
4 CODY LEE COVERCHUKMEADOWLAKE, SKOB 023 CASE CLOSED
5 TOBY COLLINSSTEPHENVILLE, TXOB 912 X CON
6 JORRY HOLMESMERRITT, BCOB A22 DILLAGAF
7 JB MOENELROSE, SKOB 911 2 DARK 2 C
8 MICHEAL OSTASHEKEDSON, ABOB 805 MEMPHIS
9 SHANE PETERSDELBURNE, ABOB 116 CHIP SHOT
RR
OB 402 EZ TO LOVE
RR
OB 899 GRETZKY
RR
OB 281 REDMILE
PERFORMANCE: #4 9:00PMSAT JUN 23 2018
1 SCOTT SCHIFFNERSTRATHMORE ABVB 303 PAPAS ROCK STAR
2 JARED PARSONAGEMAPLE CREEK, SKVB 037 CANADIAN OUT LAW
3 TODD CHOTOWETZMAJOR, SKVB 300 DAPH'S PET
4 WACEY FINKBEINERPONOKA, ABVB 295 ALL GOLD EVERYTHING
5 SAGE KIMZEYSTRONGCITY, OKVB 506 MOVES LIKE POZZY
6 NICK TETZCALGARY, ABVB 23 BIO HAZARD
7 CAMERON BROWNDIDSBURY, ABVB -314 TEQUILA JAX
8 KYLE BROWNDIDSBURY, ABVB 015 BIG RIG
9 TYRELL WARDTHREE HILLS, ABVB -206 CORONA TIME
RR
VB Z3 SOUTHERN HEAT
RR
VB 266 MR. LEGIT
RR
VB -300 WHITE TIE



EVENT: TIE DOWN ROPING
PERFORMANCE: #1 7:30pmTHR JUN 21 2018
1 KEELY BONNETTPONOKA AB
2 LOGAN HOFERMAGRATH, AB
3 SHAWN MILLERDALEMEAD, AB
4 DAWSON JOHNSONSTRATHMORE, AB
5 BLAKE WILLIAMSONDUCHESS, AB
6 CLAY ULLERYTWO HILLS, AB
7 RILEY WARRENSTETTLER, AB
8 MURRAY POLEERSKINE, AB
9 DEAN EDGERIMBEY AB
10 VIRGIL POFFENROTHRED DEER COUNTY, AB
11 LEE ROMBOUGHSEXSMITH, AB
12 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB
PERFORMANCE: #2 7:30PMFRI JUN 22 2018
1 MORGAN GRANTDIDSBURY, AB
2 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB
3 WYATT HAYESVAL MARIE, SK
4 TYLER POPESCULMEDICINE HAT, AB
5 CHAD JOHNSONDEL BONITA, AB
6 CLAYTON SMITHECKVILLE, AB
7 KIRK ROBINSONREDDEER COUNTY, AB
8 BEN ROBINSONRED DEER COUNTY, AB
9 KY MARSHALLBOWDEN, AB
10 JESSE POPESCULWOOD MOUNTAIN, SK
11 LOGAN SPADYALLIANCE, AB
12 WYATT BRANDENBARRHEAD, AB
PERFORMANCE: #3 1:00PMSAT JUN 23 2018
1 LAYNE SMITHOAK LAKE, MB
2 BLAIR SMITHWIMBORNE, AB
3 BRADLEY CHANCE HAYSBRISTOW, OK
4 JIM BRECK BEANALPINE, TX
5 CLAYTON MOOREPOUCE COUPE, BC
6 RUSSELL CARDOZATERREBONNE, OR
7 CODY ROODBENGOUGH, SK
8 ALWIN BOUCHARDSCANDIA, AB
9 TYLER JOHNSONDIDSBURY, AB
10 CLINT RADKEMARYFIELD, SK
11 STACY CORNETBRANT, AB
12 LES FACCACOCHRANE, AB
PERFORMANCE: #4 9:00PMSAT JUN 23 2018
1 COLT CORNETBRANT, AB
2 SCOTT SIGFUSSONTUGASKE, SK
3 AARON MOSICKIWARBURG, AB
4 AARON MILLERCREMONA, AB
5 TYLER LEISCHNEROLDS, AB
6 DEVEN GERWATOSKIPONOKA,AB
7 JASON SMITHWIMBORNE, AB
8 TYCE MCLEODWALDECK, SK
9 JOSH EIRIKSONBANDERA, TX
10 BRUCE DUNHAMINDIAN HEAD, SK
SLACK PERFORMANCE: #5 8:00AMTHUR JUN 21 2018
1 MIKE JOHNSONHENRYETTA, OK
2 CADE SWORCHICO TX
3 STETSON VESTCHILDRESS TX
4 MACE PEROZAKCLARESHOLM AB
5 KODY MAHAFFEYSWEETWATER, TX
6 TY HARRISSAN ANGELO, TX
7 ZACK JONGBLOEDIOWA, LA
8 JOE KEATINGSOUR LAKE, TX
9 TREVOR BRAZILEDECATUR, TX
10 SCOT MEEKSAIRDRIE, AB
11 CORY SOLOMONPRAIRIE VIEW, TX
12 RANDALL CARLISLEAthens, LA
13 MARK NUGENTWATER VALLEY AB
14 SHANE SMITHWIMBORNE, AB
15 JC CROWLEYPOPLAR, MT
16 KYLE LUCASCARSTAIRS, AB
17 MARK NEITZSTETTLER, AB
18 BRAD SOMMERFELDTCARDSTON, AB
19 SHANE HANCHEYSULPHUR, LA
20 LOGAN BIRDNANTON, AB
21 BO PICKETTCALDWELL, ID
22 TAYLOR SANTOSCRESTON, CA
23 SHAY KELLERROCKGLEN, SK
24 WESTYN HUGHESCALDWELL, TX
25 DARREN DUBLANKOTHORSBY, AB
26 ERIK DUBLANKOTHORSBY, AB
SLACK PERFORMANCE: #6 8:00AMWED JUNE 20 2018
1 BRUCE DUNHAMINDIAN HEAD, SK
2 JOSH EIRIKSONBANDERA, TX
3 TYCE MCLEODWALDECK, SK
4 JASON SMITHWIMBORNE, AB
5 DEVEN GERWATOSKIPONOKA,AB
6 TYLER LEISCHNEROLDS, AB
7 AARON MILLERCREMONA, AB
8 AARON MOSICKIWARBURG, AB
9 SCOTT SIGFUSSONTUGASKE, SK
10 COLT CORNETBRANT, AB
11 LES FACCACOCHRANE, AB
12 STACY CORNETBRANT, AB
13 CLINT RADKEMARYFIELD, SK
14 TYLER JOHNSONDIDSBURY, AB
15 ALWIN BOUCHARDSCANDIA, AB
16 CODY ROODBENGOUGH, SK
17 RUSSELL CARDOZATERREBONNE, OR
18 CLAYTON MOOREPOUCE COUPE, BC
19 JIM BRECK BEANALPINE, TX
20 BRADLEY CHANCE HAYSBRISTOW, OK
21 BLAIR SMITHWIMBORNE, AB
22 LAYNE SMITHOAK LAKE, MB
23 WYATT BRANDENBARRHEAD, AB
24 LOGAN SPADYALLIANCE, AB
25 JESSE POPESCULWOOD MOUNTAIN, SK
26 KY MARSHALLBOWDEN, AB
27 BEN ROBINSONRED DEER COUNTY, AB
28 KIRK ROBINSONREDDEER COUNTY, AB
29 CLAYTON SMITHECKVILLE, AB
30 CHAD JOHNSONDEL BONITA, AB
31 TYLER POPESCULMEDICINE HAT, AB
32 WYATT HAYESVAL MARIE, SK
33 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB
34 MORGAN GRANTDIDSBURY, AB
35 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB
36 LEE ROMBOUGHSEXSMITH, AB
37 VIRGIL POFFENROTHRED DEER COUNTY, AB
38 DEAN EDGERIMBEY AB
39 MURRAY POLEERSKINE, AB
40 RILEY WARRENSTETTLER, AB
41 CLAY ULLERYTWO HILLS, AB
42 BLAKE WILLIAMSONDUCHESS, AB
43 DAWSON JOHNSONSTRATHMORE, AB
44 SHAWN MILLERDALEMEAD, AB
45 LOGAN HOFERMAGRATH, AB
46 KEELY BONNETTPONOKA AB
47 ERIK DUBLANKOTHORSBY, AB
48 DARREN DUBLANKOTHORSBY, AB
49 WESTYN HUGHESCALDWELL, TX
50 SHAY KELLERROCKGLEN, SK
51 TAYLOR SANTOSCRESTON, CA
52 BO PICKETTCALDWELL, ID
53 LOGAN BIRDNANTON, AB
54 SHANE HANCHEYSULPHUR, LA
55 BRAD SOMMERFELDTCARDSTON, AB
56 MARK NEITZSTETTLER, AB
57 KYLE LUCASCARSTAIRS, AB
58 JC CROWLEYPOPLAR, MT
59 SHANE SMITHWIMBORNE, AB
60 MARK NUGENTWATER VALLEY AB
61 RANDALL CARLISLEAthens, LA
62 CORY SOLOMONPRAIRIE VIEW, TX
63 SCOT MEEKSAIRDRIE, AB
64 TREVOR BRAZILEDECATUR, TX
65 JOE KEATINGSOUR LAKE, TX
66 ZACK JONGBLOEDIOWA, LA
67 TY HARRISSAN ANGELO, TX
68 KODY MAHAFFEYSWEETWATER, TX
69 MACE PEROZAKCLARESHOLM AB
70 STETSON VESTCHILDRESS TX
71 CADE SWORCHICO TX
72 MIKE JOHNSONHENRYETTA, OK



EVENT: STEER WRESTLING
PERFORMANCE: #1 7:30pmTHR JUN 21 2018
1 MIKE MCGINNHAINES, OR
2 JESSE BROWNBAKER CITY, OR
3 BLAKE KNOWLESHEPPNER OR
4 DENVER ROYDALEMEAD, AB
5 TRAVIS REAYMAYERTHORPE, AB
6 JOSH CLARKMUSKOGEE, OK
7 LANDON BEARDSWORTHRED DEER COUNTY
8 DALLAS FRANKPARKLAND COUNTY, AB
9 DEREK FRANKSTONY PLAIN, AB
10 JEREMY KRYWCUNLANGDON, AB
11 CHANCE BUTTERFIELDPONOKA, AB
12 LORNE KNITTIGVANSCOY, SK
13 JACOB GARDNERDAWSON CREEK, BC
14 DUSTIN NICHOLSONQUESNEL BC
PERFORMANCE: #2 7:30PMFRI JUN 22 2018
1 TANNER MILANCOCHRANE AB
2 LUKE GEESTANFORD, MT
3 ROWDY HAYSPINCHER CREEK, AB
4 JONNY WEBBOKOTOKS, AB
5 MATT RICHARDSONOLDS, AB
6 STEPHEN CULLINGFORT ST. JOHN, BC
7 MORGAN GRANTDIDSBURY, AB
8 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB
9 NICHOLAS JENKINSHELKIRK, AB
10 BLAKE GAGNONRED DEER COUNTY, AB
11 TYSON WILLICKBLAINE LAKE, SK
12 BEN RAMEYPONOKA, AB
PERFORMANCE: #3 1:00PMSAT JUN 23 2018
1 TYLER WILKINSONKINUSO, AB
2 GLEN ALLEN NASHDRAYTON VALLEY AB
3 KALE PETERSONBUCK LAKE, AB
4 HUNTER CUREHOLLIDAY TX
5 STEVEN GILBERTENTWISTLE, AB
6 KODY DOLLERYCALDWELL, TX
7 LUCAS PARKERMARWAYNE, AB
8 TED GOLLAHERCASCADE, MT
9 JASON THOMASBENTON, AR
10 JUSTIN PAUL SHAFFERHALLSVILLE, TX
11 JACOB TALLEYKEATCHIE, LA
12 CLAYTON MOOREPOUCE COUPE, BC
PERFORMANCE: #4 9:00PMSAT JUN 23 2018
1 JORDAN NESSDRAYTON VALLEY, AB
2 NORMAN BREENPRINCETON, BC
3 TY LIVINGSTONESHERWOOD PARK, AB
4 EVAN SPADYALLIANCE, AB
5 RYAN SHUCKBURGHINNISFAIL, AB
6 COLTIN CRAWFORDDAWSON CREEK, BC
7 TY MASONSPRUCEGROVE, AB
8 SCOTT SIGFUSSONTUGASKE, SK
9 KAL KLOVANSKYQU'APPELLE, SK
10 TY MILLERWAINWRIGHT AB
SLACK PERFORMANCE: #5 8:00AMTHUR JUN 21 2018
1 HARLEY COLEOKOTOKS, AB
2 BROCK BUTTERFIELDPONOKA, AB
3 LAYNE DELEMONTCHAUVIN, AB
4 BAILLIE MILANCOCHRANE AB
5 BRENDAN LAYECONSORT, AB
6 MATT MAILERBOTHA, AB
7 BO ANDERSONWATERVALLEY AB
8 STRAWS MILANCOCHRANE AB
9 CAM LEESONHINTON AB
10 CRAIG WEISGERBERPONOKA, AB
11 BRIDGER CHAMBERSSTEVENSVILLE, MT
12 JOSH HARDENBIG VALLEY, AB
13 QUENTIN BRANDENBARRHEAD, AB
14 DUSTIN WALKERVANSCOY,SK
15 CODY CASSIDYDONALDA, AB
16 COLEMAN KOHORSTOKOTOKS AB
17 JOE GUZEDRAYTON VALLEY, AB
18 SCOTT GUENTHNERPROVOST, AB
SLACK PERFORMANCE: #6 8:00AMWED JUNE 20 2018
1 TY MILLERWAINWRIGHT AB
2 KAL KLOVANSKYQU'APPELLE, SK
3 SCOTT SIGFUSSONTUGASKE, SK
4 TY MASONSPRUCEGROVE, AB
5 COLTIN CRAWFORDDAWSON CREEK, BC
6 RYAN SHUCKBURGHINNISFAIL, AB
7 EVAN SPADYALLIANCE, AB
8 TY LIVINGSTONESHERWOOD PARK, AB
9 NORMAN BREENPRINCETON, BC
10 JORDAN NESSDRAYTON VALLEY, AB
11 CLAYTON MOOREPOUCE COUPE, BC
12 JACOB TALLEYKEATCHIE, LA
13 JUSTIN PAUL SHAFFERHALLSVILLE, TX
14 JASON THOMASBENTON, AR
15 TED GOLLAHERCASCADE, MT
16 LUCAS PARKERMARWAYNE, AB
17 KODY DOLLERYCALDWELL, TX
18 STEVEN GILBERTENTWISTLE, AB
19 HUNTER CUREHOLLIDAY TX
20 KALE PETERSONBUCK LAKE, AB
21 GLEN ALLEN NASHDRAYTON VALLEY AB
22 TYLER WILKINSONKINUSO, AB
23 BEN RAMEYPONOKA, AB
24 TYSON WILLICKBLAINE LAKE, SK
25 BLAKE GAGNONRED DEER COUNTY, AB
26 NICHOLAS JENKINSHELKIRK, AB
27 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB
28 MORGAN GRANTDIDSBURY, AB
29 STEPHEN CULLINGFORT ST. JOHN, BC
30 MATT RICHARDSONOLDS, AB
31 JONNY WEBBOKOTOKS, AB
32 ROWDY HAYSPINCHER CREEK, AB
33 LUKE GEESTANFORD, MT
34 TANNER MILANCOCHRANE AB
35 DUSTIN NICHOLSONQUESNEL BC
36 JACOB GARDNERDAWSON CREEK, BC
37 LORNE KNITTIGVANSCOY, SK
38 CHANCE BUTTERFIELDPONOKA, AB
39 JEREMY KRYWCUNLANGDON, AB
40 DEREK FRANKSTONY PLAIN, AB
41 DALLAS FRANKPARKLAND COUNTY, AB
42 LANDON BEARDSWORTHRED DEER COUNTY
43 JOSH CLARKMUSKOGEE, OK
44 TRAVIS REAYMAYERTHORPE, AB
45 DENVER ROYDALEMEAD, AB
46 BLAKE KNOWLESHEPPNER OR
47 JESSE BROWNBAKER CITY, OR
48 MIKE MCGINNHAINES, OR
49 SCOTT GUENTHNERPROVOST, AB
50 JOE GUZEDRAYTON VALLEY, AB
51 COLEMAN KOHORSTOKOTOKS AB
52 CODY CASSIDYDONALDA, AB
53 DUSTIN WALKERVANSCOY,SK
54 QUENTIN BRANDENBARRHEAD, AB
55 JOSH HARDENBIG VALLEY, AB
56 BRIDGER CHAMBERSSTEVENSVILLE, MT
57 CRAIG WEISGERBERPONOKA, AB
58 CAM LEESONHINTON AB
59 STRAWS MILANCOCHRANE AB
60 BO ANDERSONWATERVALLEY AB
61 MATT MAILERBOTHA, AB
62 BRENDAN LAYECONSORT, AB
63 BAILLIE MILANCOCHRANE AB
64 LAYNE DELEMONTCHAUVIN, AB
65 BROCK BUTTERFIELDPONOKA, AB
66 HARLEY COLEOKOTOKS, AB



EVENT: LADIES BARREL RACING
PERFORMANCE: #1 7:30pmTHR JUN 21 2018
1 VALERIE FREYATHABASCA, AB
2 STEVI HILLMANWEATHERFORD, TX
3 KELLY BRUNERMILLSAP, TX
4 CALLAHAN CROSSLEYHERMISTON, OR
5 SIERRA BOOTHFOOTHILLS, AB
6 NANCY CSABAYTABER, AB
7 CRYSTAL CHRISTMANOKOTOKS, AB
8 SUZANNE DEPAOLILONGVIEW, AB
9 KELLIE COLLIERHEREFORD, TX
10 SHANNON LEGUERRIERDONALDA, AB
11 SHAYLEE MCMANNDONALDA, AB
12 KYLIE WHITESIDELONGVIEW, AB
13 BRADI WHITESIDELONGVIEW, AB
PERFORMANCE: #2 7:30PMFRI JUN 22 2018
1 JENNA O'REILLYMILLARVILLE, AB
2 BRAIDY HOWESMETISKOW, AB
3 MELISSA THIESSENSTETTLER, AB
4 KAREEN WARRENMEDICINE HAT, AB
5 KIRSTY WHITEBIG VALLEY, AB
6 BROOK ROBERTSONFORT ASSINIBOINE, AB
7 NICOLE PANAWOOD MOUNTAIN, SK
8 SARAH GERARDSAVONA, BC
9 SYDNEY DAINESRED DEER COUNTY, AB
10 DENA MILLARDVANDERHOOF, BC
11 DEB GUELLYOKOTOKS AB
12 KRISTIN SHOPPADECATUR, TX
PERFORMANCE: #3 1:00PMSAT JUN 23 2018
1 VANESSA LEGGETTKAMLOOPS, BC
2 SHALAYNE LEWISVERNON, BC
3 CHRISTY DAVIDSONOZONA, TX
4 JAIME HINTONBULVERDE, TX
5 GAYLE HOWESMETISKOW, AB
6 CRYSTAL SHAWDAYSLAND, AB
7 TAYLOR SHIELDSCOCHRANE, AB
8 RYLEE SHIELDSCOCHRANE, AB
9 MAREENA BLACKMORECARDSTON, AB
10 RUSTY RAE QUAMWAINWRIGHT, AB
11 CATHY GRANTGRANTON ON
12 JUSTINE ELLIOTTLACOMBE, AB
PERFORMANCE: #4 9:00PMSAT JUN 23 2018
1 NIKKI HANSENDICKINSON, ND
2 JESSICA ROUTIERBUFFALO, SD
3 KAYLEY ANDERSONMINBURN, AB
4 CRANNA ROBERTSRED DEER COUNTY, AB
5 JUDY VEERSUNDRE, AB
6 SHAYNA WEIRPONOKA, AB
7 CASEY DACYKPONOKA, AB
8 TAYLOR MANNINGYELLOWHEAD COUNTY, AB
9 KIRSTEN GJERDESTRATHMORE,AB
10 BERTINA OLAFSONHUDSON BAY, SK
11 TANA MILLARDVANDERHOOF, BC
SLACK PERFORMANCE: #5 8:00AMTHUR JUN 21 2018
1 JACKIE GANTERABILENE, TX
2 LYNETTE BRODOWAYBROOKS, AB
3 TAYLOR-JANE GARDNERPONOKA AB
4 HEATHER CROWLEYPOPLAR, MT
5 COLBY GILBERTPONOKA AB
6 SHELBY SPIELMANDALHART, TX
7 DIANE SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB
8 ANGELA GANTERABILENE, TX
9 HELEN NOWOSADDEWBERRY, AB
10 GAYLENE BUFFWESTWOLD, BC
11 KENDRA EDEYLONGVIEW, AB
12 SONYA DODGINGHORSECALGARY, AB
13 MARCI LAYEBASHAW, AB
14 RYLEE MCKENZIEST PAUL, AB
15 BRETT WILLSKAMLOOPS, BC
16 MARIAH MANNERINGQUESNEL, BC
17 BAILEE SWITZERANEROID, SK
18 TONI DIXONMILLARVILLE AB
19 SHERRYLYNN JOHNSONHENRYETTA, OK
20 CARMAN POZZOBONSOVONA, BC
21 NICOLE LAURENCECRESSON, TX
22 CHELSEA MOOREPOUCE COUPE, BC
23 RENE LECLERCQHOLDEN, AB



EVENT: STEER RIDING
PERFORMANCE: #1 7:30pmTHR JUN 21 2018
1 JETT LAMBERTGRANDE PRAIRIE, AB
2 BENJAMIN HAVELLSUNSET HOUSE, AB
3 TRISTEN MANNINGYELLOWHEAD COUNTY, AB
4 AUZYN CORRSEXSMITH, AB
5 TANNER SKENEPRINCE ALBERT, SK
PERFORMANCE: #2 7:30PMFRI JUN 22 2018
1 LUCAS DUNANDCLARESHOLM AB
2 DARRION FERENCECONSORT, AB
3 ZACHARY GLADUCHESTERMERE, AB
PERFORMANCE: #3 1:00PMSAT JUN 23 2018
1 KENTON FRANCISMEDICINE HAT, AB
2 JUSTIN JAMESCASTOR, AB
3 KEGAN BISHELLCONSORT, AB
4 CAUY SCHMIDTCORONATION, AB
PERFORMANCE: #4 9:00PMSAT JUN 23 2018
1 BRAIDEN GRANTALIX, AB
2 DUSTY GOLDENMAYERTHORPE, AB
3 CARTER SAHLIRED DEER, AB
4 BEAU GARDNERARROWWOOD, AB
5 CHASE TKACHCORONATION, AB



EVENT: TEAM ROPING
PERFORMANCE: #1 7:30pmTHR JUN 21 2018
1 KEELY BONNETTPONOKA AB
LOGAN BONNETTPONOKA, AB
2 BRAIDY DAVIESSEVEN PERSONS, AB
KEVIN SCHREINERMEDICINE HAT, AB
3 BRADY CHAPPELMOOSE JAW, SK
RILEY ROYSTRATHMORE AB
4 CLARK MCCARROLLDAYSLAND, AB
RODDY MCNINCHPONOKA, AB
5 BRADY TRYANHUNTLEY, MT
KASPER ROYMOSSLEIGH AB
6 RILEY WARRENSTETTLER, AB
CLAY ULLERYTWO HILLS, AB
7 COLE BEVANSMAGRATH
TY CAHOONCARDSTON, AB
8 RILEY MINORELLENSBURG, WA
BRADY MINORELLENSBURG, WA
9 DON DEPAOLILONGVIEW, AB
VIRGIL POFFENROTHRED DEER COUNTY, AB
10 LEE ROMBOUGHSEXSMITH, AB
CHAD KURTZFORT SASKATCHEWAN, AB
11 TY ELLISSONNINGDALE, SK
KAMRYN BOUCHERPAHRUMP, NV
12 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB
CHASE SIMPSONCLARESHOLM, AB
PERFORMANCE: #2 7:30PMFRI JUN 22 2018
1 CLAYTON SMITHECKVILLE, AB
LUKE SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB
2 TRISTIN WOOLSEYNANTON, AB
DENVER JOHNSONSTRATHMORE, AB
3 TYLER POPESCULMEDICINE HAT, AB
WYATT HAYESVAL MARIE, SK
4 NOLAN CONWAYCUT BANK, MT
CHAD JOHNSONDEL BONITA, AB
5 TY JOHNSONBRETON, AB
LEONARD JOHNSONBRETON, AB
6 BRETT MCCARROLLCAMROSE, AB
JUSTIN MCCARROLLCAMROSE AB
7 JESSE POPESCULWOOD MOUNTAIN, SK
WYATT EIRIKSONOKOTOKS, AB
8 TRENT TUNKEMEDICINE HAT, AB
LOGAN SPADYALLIANCE, AB
9 RILEY WILSONCARDSTON, AB
TREY GALLAISSUNDRE, AB
10 MATT SHERWOODPIMA, AZ
WALT WOODARDSTEPHENVILLE, TX
11 A.J. SULLIVANDRAYTON VALLEY, AB
TRAVIS GALLAISPONOKA, AB
12 WYATT BRANDENBARRHEAD, AB
AARON MILLERCREMONA, AB
PERFORMANCE: #3 1:00PMSAT JUN 23 2018
1 ORRIN ELLISIRON RIVER, AB
JEFF DRISNERSHERWOOD PARK, AB
2 BRADON BOWERSARDMORE, AB
COLBY BOWERSARDMORE, AB
3 KASH BONNETTPONOKA, AB
TATE SCHMIDTBARRHEAD, AB
4 TRISTAN WILLIAMSPONOKA, AB
JOEY ROMO IINANTON, AB
5 KALE PETERSONBUCK LAKE, AB
THOMAS KAISERBRETON, AB
6 CLINT BUHLEROKOTOKS, AB
TYREL FLEWELLINGLACOMBE, AB
7 DOUG WILKINSONARROWWOOD AB
STEVEN GILBERTENTWISTLE, AB
8 JUSTIN DAVISCOTTONWOOD, CA
HAYES SMITHEAGLE POINT, OR
9 GARRETT ROGERSBAKER CITY, OR
RUSSELL CARDOZATERREBONNE, OR
10 STACY CORNETBRANT, AB
COLT CORNETBRANT, AB
PERFORMANCE: #4 9:00PMSAT JUN 23 2018
1 RHETT HAVEROENEDGERTON, AB
KEVIN CHIPEURBEAUVALLON, AB
2 JENNER MESTONSTETTLER, AB
J.T. ROBINSONBIG VALLEY, AB
3 SCOTT SIGFUSSONTUGASKE, SK
ASHTON LEHMANNPAYNTON, SK
4 LEVI SIMPSONPONOKA, AB
JEREMY BUHLERARROWWOOD, AB
5 JOSH EIRIKSONBANDERA, TX
SPENCER RUTHERFORDMERRITT BC
6 GRADY BRANDENBARRHEAD
COLTEN FLETCHERWAINWRIGHT, AB
7 CESAR DE LA CRUZTUCSON, AZ
JB JAMESBENNETT, CO
8 TYRELL GORDONPONOKA, AB
TEL FLEWELLINGLACOMBE, AB
9 ROCKY DALLYNNANTON, AB
DUSTIN BIRDCUT BANK, MT
10 COLE POZZOBONBLACKIE, AB
KYLE SMITHBRANT, AB
11 TUFTIN MCLEODWALDECK, SK
TYCE MCLEODWALDECK, SK
12 DAWSON GRAHAMWAINWRIGHT, AB
DILLON GRAHAMWAINWRIGHT, AB
SLACK PERFORMANCE: #5 8:00AMTHUR JUN 21 2018
1 JACE LAMBERTSAVONA, BC
NICK TEIXEIRAKAMLOOPS, BC
2 JOSHUA TORRESSTEPHENVILLE, TX
JONATHAN TORRESSTEPHENVILLE, TX
3 ROLAND MCFADDENVULCAN, AB
DEVIN WIGEMYRBROOKS, AB
4 DALTON KRAFTIRVINE, AB
JARED PANCOASTCYPRESS COUNTY, AB
5 BRETT BUSSPONOKA, AB
KELLY BUHLERPRITCHARD, BC
6 JACOB MINORELLENSBURG
KENNETH FLENNIKENCALDWELL, TX
7 TREVOR BRAZILEDECATUR, TX
PATRICK SMITHLIPAN, TX
8 CORY KIDDSTETESVILLE, NC
CALEB ANDERSONCHARLOTTE, NC
9 CHASE TRYANHELENA, MT
BRENTEN HALLJAY, OK
10 KYLE LUCASCARSTAIRS, AB
GRADY QUAMCROSSFIELD, AB
SLACK PERFORMANCE: #6 8:00AMWED JUNE 20 2018
1 DAWSON GRAHAMWAINWRIGHT, AB
DILLON GRAHAMWAINWRIGHT, AB
2 TUFTIN MCLEODWALDECK, SK
TYCE MCLEODWALDECK, SK
3 COLE POZZOBONBLACKIE, AB
KYLE SMITHBRANT, AB
4 ROCKY DALLYNNANTON, AB
DUSTIN BIRDCUT BANK, MT
5 BRADY MINORELLENSBURG, WA
RILEY MINORELLENSBURG, WA
6 CESAR DE LA CRUZTUCSON, AZ
JB JAMESBENNETT, CO
7 GRADY BRANDENBARRHEAD
COLTEN FLETCHERWAINWRIGHT, AB
8 JOSH EIRIKSONBANDERA, TX
SPENCER RUTHERFORDMERRITT BC
9 LEVI SIMPSONPONOKA, AB
JEREMY BUHLERARROWWOOD, AB
10 SCOTT SIGFUSSONTUGASKE, SK
ASHTON LEHMANNPAYNTON, SK
11 JENNER MESTONSTETTLER, AB
J.T. ROBINSONBIG VALLEY, AB
12 RHETT HAVEROENEDGERTON, AB
KEVIN CHIPEURBEAUVALLON, AB
13 STACY CORNETBRANT, AB
COLT CORNETBRANT, AB
14 GARRETT ROGERSBAKER CITY, OR
RUSSELL CARDOZATERREBONNE, OR
15 JUSTIN DAVISCOTTONWOOD, CA
HAYES SMITHEAGLE POINT, OR
16 DOUG WILKINSONARROWWOOD AB
STEVEN GILBERTENTWISTLE, AB
17 CLINT BUHLEROKOTOKS, AB
TYREL FLEWELLINGLACOMBE, AB
18 KALE PETERSONBUCK LAKE, AB
THOMAS KAISERBRETON, AB
19 TRISTAN WILLIAMSPONOKA, AB
JOEY ROMO IINANTON, AB
20 KASH BONNETTPONOKA, AB
TATE SCHMIDTBARRHEAD, AB
21 BRADON BOWERSARDMORE, AB
COLBY BOWERSARDMORE, AB
22 ORRIN ELLISIRON RIVER, AB
JEFF DRISNERSHERWOOD PARK, AB
23 WYATT BRANDENBARRHEAD, AB
AARON MILLERCREMONA, AB
24 A.J. SULLIVANDRAYTON VALLEY, AB
TRAVIS GALLAISPONOKA, AB
25 MATT SHERWOODPIMA, AZ
WALT WOODARDSTEPHENVILLE, TX
26 RILEY WILSONCARDSTON, AB
TREY GALLAISSUNDRE, AB
27 TRENT TUNKEMEDICINE HAT, AB
LOGAN SPADYALLIANCE, AB
28 JESSE POPESCULWOOD MOUNTAIN, SK
WYATT EIRIKSONOKOTOKS, AB
29 BRETT MCCARROLLCAMROSE, AB
JUSTIN MCCARROLLCAMROSE AB
30 TY JOHNSONBRETON, AB
LEONARD JOHNSONBRETON, AB
31 NOLAN CONWAYCUT BANK, MT
CHAD JOHNSONDEL BONITA, AB
32 TYLER POPESCULMEDICINE HAT, AB
WYATT HAYESVAL MARIE, SK
33 TRISTIN WOOLSEYNANTON, AB
DENVER JOHNSONSTRATHMORE, AB
34 CLAYTON SMITHECKVILLE, AB
LUKE SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB
35 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB
CHASE SIMPSONCLARESHOLM, AB
36 TY ELLISSONNINGDALE, SK
KAMRYN BOUCHERPAHRUMP, NV
37 LEE ROMBOUGHSEXSMITH, AB
CHAD KURTZFORT SASKATCHEWAN, AB
38 DON DEPAOLILONGVIEW, AB
VIRGIL POFFENROTHRED DEER COUNTY, AB
39 TEL FLEWELLINGLACOMBE, AB
TYRELL GORDONPONOKA, AB
40 COLE BEVANSMAGRATH
TY CAHOONCARDSTON, AB
41 RILEY WARRENSTETTLER, AB
CLAY ULLERYTWO HILLS, AB
42 BRADY TRYANHUNTLEY, MT
KASPER ROYMOSSLEIGH AB
43 CLARK MCCARROLLDAYSLAND, AB
RODDY MCNINCHPONOKA, AB
44 BRADY CHAPPELMOOSE JAW, SK
RILEY ROYSTRATHMORE AB
45 BRAIDY DAVIESSEVEN PERSONS, AB
KEVIN SCHREINERMEDICINE HAT, AB
46 KEELY BONNETTPONOKA AB
LOGAN BONNETTPONOKA, AB
47 KYLE LUCASCARSTAIRS, AB
GRADY QUAMCROSSFIELD, AB
48 CHASE TRYANHELENA, MT
BRENTEN HALLJAY, OK
49 CORY KIDDSTETESVILLE, NC
CALEB ANDERSONCHARLOTTE, NC
50 TREVOR BRAZILEDECATUR, TX
PATRICK SMITHLIPAN, TX
51 JACOB MINORELLENSBURG
KENNETH FLENNIKENCALDWELL, TX
52 BRETT BUSSPONOKA, AB
KELLY BUHLERPRITCHARD, BC
53 DALTON KRAFTIRVINE, AB
JARED PANCOASTCYPRESS COUNTY, AB
54 ROLAND MCFADDENVULCAN, AB
DEVIN WIGEMYRBROOKS, AB
55 JOSHUA TORRESSTEPHENVILLE, TX
JONATHAN TORRESSTEPHENVILLE, TX
56 JACE LAMBERTSAVONA, BC
NICK TEIXEIRAKAMLOOPS, BC